معرفي مطالب جالب با لينك منبع
معرفي مطالب جالب با لينك منبع

تب كريمه كنگو چيست ؟

 

 
با توجه به تحقيقات انجام شده اين بيماري از طريق كنه انتقال پيدا مي كند و در قاره هاي آسيا , اروپا و آفريقا ديده شده است . اين بيماري باعث خونريزي داخلي مي شود و ويروس آن به كريمه كنگو ( CCHF ) معروف است و باعث مرگ مير هاي زيادي شده است .
با وجود اينكه اين بيماري مخصوص دام است ولي در مواردي  نشانه هاي آن در انسان نيز ديده شده است .
اولين مورد ديده شده از اين بيماري در منطقه كريمه حدود سال 1942 بوده است . اين بيماري در جنگ جهاني دوم باعث مرگ مير دام هاي بسياري در شبه جزيره كريمه شده است . نشانه هاي اين بيماري در منطقه كنگو نيز ديده شده , به همين دليل به آن تب كريمه كنگو مي گويند.
بيماري CCHF از اواخر فروردين شروع و تا پايان شهريور ماه ادامه پيدا مي كند. در بين دام شيوع دارد و پرندگان نسبت به آن مقاوم هستند. 

روش هاي انتقال تب كريمه كنگو

اين بيماري براي نخستين بار توسط كنه بالغ انتقال پيدا كرد . ويروس اين بيماري از جنس Nairovirus و از خانواده Bunyaviridae مي باشند. و در گروه ويروس هاي بند پايان قرار دارد.
 ويروس اين بيماري بيشتر از طريق كنه هاي Hyalomma انتقال پيدا مي كند . ولي از طريق Rhipicephalus، Boophilus و Amblyomma، Dermacenter، Haemophysalis  نيز منتقل مي شود. اين بيماري از طريق تخم Transovarion  نيز انتقال پيدا مي كند.
  
انتقال بيماري از طريق كنه به اين دليل است كه اين حشره خون خوار است و آلودگي را مي تواند از دام هاي بزرگ منتقل كند. عفونت در انسان از طريق كنه آلوده و كشتن آن بر روي پوست انتقال مي يابد. اين بيماري از طريق خرگوش صحرايي , جوجه تيغي , گوسفند , گاو و ... به نقاط مختلف گسترش يافته است.
در قسمت جنوب آفريقا آنتي بادي كه براي اين بيماري در نظر گرفته شده از سرم زرافه , كرگدن , بوفالو , گور خر , سگ و ... بدست آمده است . پرندگان به جز شتر مرغ نسبت به اين بيماري عفوني مقاوم هستند . در حيواناتي كه عمل نشخوار را انجام مي دهند ويروس مي تواند تا يك هفته در بدن آن ها وجود داشته باشد ولي نشانه هايي از آن مشاهده نشود. در حيوانات اهلي نشانه هاي خاصي از اين بيماري وجود ندارد و زماني كه انسان آن ها را ذبح مي كند آلودگي منتقل مي شود . 
گروهي از افرادي كه احتمال ابتلا به اين بيماري در بين آن ها بيشتر است عبارتند از : دامداران , افرادي كه در كشتارگاه كار مي كنند , كاركنان بهداشتي و درماني و همچينين دامپزشكي ها مخزن بيماري در فصول گرم سال است .
براي تهيه غذاي دام نكات خاصي مطرح نشده است ولي بهتر است از دستگاه هاي مختلف از جمله پرس پلت و ماشين آلات توليد خوراك دام براي تهيه غذاي دام ها استفاده كنيد و داروهاي مناسب را با استفاده از دستگاه  آسياب ميكسر در غذاي آن ها مخلوط كنيد.

 علائم باليني CCHF

اين بيماري بين چهار تا دوازده روز طول مي كشد . تا روز چهارم علائمي به جزء خونريزي مانند تب , سردرد , احساس سرما , خستگي درد عضلات , پرخوني صورت , التهاب چشم ها , استفراغ و ... مي باشد.
علائم خونريزي در مخاط دهان و پوست , لثه , معده , رحم , بيني , ساق پا و دست ظاهر مي شود .
اگر بيماري در هفته اول تشخيص داده شود مي توان با استفاده از نمونه گيري ويروس را از بافت هاي كبد , طحال , كليه و غدد لنفاوي جدا كرد.

علائم بيماري را مي توان به چهار مرحله تقسيم كرد:

1.دوره كمون : اين مرحله بستگي به راه نفوذ ويروس به بدن دارد. زماني كه گزش اتفاق مي افتد اين دوره شروع مي شود كه تا نه روز طول مي كشد.  دوره كمون بعد از تماس با بافت خون آلود بين 5 تا 6 روز طول مي كشد.
2.قبل از خونريزي : زماني كه علائم بيماري نشان داده مي شود فرد به طور متوسط سه روز دچار سردرد , تب , لرز , درد عضلاني در ساق پا , گيجي , سفتي گردن , درد چشم و حساس به نور است . امكان دارد فرد دچار علائم ديگري از جمله تهوع , استفراغ , اسهال , درد شديد در شكم و كاهش اشتها نيز باشد. تب در فرد بين سه تا شانزده روز به طول مي انجامد. 
3.مرحله خونريزي : اين مرحله به سرعت ايجاد مي شود و معمولا در روز هاي 3 تا 5 ديده مي شود معمولا در قسمت هاي بالا بدن چهار روز طول مي كشد. گاهي اين خونريزي از بيني , رحم , گوش , استفراغ خوني ديده مي شود كه فرد نياز به تزريق خون دارد.
 افرادي كه مي ميرند علائم بيماري در آن ها به سرعت تغيير مي كند به طوري كه ممكن است در چند روز تمام علائم در آن ها بروز كند.
4.دوره نقاهت : زماني كه ضايعات پوستي كم رنگ مي شود به تدريج بهبودي حاصل مي شود. بعد از گذشت 6 هفته زماني كه آزمايش هاي انجام گرفته حالت طبيعي داشته باشند مي توان فرد را از بيمارستان مرخص كرد. اين دوره طولاني است و فرد داراي ضعف زيادي است .

 

 

زماني كه به سمت فصل هاي گرم سال مي رويم بيماري هاي دام بيشتر شيوع مي كند يكي از اين بيماري ها تب كريمه كنگو نام دارد كه بين انسان و دام مشترك است و كساني كه در ارتباط مستقيم با دام هاي آلوده قرار دارند مبتلا به اين بيماري مي شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۴۵:۲۳ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]
پرورش  گوشت قرمز يكي از نكات مهم در صنعت اقتصاد  به شمار مي آيد. مهم ترين هدف در پرورش گوسفند توليد گوشت مي باشد. براي پرورش گوسفندان و زايش بره هاي بيشتر روش هاي مختلفي مورد استفاده قرار مي گيرد از جمله :
1.اصلاح نژاد
2.دوقولوزايي در گوسفندان
3.زايش بيشتر در يكسال
4.پايين بودن سن زايش در اولين مورد
براي رسيدن به اهداف پرورش گوسفندان  برنامه هايي براي زايش , تغذيه , مديريت پرورش و بهداشت بايد در نظر گرفته شود تا كار به صورت اصولي پيش رود.

توليد گوشت گوسفند در كشور

با توجه به آمار كشتار در كشتارگاه هاي كشور در تابستان 1397 نشان داده  كه حدودا 99 هزار تن  دام ذبح شده است .  كه از اين آمار سهم گوسفند و بره 23 درصد و بز , بزغاله 19 درصد بوده است . با كاهش ميزان تلفات ميش و بره مي توان 2 تا 5 درصد راس بره اضافي براي توليد گوشت آماده كرد و همچنين توجه بيشتر در خوراك گوسفندان ميزان 4 كيلو وزن هر لاشه گوسفند را مي توان افزايش داد.

منابع گوشت گوسفندي

تفاوت هاي بسياري در پروش نژاد هاي مختلف گوسفند مانند گاو و گوساله وجود دارد به همين دليل  براي پرورش آن بايد به نكات زيادي توجه كرد از جمله شرايط آب و هوايي كه در هر محيطي از نژاد خاصي استفاده كرد كه پرواربندي اقتصادي و مقرون به صرفه باشد.

بررسي نژاد هاي گوسفند

1.نژاد گوشتي :
در اين نژاد علاوه بر توليد گوشت به دليل داشتن پشم توليدي بالا از اهميت بالايي نيز بر خوردار است . البته توليد پشم در اين نژاد از اهميت كمتري نسبت به گوشت توليدي است . در نژاد هاي گوشتي تنها بيست و پنج درصد براي باروري انتخاب مي شوند و بقيه به كشتار گاه برده مي شوند. در اين نژاد  رشد بره به سرعت انجام مي گيرد . از جمله مهم ترين نژاد هاي اين نوع گوسفندان مي توان به سافولك ,  همشاير , بوردرلايستر ,  دورست هورن , كينكلن اكسفورد و ساوات داون اشاره كرد.
2.نژاد هاي چند منظوره :
با توجه به آمار و تحقيقات انجام گرفته نژاد هاي بومي بيشترين جمعيت گوسفندان در كشور را تشكيل مي دهند.  نژاد هاي بومي علاوه بر توليد گوشت براي پشم و شير نيز در آمد زا هستند.  نژاد هاي بومي كشور كه بيشتر براي گوشت پرورش داده مي شوند عبارتند از  اكوتيپ هاي لري بختياري و شال كه بيشتر از نژاد هاي ديگر وجود دارند و پرورش پيدا مي كنند. با توجه به جثه بزرگ اين دام براي اصلاح نژاد گوشتي بسيار مناسب مي باشد.
3.نژاد شيري :
با توجه به اينكه بيشتر گوسفندان پرورشي براي گوشت پرورش پيدا مي كنند ولي نژاد هاي قزل , فشندي , لري , ماكوئي , هركي , بهمئي , مغاني و دالاق جزوء نژاد هاي بومي مي باشند كه از لحاظ شير دهي نيز بسيار مناسب مي باشند.  كه با توجه به برنامه اي اصولي مي توان توليد شير آن ها را تا 220 كيلوگرم در سال افزايش دهيم. 

تغذيه گوسفند در زمان پرواربندي:

به ميزان غذاي مورد نياز دام براي زنده ماندن جيره نگهداري و براي توليد گوشت مصرفي جيره توليد مي گويند.  در دام پروري بايد به دو جيره غذايي توجه ويژه داشت .  استفاده از ماشين آلات توليد خوراك دام براي تهيه غذاي گوسفندان بسيار مهم و ضروري مي باشد . از جمله موارد خوراكي كه مورد استفاده قرار مي  گيرد مي توان به علوفه سبز , ريشه و غده محصولات و مازاد محصولات كشاورزي اشاره كرد .
 علوفه سبز حجم زيادي فيبر دارد و انرژي آن كم است و نمي توان از آن به تنهايي براي خوراك گوسفندان استفاده كرد به همين دليل از كنسانتره نيز استفاده مي شود . مي توان مواد كنسانتره را با علوفه  به وسيله آسياب ميكسر مخلوط كرد و در جيره غذايي گوسفندان قرار داد و همچنين مي توان براي دقت بيشتر و صرفه جويي در هزينه ها از پرس پلت استفاده كرد تا ميزان دقيق خوراك در هر وعده غذايي مشخص شود .

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۳۹:۴۴ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

وضعيت بدني در گاو هاي شيري

 

برآورد چربي در گاو ها بايد از طريق لمس گاو ها صورت گيرد . زماني كه گاو نمي تواند به درستي تغذيه كند چربي ذخيره شده در بدنش به كمك حيوان مي آيد . ولي با اين شرايط باز هم بايد مديريت مناسبي بر روي حيوان صورت بگيرد.
شناسايي وضعيت بدني گاو كمك بسياري براي سلامت گله , توليد شير ,  بهبود فرايند توليد مثل و سودهي مي كند .

نقش وضعيت بدني در بيماري گاو :

گاو هايي كه مشكل كمبود وزن دارند معمولا دچار مشكلات بهداشتي مي شوند و گاو هايي كه اضافه وزن دارند مستعد سندروم كبد چرب و مشكلات در وضع حمل براي گاو به وجود مي آيد. گاو هاي چاق در زمان جفت گيري نيز دچار مشكلاتي مي شوند و عمر كم تري از نظر اقتصادي دارد.

تغيير شرايط و شير دهي بر روي نمره بدني

گاو هايي كه تازه گوساله خود را به دنيا آورده اند با كاهش انرژي روبه رو مي شوند و از چربي ذخيره شده در بدن براي ساخت و توليد شير استفاده مي كنند , هر يك كيلو كاهش وزن باعث توليد 7 كيلو شير مي شود. هر چه از اين زمان مي گذرد انرژي از دست رفته كاهش پيدا مي كند و گاو انرژي تازه مي گيرد و مي تواند وزن از دست رفته خود را جبران كند . شرايط بدني در زمان شير دهي كاملا متفاوت است وتغييرات زيادي دارد . مي توان گفت BCS ايده آل به مرحله شير دهي بستگي دارد.

‏‎ نحوه تغذيه براي وضعيت بدني

وضعيت بدني از جمله نكات مهم در كنترل تغذيه گاو ها مي باشند. تغييرات ناگهاني بدن در زمان شير دهي مي تواند مشكلاتي در سيستم تغذيه ايجاد كند. 

‏‎ نحوه اندازه گيري ميزان چربي بدن گاو

براي اندازه گيري ميزان چربي بدن گاو بايد به استخوان پشت , كمر , راسته پاها , كفل دست بزنيم و آن ها را لمس كنيد قسمت هايي كه بافت ماهيچه اي ندارند بيشترين ميزان ذخيره چربي را دارند. اگر ميزان چربي از يك حدي بيشتر باشد وضعيت بدني گاو درحالت چاق قرار مي گيرد.

‎ زمان اندازه گيري در شرايط بدني

اندازه گيري ميزان چربي بايد به صورت مرتب انجام گيرد تا ميزان چربي در مرحله مشخص شود و تغييرات ثبت شود. اندازه گيري بايد در دو مرحله در گاو هاي شيرده انجام گيرد : 1. در روز هاي اول بارداري 2. در ابتدا و انتهاي شير دهي 
مي توان اين ارزيابي را در سه مرحله قبل از اولين زايمان نيز انجام داد . 1. در سن شش ماهگي 2. نزديك اولين جفتگيري 3. سه ماه قبل از زايمان

ميزان نمره بدني با توجه به شرايط

محققان دانشگاه ويرجينيا از روش امتياز دهي يك تا پنج استفاده كردند كه در اين روش ميزان چربي بر روي دنده ها , استخوان ها نشيمنگاه , دنبالچه و خاصره مورد ارزيابي قرار مي گيرد. در اين سنجش به گاو هاي لاغر عدد 1 و گاو هاي خيلي چاق عدد 5 داده مي شود. و اين امتياز ها در زمان هاي مختلف به گاو داده مي شود. در زير امتياز مناسب براي گاو در شرايط مختلف ذكر مي كنيم.
زمان زايمان بايد 5/3 تا 4/3 
اواسط دوره شير دهي 5/2 تا 2 
در زمان زايمان 5/3 
در دوران جفت گيري 5/2 تا 3/2 
اگر نمره بدني گاو پايين باشد بايد از مكمل هاي غذايي همراه با غذاي اصلي استفاده كرد براي اين كار بايد به وسيله دستگاه آسياب ميكسر مواد را مخلوط و به با استفاده از دستگاه پرس پلت به قسمت هاي متناسب و پرس شده تقسيم كرد. براي توليد غذا مي توان از كليه ماشين آلات توليد خوراك دام استفاده كرد.
 

 

 

 

خيلي از گاو ها در زمان شير دهي داراي وزن نامناسب مي باشند يا خيلي لاغر هستند و يا بسيار چاق به همين دليل براي جلوگيري از اين مشكلات و متعادل نگه داشتن وزن آن ها بايد زودتر شناسايي شوند زيرا اين مشكلات علاوه بر هزينه بر بودن باعث كاهش راندمان نيز مي شود. 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۲۹:۴۴ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

آشنايي با روش هاي عيب يابي دستگاه جوجه كشي

در اين مقاله مي خواهيم در رابطه با عيب يابي دستگاه جوجه كشي مطالبي ارائه كنيم.پس از خريد  ماشين جوجه كشي دانستن اطلاعات فني ساده اما كاربردي در رابطه با عيب يابي دستگاه جوجه كشي خالي از لطف نيست.

 عيب يابي دستگاه هاي جوجه كشي

براي اينكه بتوانيد زمان قابل ملاحظه اي از دستگاه جوجه كشي خريداري شده خود استفاده كنيد لازم است تا اطلاعات فني دستگاه را بدانيد. در اين بخش ما ميخواهيم مشكلاتي كه ممكن است در حين كار با دستگاه با آن مواجه شويد و چگونگي عيب يابي آن را براي شما بازگو نماييم.

كابل برق دستگاه را به پريز برق منتصل مي كنيد اما دستگاه روشن نمي شود؟مشكل چيست؟

وقتي با چنين مشكلي مواجه مي شويم قبل از هر چيز از برق دار بودن پريز مربوطه اطمينان حاصل كرده و در مرحله بعدبه عيب يابي دستگاه جوجه كشي بپردازيد.در اولين قدم از عيب يابي  بايد, از وصل بودن كابل برق ورودي به سيستم كنترل اطمينان حاصل كنيم .جدا شدن سيم كابل در جابه جايي ها از سوكت كنتلر در بيشتر مواقع ديده شده كه يكي از عامل هاي اصلي اين مشكل است .

هنگام كار با دستگاه جوجه كشي  نمايشگر دستگاه شروع به چشمك زدن مي كند يا آلارم به صدا در مي آيد.مشكل چيست؟

وقتي چنين حالتي براي دستگاه به وجود آمد يك بار دستگاه را خاموش روشن كنيد و اگر اين روند چشمك زدن و عدم نمايش دما و رطوبت ادامه پيدا كرد،به  احتمال قوي اشكال از بُرد ديجيتال دستگاه است.

اگر هنگام تماس فيزيكي با دستگاه احساس برق گرفتگي اندكي داشتيد.مشكل كجاست؟

در چنين حالتي به به ساختار و نوع ماشين جوجه كشي توجه كنيد و با توجه به وجود بُرد كنترل, موتور گردان,فن و … ممكن است بدنه دستگاه جوجه كشي در قسمت هايي مثل پِرچ و راك ها و … داراي يك نوع الكتريسيته ي ساكن يا القايي باشد ، كه با وصل كردن سيم ارت دستگاه به سيستم ارتينگ محل جوجه كشيمي توان اقدام به خنثي سازي اين نوع برق القايي كرد.

هنگامي كه دستگاه راه اندازي شده است و يا در طول دوره جوجه كشي مي باشد اگر دچار نوسان دما يا رطوبت شود بايد چه كرد؟

پس از آنكه دستگاه روشن مي شود كم كم شروع به افزايش دما و رطوبت مي كند و همچنين شروع به آلارم زدن مي كند.

ممكن است وقتي تازه دستگاه روشن مي شود در ابتدا دما و يا حتي رطوبت دستگاه تا حدودي كم ويا زياد تر از حالتي كه تنظيم شده باشد و نوسان پيدا كند .اما اين نوسانات در هنگام شروع به كار دستگاه، كاملا طبيعي مي باشد و به مرور زمان از شدتش كاسته مي شود .

ولي در صورتي كه در طول دوره جوجه كشي اين گونه نوسانات از حالت طبيعي خود خارج شوند وايراتور جوجه كش نوسان دمايي در رنج ۳ الي۴ درجه و يا نوسان رطوبتي ۱۵ الي ۳۰ درصدي را نشان دهد در چنين حالتي ديگر روند دستگاه طبيعي نيست و احتياج به تعمير دارد. حتما بايد توجه داشته باشيد كه دماي مابين ۲۰ الي ۲۵ درجه سانتيگراد و رطوبت متناسب باشد . زيرا دما و رطوبت محيط بيشترين احتمال ايجاد نوسانات حرارتي و رطوبتي در دستگاه را دارند .

در صورتي كه نمايش دما و رطوبت در مدار كنترل و يا اعداد غير واقعي و غير طبيعي دما و رطوبت نشان داده .چه بايد كرد؟

در صورتيكه نمايش دما و رطوبت بر روي كنترل صورت نگيرد ابتدابايد دستگاه را خاموش كنيم و بعد سوكت سنسور دما و رطوبت را از جاي خود در بياوريم و پس از كنترل بدون ايراد وسالم بودن سيم و سوكت سنسور، آن را دوباره به سوكت نر وصل كنيم و دستگاه را روشن كنيم و پس از گذشت زمان كوتاهي اعداد بايد به صورت قابل قبولي نمايش داده شوند.

در صورتي كه نمايش اعداد دما و رطوبت غير طبيعي باشند براي مثال دماي كمتر از۰۲ درجه و يا رطوبت بالاي ۱۰۰ درصدي بايستي براي تعويض سنسور دستگاه اقدام كنيم.همچنين بايد به اين نكته توجه داشته باشيم كه در بعضي مواقع علت بالا رفتن بيش ازحد رطوبت جمع شدن قطرات آب بر روي سنسور و يا به اصطلاح شبنم زدن سنسور مي باشد . وقتي با چنين حالتي مواجه شديم بايد احتياط كامل را رعايت كنيم وبعد از قطع كردن برق دستگاه نسبت به خشك كردن سنسور اقدام كنيم .

در صورت نچرخيدن و رد كردن موتوردستگاه به چه نكاتي بايد توجه داشته باشيم ؟ چه بايد كرد؟

در مرحله اول توجه داشته باشيد كه زماني كه دكمه چرخش را فشار داديد بايد چراغ led موتور كه بر روي بُرد كنترل دستگاه هست روشن شود در غير اين صورت دكمه يا سوئيچينگ چرخش روي بُرد كنترل خراب است.

درصورتي كه دكمه سالم بود و چراغ LED موتور بر روي بُرد روشن شد بايد توجه كنيد كه با فشار دادن دكمه چرخش و نگه داشتن بايد موتور به گردش درآيد و وقتي دست خود را از روي دكمه برداشتيد چرخش موتور متوقف شود در غير اين صورت اپراتور جوجه كش بايد ابتدا از عدم  گير كردن موتور يا اهرم و…اطمينان لازم رابدست آورد و پس از آن نيروي عمودي در جهت حركت موتور وارد كند و سعي در رفع مشكل نمايد .

اگر هنگامي كه نيرو وارد مي كند با شل بودن اهرم چرخاننده و يا به راحتي چرخيدن شفت موتور روبرو شد در چنين صورتي نيروهاي عمودي بر خلاف جهت حركت موتور ناشي از گير كردن سبدها، راك ها ، و يا… مي چرخند.همچنين چيده نبودن درست سبدها و نشانه ها باعث شكستگي چرخنده ها شده است .

كه در اين صورت اپراتور جوجه كش بايد اقدام به تهيه موتور چرخشي نمايد . توجه كنيد كه اگر شفت موتور چرخش داشت و عدم چرخش يا شل بودن اهرم پلاستيكي سر موتور بايد نسبت به تعويض اهرم پلاستيكي اقدام كنيد .

توجه:شكستگي در چرخنده هاي موتور گردشي در دستگاه هاي سايز بزرگتر معمولا ناشي از عدم چينش درست شانه ها و يا سبد ها در راك ها مي باشد .

بايد دقت داشته باشيد هنگام چينش شانه ها علم و ظرافت لازم براي خنثي سازي بار اضافي صورت بگيرد.

هنگامي كه با كار نكردن فن ها يا كند شدن حركت فن ها مواجه شديد اقدامات زير را براي عيب يابي دستگاه جوجه كشي  انجام دهيد:

در صورتي كه هر كدام از فن ها كار نكرد ابتدا دستگاه را خاموش كنيد و پس از ان اپراتور جوجه كش بايد از اتصالات الكترونيكي فن ها و وصل بودن مناسب و محكم سوكت ها و سيم ها اطمينان حاصل كنيد و در صورتي كه فن ها كار نكردند دوباره اقدام به تهيه آنها نماييد .

ما با ارائه اين مقاله سعي كرديم تا شما را مختصري با مقوله عيب يابي دستگاه جوجه كشي آشنا نماييم.اميدواريم كه گروه فاخته بتواند در زمينه تجهيزات دام و طيور اطلاعات مفيدي را در اختيار شما قرار دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۲۰:۲۹ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

با توجه به رشد جمعيت و افزايش نياز و تقاضا روش هاي پرورش طيور به صورت طبيعي ديگر پاسخگو نخواهد بود و بايد با كمك ماشين ها و ابزار هاي هوشمند و روش هاي مصنوعي نياز جامعه را به محصولات طيور پاسخ دهيم.اما اين روش هاي مصنوعي چه روش هايي هستند و آيا مي توان به آنها اطمينان كرد؟جوجه كشي مصنوعي با استفاده از دستگاه يكي از اين روش هاست و ما منحصرا در اين باره صحبت خواهيم كرد.

 

كسب اطلاعات لازم درباره ي دستگاه جوجه كشي و ماشين جوجه كشي

در اين مقاله مي خواهيم روش تكثير پرندگان با استفاده از دستگاه هاي جوجه كشي(جوجه كشي مصنوعي)  را توضيح داده و بررسي كنيم كه استفاده از اين روش سودمند است يا خير؟

اولين و سودمند ترين مزيت تكثير پرندگان با استفاده از دستگاه جوجه كشي اين است كه در زماني معين حجم زيادي تخم را مي توان به جوجه تبديل كرد و اين در زمان فعلي و با توجه به نياز امروز بسيار حائز اهميت است.

توليد جوجه با استفاده از ماشين جوجه كشي مزيت هاي بسيار ديگري نيز دارد كه آنها را نام مي بريم:

 • با استفاده از دستگاه جوجه كشي براي تبديل تخم به جوجه محدود به فصل و زمان خاصي نيستيم و در هر زمان توليد جوجه امكان پذير است.
 • با هر بار استارت كردن دستگاه تعداد زيادي جوجه توليد خواهد شد.
 • با استفاده از ماشين جوجه كشي تنها به تخم نطفه دار احتياج است و به وجود مرغ كرچ نيازي نيست.
 • براي رشد جنين شرايط لازم وجود دارد و كليه مراقبتهاي بهداشتي جهت جلوگيري از آلودگي و شيوع امراض تحت كنترل مي باشد .
 • امنيت تخم ها و جوجه ها در  روش جوجه كشي مصنوعي بسيار بالاتر از حالت طبيعي است.

ساختمان دستگاه جوجه كشي:

در ساختمان تمام دستگاه جوجه كشي (با هر ظرفيتي ) سيستم هاي زير وجود دارد::

۱ – سيستم تنظيم حرارت

۲- سيستم توليد رطوبت يكنواخت و تهويه هواي مناسب دستگاه

۳- سيستم چرخاننده  منظم تخم ها در دستگاه

تنظيم حرارت:

روش هاي توليد حرارت در دستگاه:

 1. استفاده از هواي گرم در لوله هاي داخل دستگاه جوجه كشي
 2. استفاده از جريان آب گرم در لوله هاي داخل دستگاه جوجه كشي
 3. گذاشتن مقاومتهاي الكتريكي در داخل دستگاه جوجه كشي

تنظيم رطوبت :

روش هاي توليد رطوبت در دستگاه جوجه كشي:

 • ميتوان يك ظرف آب را در دستگاه جوجه كشي قرار داد كه باعث ايجاد رطوبت ميشود
 • مي توان از دستگاههاي رطوبت ساز يا بخار سرد اين نام مجاز نمي باشد راسونيك يا مه ساز كه مبتني بر مدارات الكترونيكي هستند، استفاده كرد

تنظيم چرخش تخم ها :

چرخاندن تخم ها در زمانهاي مشخص در جوجه كشي تاثير بسزايي دارد ميباشد ، بصورت طبيعي مشاهده شده است مرغ مادر براي جلوگيري از چسبيدن زرده به پوسته و همچنين كيسه هواي درون تخم هر ۳۵ دقيقه بطور متوسط اقدام به چرخش تخمها ميكند ، در مقياس صنعتي چرخش تخمها را به ازاي هر ۱ ساعت براي تخم مرغ و هر ۲ تا ۴ ساعت يكبار براي تخم بلدرچين توسط فشار جك هاي بادي و يا موتورهاي الكتريكي انجام ميشود و مرسوم ترين نحوه براي چرخش تخم ها به اين صورت است كه بايد سر كوچك تخمها به سمت پايين باشد و در دستگاه جوجه كشي در شانه مخصوص قرار بگيرد اين شانه را نسبت به افق ۴۵ درجه تغيير زاويه داده و پس از مدت زمان مشخصي اين تغيير زاويه ۴۵ درجه اي نسبت به افق را از طرف مقابل اعمال ميكنند بايد توجه داشت هر گونه چرخش بايد به آرامي و بدون تكانهاي شديد انجام پذيرد زيرا تكان شديد باعث صدمه به جنين شده و از ميزان موفقيت در جوجه كشي مي كاهد .

نكته:

تخم مرغها به اين گونه قرار ميگيرند كه قسمت پهن آنها به سمت بالا باشد وگرنه سر جوجه در قسمت باريك قرار مي گيرد و به تنفس قادر نخواهد بود و از بين مي رود ( قسمت پهن از كيسه محبوس شده هوا تشكيل شده كه در روزهاي آخر جوجه از آن تنفس ميكند ) ولي در ۳ روز پاياني به هچ به حالت افقي در سينيهاي هچر قرار خواهند گرفت.

اميدواريم با استفاده از توضيحاتي كه در اين مقاله ارائه شد،با مزيت هاي جوجه كشي مصنوعي و اهميت و چگونگي انجام آن آشنا شده باشيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۱۶:۲۷ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

با توجه به نياز بشر امروزه جوجه كشي به صورت سنتي پاسخگو  نميباشد و بايد از تكنولويي روز و دستگاه هاي اتوماتيك جهت توليد بيشتر و با كيفيت تر استفاده كرد .در ميان طيور ،مرغ بيشترين سهم از جوجه كشي را دارد ما در اين مقاله سعي داريم تمامي نكات فني در مورد رشد نطفه در دستگاه جوجه كشي را بيان كنيم،چرا كه امروزه كار جوجه كشي با دستگاه هاي اتوماتيك به يكي از لذت بخش ترين كار ها تبديل شده است و ميتوان با سرمايه گذاري اندك بازدهي خوبي را داشت البته شرط لذت بردن از اين كار تخم نطفه دار مناسب و دستگاه جوجه كشي مناسب ميباشد.

مزاياي جوجه كشي مصنوعي نسبت به طبيعي:

 • توليد جوجه در تمام فصول
 • در هر دوره تعداد زيادي جوجه توليد ميشود.
 • نياز به مرغ كرچ نيست .
 • كليه مراقبت هاي بهداشتي از جنين براي پيشگيري از ه نوع آلودگي صورت ميگيرد .

چهار عامل مهم در رشد نطفه :

انسان پس از بررسي و تحقيق بر روي حالات مرغ كرچ به چهار اصل مهم براي رشد نطفه در دستگاه جوجه كشي دست پيدا كرد:

1-دما

2- چرخش تخم

3- اكسيژن

4-رطوبت ­­

 

[caption id="attachment_1347" align="aligncenter" width="346"]دستگاه تنظيم دما و طوبت براي رشد نطفه در دستگاه جوجه كشي دستگاه تنظيم دما و رطوبت براي رشد نطفه در دستگاه جوجه كشي[/caption]

 

تنظيم دما

براي رشد نطفه در دستگاه جوجه كشي تنظيم دماي جوجه كشي با استفاده از سنسور هاي تعبيه شده داخل دستگاه انجام ميشود نوع سنسور مورد استفاده و محل قرارگيري آن داخل دستگاه جوجه كشي براي كنترل و تنظيم دما بسيار اهميت . براي  تنظيم دما در دستگاه هاي خانگي يا صنعتي از يك منبع توليد حرارت استفاده ميشود كه در صورت كاهش دماي دستگاه جوجه كشي به كم تر از حد مجاز فعال مي شود. امروزه در دستگاه جوجه كشي كوچك از هيتربرقي و در دستگاه هاي بزرگتر از سيستم انتقال حرارت با آب يا روغن استفاده مي شود. عملكرد سيستم هاي توليد حرارت بدين صورت است كه در مسير عبور هواي تازه قرار ميگيرند در نتيجه المنت هاي تنظيم دما به مرور زمان رسوب ميگيرند و باعث كاهش توليد گرما ميشود ، و اين كاهش باعث ديرتر خارج شدن جوجه‌ها از تخم‌مرغ مي‌شود در نتيجه بايد دستگاه كنترل دما به صورت دوره اي تميز شود.

دماي مناسب براي جوجه‌كشي به طور متوسط معادل ۳۸-۳۷ درجه مي‌باشد. اگر دما بيشتر از حد مجاز باشد باعث زودتر خارج شدن جوجه‌ها از تخم‌مرغ مي‌گردد.

دماي جوجه كشي مرغ در ايام ستر ۳۷/۷ درجه سانتي گراد و در دوران هچر ۳۷/۲ درجه مي باشد.

 

تنظيم رطوبت

رطوبت در روند رشد نطفه در دستگاه جوجه كشي بسيار مهم است ، اين رطوبت از طريق  آب داخل سيني تعبيه شده در كف دستگاه به وجود مي آيد به اين صورت كه با حرارت آب بخار ميشود و رطوبت لازم را فراهم ميكند اما بايد در نظر داشت كه افزايش رطوبت بيش از 60 درصد در دوران ستر سبب  تشكيل قطرات آب بر روي پوست  تخم مرغ و ورود آلودگي به داخل تخم مرغ ودر نهايت  رشد قارچ مي شود.از طرفي كاهش رطوبت در دوران ستر سبب كاهش آب تخم مرغ و درنتيجه تلف شدن جنين و يا ضعيف شدن جوجه توليدي مي شود

رطوبت ماشينهاي جوجه‌كشي به دماي آنها و سرعت تهويه بستگي دارد. اگر رطوبت نسبي زياد باشد تعادل بين تشكيل آب متابوليك و تبخير آب از سطح پوسته به هم خورده و جنين در داخل تخم غرق ميشود . معمولا اگر رطوبت ستر بين 50 تا ۶۰ باشد  تخم مرغ ۱۲ درصد از وزن خود را از دست مي دهد.وزن تخم مرغ با رطوبت نسبي رابطه عكس دارد طوريكه هر چه وزن تخم مرغ بيشتر باشد بايد درصد رطوبت نسبي هم كمتر باشد.در دوران هچر رطوبت دستگاه جوجه كشي مرغ ۱۰ تا ۱۵ درصد افزايش داده مي شود.

اكسيژن و تهويه

از نكات مهم ديگر براي توليد جوجه اي سالم تهويه مناسب است . جنين براي رشد خود تمام عوامل را در داخل تخم دارد به جز اكسيژن كه از طريق منافذ روي پوسته تخم مرغ عمل دم صورت ميگيرد و در عمل باز دم دي اكسيد كربه از همين منافذ خارج ميشود. جنين جهت رشد به 21% اكسيژن نيازمند است  اگر فقط 1% اكسيژن كاهش يابد ميزان جوجه دهي 5% كاهش ميابد. همچنين خارج نشدن  دي‌اكسيدكربن و تجمع اين گاز در اطراف تخم‌مرغها منجر به كاهش درصد جوجه دهي مي‌شود. اگر غلظت دي‌اكسيدكربن به ۵% برسد درصد جوجه دهي به صفر خواهد رسيد.  دي اكسيد كربن گازي خطرناك است كه غلظت بالاي  ۵%  مي تواند ميزان جوجه دهي را به صفر برساند و منجر به مرگ جنين شود.  بيشترين ميزان افزايش غلظت دي‌اكسيدكربن ماشين هاي جوجه‌كشي  ۵%مي باشد. ميزان دي اكسيد كربن در دستگاه ستر بيشت از 3%درصد نبايد باشد و اگر به بيش از 3 % تجاوز كند و به 5% برسد تمام جوجه ها تلف ميشوند.

سه اصل مهم در تهويه

۱-      ايجاد  اكسيژن لازم به  اندازه  كافي

۲-      چرخش هوا و رطوبت در داخل دستگاه

۳-      خروج  دي اكسيد كربن اضافي از محيط

در روز هاي اول جنين نيازمند اكسيژن كمتري است اما با گذشت زمان و تكامل نياز به اكسيژن بيشتري ميباشد و در تمام دوران جوجه كشي سه روز آخر جوجه كشي يعني زماني كه جوجه شروع به نوك زدن پوسته ميكند از اهميت ويژه اي برخوردار است.

چرخش

در دوره جوجه كشي تخم مرغ ها بايد در دستگاه چرخانده شوند و اين عمل جهت جلوگيري از چسبيده شدن جنين به غشا پوسته صورت ميگيرد  و همچنين نزديكي نطفه به پوسته باعث افزايش تبخير آب از جنين مي‌شود اگر در اين ميان  تخم مرغ ها بايد طوري قرار گيرند كه سر باريك تخم پايين باشد درغير اين صورت سر جوجه در قسمت باريك تخم  قرار مي‌گيرد و قادر به تنفس نبوده و ميميرد و آن دسته از جوجه ها كه از تخم خارج مي شوند جوجه هاي ضعيف؛ نسبتا كوچك و با  پرهاي به هم چسبيده و نامرغوبي هستند كه گاهي اوقات قطعاتي از پوسته تخم بر روي بدنشان مشاهده ميشود.تخم ها بايد در هر ساعت به ميزان 45 درجه نسبت به حالت عمودي به طرفين بچرخند اما بايد در نظر داشت كه درعمل چرخش بيش از 40 درجه انجام نميگيرد.

در حين چرخاندن به ويژه در روزهاي اول  بايد از تكان خوردن تخم مرغ ها و لرزيدن جلوگيري كرد چرا كه باعث آسيب به جنين ميشود.

 تميز كردن و ضد عفوني تخم مرغ هاي نطفه دار

در جوجه كشي نبايد از تخم  شسته شده استفاده كرد چرا كه بر روي پوسته تخم بين 6000 تا 18000 هزار منفظه وجود دارد اكثر اين منافذ در لايه اي كه به طور طبيعي روي پوسته وجود دارد پوشيده شده اند، در هنگاه شستو شو اين لايه از بين ميرود و باعث ميشود ميكروب ها از منافذ به داخل تخم نفوذ كنند در نتيجه براي تميز كردن تخم ميتوان تنها از يك برس استفاده كرد..

براي ضد عفوني كردن  تخم ها ميتوان از اتاقك گاز فرمالين استفاده كرد و به مدت بيست دقيقه تخم هاي نطفه دار را در اين اتاقك قرار داد..

 

جهت كسب اطلاعات لازم درباره دستگاه جوجه كشي و ماشين جوجه كشي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۳۱:۲۷ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

نوناووت يكي از ايالت هاي جديد كشور كانادا

در ۱ آوريل ۱۹۹۹ نوناووت از سرزمين هاي شمال غربي جدا شد تا جديدترين قلمرو كانادايي شود. ايجاد نوناووت نتيجه بزرگترين توافقنامه ادعايي زمين بين دولت كانادا و مردم بومي اينويت بود. اگر قصد مهاجرت به كانادا را به صورت دائم يا موقت داريد مي توانيد از اين ايالت سردسير ديدن كنيد . براي آشنايي با اين سرزمين با ما تا پايان اين مقاله همراه باشيد.

اينويت ، كه ۸۳ درصد از ۲۴۷۳۰ ساكنان نوناووت را تشكيل مي دهد، يكي از اولين بوميان آمريكايي براي دستيابي به دولت خود بودند .نوناووت به معني “سرزمين ما” در Inuktitut، زبان Inuit است.

نوناووت كجاست؟

نوناووت با خليج بافين و درياي لابرادور به شرق، مانيتوبا و ساسكاچوان به جنوب و سرزمين هاي شمال غرب در غرب مرز است. پوشش خالص ۷۷۷۰۰۰ مايل مربع (تقريبا ۲۰٪ از كانادا) Nunavut بزرگتر از آلاسكا است. Nunavut شامل سه منطقه Kitikmeot، Kilvalliq (Keewatin) و Qikiqtani (قبلا Baffin) و ۲۸ جوامع است.

اكثر مناطق بيش از نيمي از سال منجمد و برف پوشانده شده است. زمين در درجه اول تاندرا است. اگر چه ذخاير غني از مس، سرب، نقره و روي وجود دارد، فقدان جاده هاي آسفالت شده و زيرساخت، و همچنين شرايط سخت، توسعه اين منابع را دشوار مي سازد.

Iqaluit (كه قبلا به نام Frobisher Bay شناخته مي شود)، پايتخت جديد و بزرگترين شهر (جمعيت ۴،۲۰۰) در حال حاضر در حال رشد رونق ساختمان است، زيرا آن را براي دولت جديد آماده مي كند. گريز فورد، شمال شهر (جمعيت كمتر از ۱۵۰) در شمال دايره قطب شمال قرار دارد. درجه حرارت از -۴۰ درجه فارنهايت در زمستان تا ۵ درجه فارنهايت در تابستان است. تراكم جمعيت ۰٫۰۱ نفر در كيلومتر مربع است.

نوناووت كجاست؟
نوناووت كجاست؟

مردم نوناووت

اينويت به معناي “افرادي است كه در اين زمان زنده هستند” در Inuktitut و به افرادي از قوم اسكيموئيد ساكن در شمال كانادا اشاره دارد. اصطلاح اسكيمو، يك كار كري هندي به معناي “غذاي گوشت خام” است كه در نظر گرفته مي شود و در جوامع ديگر مورد استفاده قرار نمي گيرد.

هزاران سال پيش Inuit در منطقه Nunavut زندگي مي كردند قبل از اينكه اولين كاشفان اروپايي به دنبال نهنگ ها و عبور از شمال غربي بودند.

هنگامي كه يك فرد عشايري كه به دنبال كاربيو، مهر و موم و غذا خوردن، بيشتر اينويت ها در حال حاضر در جوامعي كوچك زندگي مي كنند كه به معيشت و معدن بستگي دارد. سه زبان رسمي، Inuktitut، انگليسي و فرانسوي وجود دارد. دستاورد آموزشي كم است: در سال ۱۹۹۶، ۲۶٪ از دبيرستان حضور داشتند يا فارغ التحصيل شدند، ۳۲٪ در مدرسه تجارت حضور داشتند و در حدود ۱۱٪ از دانشگاه حضور داشتند يا فارغ التحصيل شده بودند. نرخ بيكاري در سطح ۱۵٫۳ درصد است.

اگر چه دولت نونووت با چالش هاي فراواني همراه با بيكاري بالا، سطح تحصيلات پايين و زيربناي كم، زمين هاي نونوووت حل و فصل مي شود، يكي از جامع ترين و نوآورانه ترين ادعاهاي زمين بين يك گروه بومي و يك دولت، كنترل Inuit را بر اقتصاد، سياسي و و آينده فرهنگي.

ايجاد قلمرو جديد

كشف نفت در مناطق شمالي كانادا طي دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، گروه هاي بومي را تحريك كرد تا چندين ادعاي زمين را عليه دولت هاي آلاسكا و كانادا تحريك كنند.

براي فدراسيون سياسي Tungavik از Nunavut، ۱۳ سال مذاكرات شديد منجر به توافق نامه ادعاي زمين ۱۹۹۲ شد، كه در سال ۱۹۹۳ اعمال شد. به عنوان بخشي از اين توافق، اينويت اصرار بر ايجاد قلمرو جديدي داشت. پيشرفت كمي پيش از آن صورت گرفت كه اينويت دولت را مجبور كرد كه اين سوال را در يك ورشكستگي مطرح كند. ۵۳ درصد از راي دهندگان به اين تقسيم علاقه مند بودند.

با توافق نامه ادعاي زمين هاي نونووت، Inuit به ۱۳۶۰۰۰ مايل مربع زمين به اضافه ۱٫۱ ميليارد دلار جبران خسارت، سهم توسعه معادن، نفت و گاز، حق شركت در تصميم گيري در مورد منابع زمين و آب و حقوق براي برداشتن حيات وحش در سرزمينشان.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۱۰:۱۰ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

شهروندي كانادا از طريق تولد فرزند

Canadian Citizenship by Birth

رئيس جمهور ايالات متحده، دونالد ترومپ، يك بار ديگر با سرآمد كردن جهان، با نشانه دادن به جهان درباره لغو سياست شهروندي حقوقي اوليه در ايالات متحده، گفت: نه تنها ايالات متحده، بلكه ۳۰ كشور ديگر از جمله كانادا اجازه اقامت شهروندي بر حق را داده است. در كانادا، با توجه به بخش ۳ (۱) (a) قانون شهروندي اگر يك كودك افرادي كه مهاجرت به كانادا مي كنند در خاك اين كشور متولد شود به طور خودكار حق شهروندي و مزاياي مربوطه دريافت كنيد. شهروندي كانادا از طريق تولد فرزند، حق تقاضا در كانادا را به دليل بار ماليات دهندگان ندارد.

شهروندي با تولد، حق ديگري براي درخواست در كانادا نيست – پسر خاكستري ديگر معتبر نيست
همراه با ايالات متحده، كشورهاي مختلف ديگر مانند كانادا، مكزيك و حدود ۳۰ كشور ديگر در راستاي سياست فوق الذكر عمل مي كنند كه مبناي آن مي تواند توسط پسر زمين شناسي تعريف شود.

مسئله بحث در مورد كنترل تولد گردشگري است

مذاكرات در مورد پايان دادن به تابعيت حق نسلي در طول سالها يا محدود كردن تعداد شهروندي با اضافه كردن شرايطي براي جلوگيري از «تولد گردشگري» صورت گرفته است كه در آن فرد فقط به يك كشور مي رود، داراي كودك و كودك است كه به طور خودكار شهروند صالح شهروندي است از اين كشور به عنوان قانون زمين.

 IRCC هيچ مقرراتي را براي متوقف كردن يك خانم باردار براي داشتن ويزاي توريستي ندارد

يك واقعيت بسيار غم انگيز آمده است كه بسياري از مردم اين را به عنوان يك كسب و كار آغاز كرده اند، كلاس بورژوازي فرصت هاي تازه اي مانند هتل هاي خانوادگي و خانه هاي كودك را باز مي كند كه زنان باردار را از كشورهاي مختلف مي آفريند و فرزندان خود را تحويل مي دهند هزاران دلار براي آن. بازار اين تجارت به سرعت در حال افزايش است.

شهروندي كانادا از طريق تولد فرزند
شهروندي كانادا از طريق تولد فرزند

تولد گردشگري يك نقص در سيستم مهاجرت كانادا است – ادعا شده توسط مخالفان
همانطور كه در مورد مخالفان، گردشگري تولد به عنوان نقص در نظام مهاجرت كانادا و قوانين شهروندي محسوب مي شود. آنها آن را به عنوان يك بازي براي كسب پاسپورت درك مي كنند كه در نهايت منجر به اختلاف جمعي در محلات و خارجي ها مي شود.

همانطور كه در افراط گرايان است، كل سناريو مهاجرت يك تقلب است زيرا اعتقاد بر اين است كه شهروندي كانادا را كاهش مي دهد.

افزايش تعداد فرزندان با استفاده از مزاياي عمومي بار ماليات دهندگان را افزايش داده است-
ماليات دهندگان آن را علاوه بر مشكل مي بينند، زيرا افزايش شمار دانشجويان كانادايي كه از آموزش هاي آموزشي، مراقبت هاي بهداشتي و ساير امكانات دولتي استفاده مي كنند منجر به افزايش ماليات آنها مي شود.

با توجه به چنين مسائلي، كشورهاي مختلف مانند ايرلند، استراليا و انگلستان اين سياست را حذف كرده اند. بسياري از گام هاي فعال در راستاي محدود كردن حق اولويت نيز توسط آنها گرفته شده است.

انتقاد مثبت – پسر تئوري خاك، ايده ي برابري را مي دهد.

در حالي كه اين سياست به شدت توسط مردم مورد انتقاد قرار گرفته است، فرقه اي وجود دارد كه بر اساس آن “توجيهي”، پسر تئوري خاك، جوهر خالص هويت ملي است، زيرا اين ايده برابري شهروندان را تبليغ مي كند. از اين رو، از بين بردن اين مفهوم منجر به افزايش بيشتر ماليات خواهد شد و تمام پروسه تفتيش شهروندي را به دليل افزايش قابل ملاحظه اي از پيچيدگي ها پيچيده خواهد كرد.

مزاياي شهروندي كودك محل سكونت دائمي والدين را تضمين نمي كند.
يك كودك تازه متولد شده از زمان تولد، صاحب صلاحيت مزاياي شهروندي است، اما والدين نميتوانند چيزي از آن بياموزند. داشتن فرزند داراي تابعيت دائم كشور، اقامت دائم براي والدين را تضمين نمي كند. يك رژيم حقوقي براي آن وجود دارد.

شهروندي كانادا از طريق تولد فرزند/ نتقاد مثبت - پسر تئوري خاك، ايده ي برابري را مي دهد
شهروندي كانادا از طريق تولد فرزند/نتقاد مثبت – پسر تئوري خاك، ايده ي برابري را مي دهد

راه براي جلوگيري از تغيير در قانون اساسي ايالات متحده دشوار است

در مورد ايالات متحده، شهروندي از نظر حقوقي ابتدايي، از حركت ترومپ مي توان احساس كرد كه او احساسات سرد براي مهاجران را دارد و احتمالا يك سياست را براي شهروندان آمريكايي بيشتر از خارجي ها توصيف مي كند.

شكل گيري سياست در ايالات متحده يك فرايند دست و پا گير است؛ زيرا اين امر شامل اصلاحيه حقوق قانون اساسي و در نتيجه فرآيند سنگين است در حاليكه در كانادا اين قانون تحت قانون شهروندي قرار دارد كه مي تواند تنها با يك قانون پارلماني صورت پذيرد.

با اين حال، پاسخ به سوال اين است كه آيا ايده بعدي شهروندي توسط تولد بيشتر حق تقاضا نيست، بايد اعدام شود يا نه به رحمت حكومت حاكم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۱:۵۱ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

 

ايران بحرين را از زمين محو مي‌كند/تهديد جمهوري اسلامي از فلسطين مهم‌تر است

اخبار بين الملل پايشگر- وزير خارجه بحرين ايران را تهديدي براي منطقه دانست و ضمن تاكيد بر عادي سازي روابط با تل آويو، مدعي شد كه مقابله با تهديد ايران از موضوع فلسطين مهم تر است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر به نقل از النشره، خالد بن احمد آل خليفه كه كشورش همسويي و روابط گرمي با رژيم صهيونيستي دارد، مدعي شد: مقابله با تهديد ايران خطرناكتر و مهمتر از موضوع فلسطين در برهه كنوني است.

وي ادعا كرد: اختلافات فلسطيني ها و اسرائيلي ها مهمترين قضيه است و بايد به هر شكلي حل شود اما در مراحل بعدي زيرا به نظر ما تهديد خطرناكتر تهديد ايران است. اختلافي ميان اسرائيل و همسايگانش وجود دارد كه بايد حل شود كما اينكه با مصر و اردن حل شده است(تاكيد بر عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي) اما به نظر ما چالش ديگري از سال ۱۹۷۹ شروع شده است كه از تهران ايجاد شده و اين چالشي بدون حد و مرز است. موضوع به ملت ايران مربوط نيست بلكه به نظام آن است كه همه روزه شاهد كشته و زخمي شدن شماري از فرزندان ملت هايمان هستيم.

وزير خارجه بحرين مدعي شد: ايران سلاحي و مواد منفجره اي را قاچاق كرده كه قادر به محو پايتخت بحرين از روي زمين است. بايد از اين چالش رها شد و با آن مقابله كرد تا بتوان فارغ از آن به ديگر چالشها پرداخت. تهران نمي گذارد كه ما مشكل فلسطين را حل كنيم و اين از طريق تهديد در سوريه، يمن، عراق و حتي در بحرين است.

اين ادعاهاي پوشالي وزير خارجه بحرين در نشست ويژه اي كه با حضور خالد بن احمد آل خليفه وزير خارجه بحرين، عبدالله بن زايد وزير خارجه امارات و عادل الجبير وزير مشاور در امور خارجه عربستان در ورشو مطرح شده است.

در اين نشست عبدالله بن زايد آل نهيان وزير خارجه امارات هم گفت: اسرائيل حق دارد از خودش در برابر خطر ايران دفاع كند!

اين در حالي است كه خالد بن احمد ملقب به «بشكه بحرين» از احتمال ديدار با بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي وعادي سازي روابط ميان منامه و تل آويو خبر داده و در پاسخ به سئوال خبرنگار شبكه ۱۳ رژيم صهيونيستي مبني بر احتمال ديدار با نتانياهو گفت: اين هرگاه وقتش فرا برسد، رخ خواهد داد و در نهايت رخ مي دهد. / مهر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۱:۳۹ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

 

نمايشگاه مد و لباس اسلامي ايراني سماء

اخبار فرهنگي هنري پايشگر- در راستاي حمايت از كالاي ايراني نمايشگاه مد و لباس اسلامي ايراني سماء به مدت ۴ روز برگزار مي‌شود.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پايشگر،مدير طراحي و توليد برند سماء گفت: نمايشگاه مد و لباس اسلامي ايراني سماء كه داراي مجوز از كارگروه ساماندهي مد و لباس و سازمان اماكن و وزارت ارشاد است به مدت ۴روز از تاريخ ۱۷الي ۲۰ اسفند ماه برگزار مي شود.

زينب دولتي با بيان اينكه تبليغات اين رويداد بسيار گسترده است گفت: همزمان با برگزاري رويداد ۳وركشاپ آموزشي براي شركت كننده ها وجود دارد كه موضوعات وركشاپ شامل: ديجيتال ماركتينگ، مديريت برند و لاكچري سازي برند و لوكس جلوه دادن كالا، باشگاه تخفيف مشتريان و جذب وفاداري مشتريان كه براي آنها هم گواهي در نظر گرفته شده است.
وي با بيان اينكه همزمان با رويداد ، مسابقه اي هم برگزار مي شود افزود : خانم فرهنگ خانم خرمدره و خانم خسروشاهي و آقاي مددي داوران اين مسابقه هستند كه با موضوع محصولي كاربردي با نماد هاي اسلامي ايراني برگزار خواهد شد.
دولتي با بيان اينكه جامعه هدف ما فقط افراد مذهبي و محجبه نبودند  و نيستند عنوان كرد:  با اين ايده كار كرديم كه حتي افرادي كه فكر مي‌كنند اگر حجاب داشته باشند، نمي‌توانند شيك و خوش‌پوش باشند راضي كند تا آنان اين حس را نداشته باشند كه استفاده از حجاب آن‌ها را محدود كرده است، بلكه دوست داشتيم حس كنند محصولات حجاب آن‌ها را به دور از خودنمايي، زيباتر، شايسته و آراسته‌تر هم ساخته است در عين حال مانع فعاليت‌هاي اجتماعي‌شان نيست.
دولتي افزود: افرادي مي‌توانند در اين نمايشگاه شركت كنند كه محصولاتشان كالاي ايراني باشد يعني توليد كننده كالاي ايراني باشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۱:۲۹ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 604
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب