معرفي مطالب جالب با لينك منبع
معرفي مطالب جالب با لينك منبع

۸ نوع همبرگر محبوب و خوش مزه

در اين مطلب سعي داريم ۸ نوع همبرگر محبوب و خوش مزه و كه براي سلامتي شما مفيد است و ميتوانيد در كنار رژيم غذايي خود از آن ها استفاده كنيم را معرفي نماييم.

آيا شما از آن دسته افرادي هستيد كه همبرگر را از برنامه غذايي خود حذف كرده ايد چرا كه فكر مي كنيد در رژيم لاغري جايي براي همبرگر وجود ندارد. بايد به شما بگوييم كه وقت آن رسيده است كه همبرگرهاي خوش مزه را به برنامه غذايي خود بازگردانيد.

همبرگرها اگر با مواد خوب و به شيوه درست تهيه شوند ارزش تغذيه اي خوبي دارند و مي توانند مانند ساير غذاها مورد استفاده قرار بگيرند. بيش تر مردم همبرگر را با گوشت تهيه مي كنند.

8 نوع همبرگر محبوب و خوش مزه

8 نوع همبرگر محبوب و خوش مزه

در اين مطلب ما چند نوع مختلف از همبرگرها را به شما معرفي مي كنيم كه با مواد مختلف تهيه مي شوند و طعم بسيار خوب و دلپذيري دارند. اين همبرگرها را مي توان در خانه تهيه نمود. هم چنين كساني كه در كار فست فود و رستوران هستند نيز مي توانند از اين همبرگرها براي تنوع بخشيدن به منوي خود و پاسخ گويي به نيازها و سلايق مختلف مشتريان استفاده نمايند. پس با ما همراه باشيد تا شما را با اين همبرگرهاي لذيذ بيش تر آشنا كنيم.

همبرگرها در ساده ترين شكل خود يك قطعه نسبتا ضخيم گوشت هستند كه همراه با مخلفاتي مانند كاهو و گوجه و سس، در ميان دو قطعه نان گرد قرار مي گيرند. در بهترين حالت آن قطعه گوشت گرد به خوبي پخته مي شود و در ميان نان همراه با مخلفاتي چون گوجه، كاهو و پياز تهيه مي شود. اما همبرگرهايي كه به خوبي تهيه نمي شوند، گوشت آن ها چرب است و با سس هاي پركالري همراه با بيكن آماده مي شوند.

از نظر ما همبرگرها مي توانند غذاي سالمي باشند مخصوصا اگر شما در هنگام تهيه مواد اوليه و مخلفاتي كه در ساندويچ به كار مي بريد، دقت لازم را داشته باشيد. از طرفي اين را هم مي دانيم كه تهيه مواد اوليه و انتخاب نوع همبرگر به دليل تنوع موجود ممكن است انتخاب را براي شما سخت كند. بهتر است بدانيد كه ما نمي توانيم به شما بگوييم كه همبرگرهاي گياهي كه در فست فودها تهيه مي شوند بهتر هستند يا همبرگرهاي گوشتي، اما اگر همه چيز را به صورت برابر و يكسان و در نظر بگيريم، شما مي توانيد براي انتخاب همبرگر تنها به گزينه مفيد و سالم بودن آن توجه كنيد و همبرگر مورد نظر خود را انتخاب كنيد. در ادامه شما را با چند نوع همبرگر خوش مزه، محبوب و سالم آشنا مي كنيم.

۱-   همبرگر تهيه شده از گوشت گوساله

يك همبرگر تهيه شده از گوشت چرخ كرده گوساله مي تواند يك وعده غذايي سرشار از پروتئين و مغذي باشد. گوشت گوساله داراي ويتامين ب۱۲ است كه براي توليد گلبول هاي قرمز و تامين انرژي مورد نياز بدن لازم است. يكي از دللايلي كه اين نوع همبرگر از نظر تغذيه خيلي سالم به نظر نمي رسد، نحوه تهيه آن است. كمتر مي توان همبرگر تهيه شده از گوشت گوساله را پيدا كرد كه چربي آن كم باشد و با روش درستي نيز پخته و تهيه شده باشد. نوع تغذيه گوساله اي كه از گوشت او براي همبرگر استفاده مي شود نيز بسيار مهم است. بهترين گوشت براي اين نوع همبرگر گوشتي است كه گوساله آن تنها از گياهان تغذيه كرده باشد.

۲-   همبرگر تهيه شده از گوشت گوزن

اين نوع همبرگر را مي توان سالم تر از همبرگر تهيه شده از گوشت گوساله دانست، چرا كه ميزان چربي آن بسيار كمتر است. يك همبرگر ۹۰ گرمي تهيه شده از گوشت گوساله داراي ۱۸۲ كيلوكالري و ۹ گرم چربي است، در حالي كه همين همبرگر با همين وزن اگر با گوشت گوزن تهيه شود تنها ۱۳۳ كيلوكالري و ۳ گرم چربي خواهد داشت.

۳-   همبرگر تهيه شده از قارچ

اين نوع همبرگرها با استفاده از قارچ هاي بزرگ خوراكي تهيه مي شوند. اين نوع قارچ ها بافتي مانند گوشت دارند و بسيار خوش مزه هستند. در تهيه اين نوع همبرگرها معمولا از پنير بر روي قارچ استفاده مي شود و از آن جا كه پنير موزارلا نسبت به ساير پنيرها چربي كمتري دارد، پس بهتر است كه در سانديچ همبرگر تهيه شده از قارچ از پنير موزارلا استفاده كنيم.

۴-   همبرگر تهيه شده از گوشت بوقلمون

همبرگرهاي تهيه شده از گوشت بوقلمون نسبت به همبرگرهاي تهيه شده از گوشت گوساله بسيار كم چربي تر و كم كالري تر هستند. اما نكته اي كه وجود دارد اين است كه براي داشتن همبرگري سالم تر بايد از گوشت سينه بوقلمون استفاده شود. در غير اين صورت همبرگر بوقلمون تفاوتي با همبرگر معمولي ندارد چرا كه ممكن است در تهيه آن از همه قسمت هاي بدن پرنده كه داراي چربي هم هستند استفاده شده باشد.

براي آن كه ساندويچ همبرگر بوقلمون شما سالم تر باشد مي توانيد آن را فقط با يك نيمه نان بخوريد يا حتي به جاي نان از برگ هاي كاهو استفاده نماييد. متخصصان تغذيه اضافه كردن كاهو و گوجه فرنگي را براي دريافت فييبر بيش تر از غذا، پيشنهاد مي دهند.

۵-   همبرگر تهيه شده از سبزيجات

همبرگرهاي سبزيجات واقعا براي سلامتي مفيد هستند چرا كه داراي اسيدهاي آمينه هستند. هم چنين به نوعي ضد سرطان هم محسوب مي شوند، چرا كهع مواد سرطان زا در واقع در گوشتي توليد مي شوند كه با حرارت زياد پخته و سرخ مي شود. البته اين نوع همبرگرها را نمي توان بهترين نوع همبرگر به شمار آورد چرا كه برخي از آن ها درست به اندازه همبرگرهاي معمولي داراي كالري هستند. علاوه بر اين كه برخي از اين همبرگرها بسيار بزرگ و داراي مقادير فراواني روغن و نمك هستند.

۶-   همبرگر تهيه شده از گوشت گاو

اين نوع همبرگر از گوشت نوعي گاو وحشي امريكايي يا بوفالو تهيه مي شود و شباهت بسياري نيز به همبرگر تهيه شده از گوشت گوساله دارد. اما ارزش تغذيه اي آ« از گوشت گوساله بيشتر است. همبرگر گوشت گوساله داراي ۱۰ گرم چربي است اما همبرگر تهيه شده از گوشت بوفالو داراي ۲ گرم چربي و ۲۴ گرم پروتئين است.

۷-   همبرگر تهيه شده از ماهي

اين نوع همبرگر معمولا با استفاده از گوشت ماهي سالمون تهيه مي شود. اين نوع همبرگر دقيقا همان چيزي است كه معمولا پزشكان به بيماران خود توصيه مي كنند. اين همبرگر سرشار از امگا ۳ است، همان اسيد چربي كه براي سلامتي قلب و عروق بدن بسيار مفيد است.

۸-   همبرگرتهيه شده از لوبياي سياه

اين نوع همبرگر گياهي را از ساير همبرگرهاي گياهي جدا كرديم، چرا كه لوبياي سياه ارزش تغذيه اي بسيار بالايي دارد. از نظر تغذيه اي، همبرگر تهيه شده از لوبياي سياه هرآن چه را بدن شما نياز دارد تا از يك ساندويچ همبرگر دريافت كند، دارا است. يك . نيم پيمانه لوبياي سياه داراي ۸ گرم پروتئين و ۵/۷ گرم فيبر است و كالري بسيار كمي دارد و چربي آن نيز كاملا به اندازه و استاندارد است. هم چنين منبع خوبي از آنتي اكسيدان ها محسوب مي شود. همبرگرهاي تهيه شده از لوبياي سياه واقعا عالي هستند. اما مانند ساير همبرگرهاي گياهي، در هنگام سفارش آن ها مطمئن شويد كه از نمك فراوان در روند تهيه همبرگر استفاده نشود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۰:۰۹ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

۳۰ واژه فست فودي مهم كه بايد با آن ها آشنا باشيد (بخش دوم)

در بخش اول اين مطلب در مورد محبوبيت فست فودها در هنگام راه اندازي فست فود  صحبت كرديم و سپس به معرفي واژگاني پرداختيم كه امروزه براي مراجعه به فست فودها و يا استفادهاز غذاهاي فست فودي بايد با آن ها آشنا باشيم. در اين بخش به معرفي ادامه آن واژگان خواهيم پرداخت.

انواع نان

واژه فست فودي

واژه فست فودي

 • نان باگت

باگت ها نوعي نان هاي بلند هستند كه در تهيه ساندويچ ها استفاده مي شوند. در زبان اصلي به آن ها sub گفته مي شود كه مخفف كلمه submarine به معني زيردريايي است. دليل اين كه آن ها را به اين نام مي شناسند، شكل ظاهري اين نان ها است. البته اين گونه نان ها بسته به اين كه شما در كدام كشور و در چه فرهنگي از آن ها استفاده مي كنيد، اسامي متفاوتي دارند.

 • نان هاي گرد

اين نوع نان ها معمولا گرد هستند و زير آن ها صاف است. اين گونه نان ها را غالبا براي تهيه همبرگر و يا ديگر انواع ساندويچ استفاده مي كنند.

 • مافين

مافين ها نوعي نان هستند كه چيزي مابين كيك فنجاني و نان شيرين محسوب مي شوند. در واقع مافين نوعي نان نيمه شيرين يا كيك است كه اصولاً براي يك نفر تهيه مي‌شود. مافين به دو نوع مافين انگليسي و مافين آمريكايي تقسيم مي‌شود. در نوع مافين آمريكايي معمولاً به خمير كره، شكر و بيكينگ پودر افزوده شده و در كاغذهاي ضخيمي كه به فنجان شبيه است پخته مي‌شود. به همين علت نوع آمريكايي مافين به نام كيك فنجانينيز خوانده مي‌شود. كيك فنجاني در واقع نوعي كيك اسفنجي يا كيك كره‌اي است كه در قالب‌هايي به شكل فنجان پخته مي شود. برخي رستوران ها و فست فودها اين نوع نان را براي صبحانه سرو مي كنند. اين نوع نان زماني كه با قهوه سرو و خورده مي شوند، بسيار خوش مزه و لذيذ هستند.

 • اسكون

اسكون ها (Scone) بيش از هرجاي ديگري در انگلستان محبوبيت دارند. اسكون ها نان هاي كوچك و سبك و شيريني هستند كه معمولا با ميوه و چاي سرو مي شوند. اسكون‌ها (Scone) بافتي بين نان و شيريني دارند و در دسته‌ نان‌هاي سريع طبقه‌بندي مي‌شوند. نان‌هاي سريع (Quick bread) به نان‌هايي گفته مي شود كه در آن ها از خمير مايه استفاده نمي‌ شود و نيازي به استراحت براي ور آمدن ندرند. واژه‌ اسكون (Scone) دو تلفظ دارد. تلفظ رايج آن در انگلستان اسكان /ˈskɒn/  و تلفظ آمريكايي اين نان اسكون /ˈskoʊn/ هست و هر كدام را تلفظ كنيد كاملا درست است. خمير اسكون (Scone) با آرد گندم، آرد جو يا آرد جوي دوسر قابل تهيه است. اين نان به صورت دايره‌اي يا مثلثي شكل برش‌زده مي‌شود و هميشه به صورت تك نفره پخته و سرو مي گردد. اسكون(Scone) شيريني كمي دارد و براي مزه ‌دار كردنش با خامه، مربا يا كره به عنوان صبحانه يا عصرانه سرو مي‌شود.

 • بيسكوييت

در شمال آمريكا، بيسكوييت نوعي نان نرم كوچك گرد و بدون شيريني است. در انگلستان  و ايرلند، بيسكوييت ها خشك و شيرين هستند و شبيه به شيريني هاي خشك آمريكايي هستند. به طور كلي بيسكوييت در هر كشور و هر فرهنگي كه باشيد ممكن است به صورت متفاوت و با طعم هاي مختلف تهيه شود.

غذاهاي غير اصلي

 • غذاهاي غير اصلي

غذايي كه به عنوان غذاي اصلي سرو مي شود، Main Dish يا غذاي اصلي ناميده مي شود. اما غذاهاي سبك و مخلفات ديگري كه در كنار آن سرو مي شوند را Side Dish يا غذاي غيراصلي يا دورچين مي نامند.

 • ادويه جات

در فست فودها علاوه بر اين كه غذايي كه سفارش داده ايد به شما ارائه مي گردد، چندين نوع مختلف ادويه و سس نيز به همراه آن در اختيار شما قرار خواهد گرفت. معمولا اين سس ها و ادويه جات پس از پخت غذا همراه با آن استفاده مي شوند تا طعم اصلي را بهتر نشان دهند و يا كلا طعم جديدي ايجاد نمايند. برخي از اين ادويه جات مانند سس كچاپ، سس خردل، سس تند، نمك و فلفل كاملا براي همه شناخته شده هستند.

 • سس ها

سس ها ممعولا همراه با غذاهاي مختلف و مخصوصا سالادها استفاده مي شوند تا به آن ها طعم و مزه اي مطابق با ذائقه فردي هر شخص بدهند.

 • سيب زميني خلالي سرخ شده

سيب زميني خلالي سرخ شده معمولا از خلال هاي نازك سيب زميني تهيه مي شود. براي سرخ كردن نيز اين خلال ها را كاملا در روغن شناور مي كنند تا به خوبي سرخ و ترد شوند. اين خلال هاي ترد و خوش مزه معمولا با سس كچاپ يا سس هاي ديگر مانند سس باربيكيو سرو مي شود.

 • هش براون (Hash brown)

هش براون نوع ديگري از غذاهاي سريع و غيراصلي است كه با سيب زميني و پياز تهيه مي شود. اين غذا نوعي صبحانه انگليسي محسوب مي شود كه گاهي همراه با بيكن، گوشت استيك و ژامبون سرو مي شود. براي تهيه آن سيب زميني و پياز را به صورت خلال هاي نازك و باريك برش مي دهند و يا آن ها را رنده مي نمايند. پس از مخلوط كردن پياز و سيب زميني و اضافه كردن ادويه دلخواه آن را بسيار نازك در تابه پهن مي كنند و سرخ مي كنند تا كاملا برشته شود.

 • حلقه هاي پياز

پياز را به صورت حلقه اي برش مي زنندو لايه هاي آن را از هم جدا مي نمايند. پس از اضافه كردن ادويه دلخواه و قرار دادن آن ها درپودر سوخاري، آن ها را تا زماني كه كاملا برشته شوند در روغن سرخ مي كنند.

 

انواع گوشت

 • برگر

برگر همان مخفف كلمه همبرگر است كه از گوشت تهيه مي شود. برگرها معمولا با نان هاي گرد همراه با كاهو، گوجه و پياز سرو مي شوند. معمولا گوشتي كه براي تهيه همبرگر استفاده مي شود گوشت گوساله است. اما گاهي از گوشت هاي ديگري مانند گوشت بوقلمون، گاو، ماهي و مرغ براي تهيه همبرگر استفاده مي شود.

 • ناگت مرغ

ناگت هايب مرغ در واقع قطعات كوچكي از مرغ هستند كه با ادويه هاي مختلف طعم دار شده اند و در روغن سرخ شده اند. بافت آن ها در داخل نرم و در خارج ترد و سوخاري است.

 • سوسيس

سوسيس ها گوشت هاي فراوري شده اي هستند كه معمولا در ساندويچ ها و يا در خوراك هاي صبحانه استفاده مي شوند. معمولا از گوشت قرمز براي تهيه سوسيس ها استفاده مي شود اما مي توان آن ها را از گوشت مرغ و بوقلمون هم تهيه نمود.

 • هات داگ

هات داگ نوعي سوسيس است كه بسيار دراز و باريك تهيه مي شود. هات داگ ها معمولا در نان هاي باگت بلند همراه با سس كچاپ و سس خردل سرو مي شوند.

 • بيكن

بيكن ها قطعات بسيار نازك و طعم دار شده گوشت هستند كه سرخ مي شوند و معمولا در وعده صبحانه مخصوصا همراه با تخم مرغ سرو مي شوند.

 • گوشت گاو

بسياري از فست فودها تاكيد مي كنند كه در غذاهاي خود از گوشت گاو استفاده مي كنند. بايد توجه داشت كه مرغوبيت گوشت و نحوه تغذيه گاو بر طعم و كيفيت غذايي كه از آن گوشت تهيه مي شود تاثير به سزايي دارد.

تمامي كلماتي كه در اين مطلب به آن ها اشاره شد، كلمات و اصطلاحاتي هستند كه در فست فودها مورد استفاده قرار مي گيرند. با دانستن هر كدام از آن ها مي توانيد در هنگام مراجعه به فست فود غذايي را سفارش دهيد كه مي دانيد از چه موادي تشكيل شده است و آيا مطابق ذائقه شما هست يا نيست.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۴:۵۴ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]
ثبت 
تارنما درگوگل يك عدد از مهم ترين اقدامات پس از پباده سازي و روش اندازي، معرفي و تصويب سايت در گوگل ميباشد . براي جذب بازديدكننده از نحوه گوگل قبل از هر چيز مي بايست صفحه هاي شما در گوگل ايندكس شوند . براي يك وب سايت كه به طراوت رويكرد اندازي شده مي باشد جلب دقت گوگل و ربات هاي آن مي تواند برهه زماني زيادي را طلب كند . در اين مطلب قصد داريم دو روش اساسي و كليدي براي تصويب وبسايت در گوگل را به شما معرفي كنيم . در‌صورتي‌كه هنوز با مفهوم سئو آشنا نشده ايد پيشنهاد مي‌كنيم مقاله سئو چيست را مطالعه نماييد . 
 
يادگرفتن 
تصويب سايت در گوگل نمايشگر 
ويديو 
00:00 
04:36 
 
 
فراگيري 
تمام منش هاي ثبت سايت در گوگل وبمستر در اين بخش ويديويي كوتاه از مراحل تصويب و معرفي سايت در گوگل تهيه كرده ايم تا پروسه انجام عمل و نكات مربوط به اين فرايند را به فيس كامل به شما فراگيري دهيم . اين كليپ بريده اي از كارگاه يادگرفتن گوگل وبمستر است كه به فيس حضوري توسط آكادمي وبسيما برگزار ميشود . 
 
تصويب 
نشاني دامنه در گوگل اصلي ترين شيوه براي تصويب سايت در گوگل از روش برگه اي ميباشد كه گوگل مخصوص اين كار در حيث گرفته و شما سواي اتلاف وقت يا هرگونه اطلاعات جانبي ميتوانيد نشاني وبسايت خويش را به گوگل معرفي كرده و درخواست ارسال ربات هاي خزنده و ايندكس آن را به گوگل بدهيد . 
لينك و پيوند برگه : تصويب وب سايت در گوگل 
تصويب 
سايت در گوگل معرفي 
آدرس وب سايت نو تاسيس به گوگل 
تصويب وبسايت در گوگل به اين رويكرد معمولا براي سايت هاي تازه تاسيس توصيه ميگردد و به تنهايي نميتواند تاثير بالايي بر سئو وبسايت شما داشته باشد . در صورتي‌كه مدتي از راه اندازي سايت شما ميگذرد و صفحه هاي ايندكس گرديده اي در گوگل داريد، ديگر نيازي به انجام اين كار نميباشد و خوبتر هست مستقيما به سطح بعدي ثبت وبسايت در گوگل برويد . 
 
به 
تازگي گوگل اين قابليت و امكان را غيرفعال كرده و در اكنون حاضر صرفا از روش پنل Search Console كه در ادامه توضيح داده مي گردد قابليت و امكان ثبت سايت در گوگ 
ثبت 
وب سايت در گوگل وبمستر راه و روش دوم كه دوچندان مهم و كاربردي هم مي باشد ثبت وبسايت در گوگل وبمستر تولز هست . استفاده از اين ابزار مجاني امكانات و اطلاعات زيادي را در اختيار شما قرار مي‌دهد كه در هم اكنون حاضر براي سئو هر سايتي حتمي مي باشد . 
 
گوگل 
وبمستر تولز چيست؟ گوگل وبمستر تولز تيم اي از ابزارهاي بدون پول سئو ميباشد كه بوسيله وبسايت گوگل و براي استعمال وبمستران طراحي شده است . اطلاعاتي مثل مقدار سلامت سايت، تعداد صفحه ها ايندكس شده، كلمات حساس محل ورود به سايت، تصويب سايت در گوگل، معرفي نقشه سايت و … همگي از طرز پنل رئيس وبمستر گوگل در دسترس شما خواهند بود . ولي مهم‌ترين كاربرد اين ابزار در شرايط ويژه و خلل ها هست كه بسيار به شما امداد خواهد كرد . بطور مثال در رخ جريمه شدن سايت شما، گوگل از همين طريق به شما اطلاع خواهد بخشيد و يا متخصص سئو شما قابليت و امكان ارزيابي شرايط را خواهد داشت . 
 
تصويب 
تارنما در گوگل وبمستر 
معرفي 
وبسايت به گوگل از شيوه وبمستر براي آغاز عمل به صفحه مهم وبمستر گوگل رفته و با يك حساب Gmail به آن وارد گرديد . در اينجا با كاغذ اي مشابه تصوير تحت مواجه خواهيد شد . نشاني وب سايت خود را را در نوار تحت ورقه وارد كرده و بر روي دكمه “ADD A SITE” كليك كنيد . 
 
وبمستر 
گوگل 
در اين تراز شما بايستي هويت خويش را بعنوان صاحب مهم وبسايت تاييد كنيد . ثبت سايت در گوگل و تاييد نام و نشان از يكسري منش قابل انجام مي باشد كه مهمترين آنها دانلود فولدر از وبمستر گوگل هست . مطابق با تصوير تحت شما مي بايست فولدر قضيه حيث را از وبمستر دانلود كرده و برروي هاست خويش و در ريشه اصلي آپلود نماييد . از طريق مراجعه به آدرسي كه جهت تاييد نام‌و‌نشان در اختيار شما قرار گرفته ميتوانيد از انجام صحيح اين بخش مطمئن شويد . در نهايت با فشار دادن دكمه Verify و در فيس انجام صحيح پروسه با پيامي مبني بر معرفي وبسايت به گوگل مواجه خواهيد شد و از اين به بعد به همه امكانات وبمستر دسترسي خواهيد داشت . شما نبايد چه بسا آنگاه از تاييد هويت اين فايل را از روي سايت خود پاك نماييد . 
 
تاييد 
هويت در وبمستر گوگل و معرفي وب سايت به گوگل 
به كارگيري 
از HTML Tag براي تصويب سايت در گوگل درصورتي كه به هردليل شما دسترسي به سرور يا اين كه هاست خويش نداريد يا قابليت و امكان آپلود فولدر براي شما آماده نمي باشد دو خط مش ديگر وجود دارااست كه مي تواند در ثبت تارنما در گوگل به شما كمك نمايد . 
بر روي تب “Alternate methods” كليك كرده و دايره كنار آيتم HTML tag را گزينش فرمائيد . در اين بخش يك خط كد HTML به شما داده خواهد شد كه بايستي آن را در هدر وب سايت خويش و قبل از بسته شدن فرمان قرار دهيد . پس از قرار به دست آوردن اين كد در فايل هدر وبسايت شما و فشار دادن دكمه Verify عمل ثبت وبسايت در گوگل به نقطه پايان رسيده و دسترسي به امكانات براي شما باز خواهد شد . 
 
ثبت 
سايت با HTML tag 
به كار گيري 
از Google Analytics براي معرفي وبسايت به گوگل منش ديگري كه زياد بي آلايش هم مي باشد استفاده از اكانت گوگل آنالينيكز براي تصويب سايت در گوگل و تاييد نام و نشان شماست . درصورتي كه از آمارگير گوگل آناليتيكز براي وبسايت خود استعمال ميكنيد و كد مربوط به آن در سايت شما قرار داراست مي تواند با تعيين آيتم Google Analytics و فشردن دكمه Verify خيلي سرعت بالا نام‌و‌نشان خويش را تاييد فرماييد . البته فقط در صورتي ثبت وبسايت در گوگل وبمستر انجام مي‌گردد كه حساب آناليتيكز خود را نيز با همين آدرس Gmail ساخته باشيد . 
 
ثبت 
وبسايت در گوگل وبمستر به وسيله آناليتيكز 
در اين تراز شما كار ثبت وب سايت در گوگل و تاييد نام‌و‌نشان را به خوبي انجام داده ايد، مهم‌ترين مراحل آنگاه از اين عمل تعيين دامنه مهم وب سايت و معرفي نقشه وب سايت به گوگل خواهند بود . وبمستر گوگل تجهيزات متعددي را در اختيار شما قرار ميدهد كه در مقالات آتي بصورت كامل به شما معرفي خوا هيم كرد . 
 
ثبت 
وبسايت در نسخه تازه گوگل سرچ كنسول گوگل به تازگي طراحي سرچ كنسول را تغيير‌و تحول داده و هم زمان ابزارهاي جديدي را به آن بيش تر كرده مي‌باشد . ممكن مي باشد در آتي اي نزديك پنل پيشين گوگل وبمستر به كلي از دسترس بيرون شود در فيض خوبتر مي باشد شيوه معرفي تارنما به گوگل از روش پنل جديد گوگل سرچ كنسول را هم خاطره بگيريم . 
 
براي آغاز ابتدا به پنل جديد وارد گرديده و از انتهاي ليست دامنه ها (Search Property) گزينه Add Property را انتخاب فرمائيد . پنجره اي نظير تصوير زير به شما نمايش داده مي‌گردد كه مي توانيد آدرس سايت مورد نظر خويش را در آن وارد فرمائيد . 
 
تصويب 
تارنما در پنل نو گوگل وبمستر پس از اين سطح پنجره ديگري به شما نمايش داده مي‌شود تا رويكرد تاييد نام‌و‌نشان خود را مشخص فرمائيد . مسير تاييد نام و نشان دقيقا نظير قبلي هست و آيتم هاي جان دار در آن تغييري نداشته مي باشد . فقط طرز نمايش و ظاهر كلي آن دستخوش تغييراتي بوده است . 
 
تعيين 
منش ثبت وبسايت در گوگل در ورژن نو سرچ كنسول توصيه اول هميشه تصويب تارنما در گوگل با استفاد از شيوه آپلود فايل مي‌باشد . در اين راه و روش شما فايل معلوم شده را دانلود كرده و در هاست خويش لود مي‌كنيد . براي اطمينان از درستي انجام اين فعاليت ورقه اساسي وبسايت خود را گشوده كرده و نام پوشه آپلود شده را در انتهاي آن وارد فرمائيد اگر اين فايل در دسترس باشد و به صفحه 404 وارد نشويد يعني فرآيند آپلود را به صحت انجام داده ايد . 
 
پس از اطمينان از درستي لود فايل بر روي دكمه Done كليك كنيد و منتظر بمانيد تا روند تاييد نام‌و‌نشان انجام شود . 
 
پس 
از تصويب وبسايت در گوگل چه كاري انجام دهيم؟ معرفي وبسايت به گوگل اولين گام شما در مديريت آن خواهد بود . از اينجا به بعد ابزار گوگل وبمستر امكانات بخش اعظمي براي بهبود وضعيت سئو و بررسي بر كارايي آن در اختيار شما قرار مي دهد . يكي از ابزارهاي كارآمد در اين پنل Fetch as Google هست كه به شما اذن مي‌دهد بقيه صفحات وبسايت را هم به گوگل معرفي كرده و سرعت ايندكس آنان را افزايش دهيد . 
 
شما ميتوانيد از ابزار Fetch as Google براي معرفي سريع صفحه هاي وب سايت به گوگل استفاده نماييد . با اين عمل ربات هاي گوگل به سرعت صفحات شما را آناليز و ايندكس خواهند كرد . علاوه برآن مي‌توانيد با معرفي نقشه وبسايت خويش به گوگل همگي صفحات حياتي سايت را به چهره يك پوشه XML در اختيار گوگل قرار دهيد تا زمان مراجعه به وب سايت شما بداند كه دقيقا كدام صفحه ها نو ميباشند و يا اين كه نياز به آناليز مجدد دارا‌هستند . 
 
گوگل سرچ كنسول را ميتوان يك جعبه ابزار باارزش براي رئيس وبسايت دانست . آشنايي با تمام امكانات و به كار گيري درست از آن ها نقش فراوان مهمي در حفظ سلامت سايت و كسب جايگاه خوب تر خواهد داشت . براي يادگيري اين ابزار حاذق مي توانيد در كارگاه حضوري فراگيري گوگل سرچ كنسول كه بوسيله آكادمي برگزار مي‌گردد كمپاني نماييد . 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۰۰:۳۲ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]


كامپيوتر
چيست؟ كامپيوتر ماشيني مي‌باشد قابل برنامه ريزي كه از مخلوط اجزاي الكترونيكي و الكترومكانيكي تشكيل گرديده هست ومي تواند پس از دريافت ورودي ها بر پايه دنباله اي از راهبرد ها پردازش هاي خاصي را انجام داده وسپس فيض را ذخيره نموده ويا به خروجي بفرستد . كامپيوتر در فراگيري ،صنعت ، سينما و تلويزيون ،پروژه هاي علمي و تحقيقاتي كاربرد داراست .

تاريخچه
كامپيوتر از ابتدا تا كنون
تاريخچه كامپيوتر در كشور ايران و دنيا از ابداع خودرو حساب آغاز مي شود . تاريخچه بروز كامپيوتر را به شش نسل تقسيم بندي مي نمايند كه در ادامه توضيحاتي در مسئله آن ها داده گرديده هست .

 

تاريخچه
اتومبيل حساب به طور همزمان با شناسائي عدد، براي انسان اين نياز پيدا شد تا راهي بيابد كه حساب و كتاب را ساده‌تر انجام دهد . اولين وسيله‌اي كه بشر از آن در دستور شمارش كمك گرفت است، شايد انگشتان دست باشد . در فرايند بعدي «چوب خط» به تيتر يك ماشين بي آلايش كه مي‌توانست در امر شمارش بشر كمك كند، به كار آمد .

 

گاهي نيز دسته‌هاي ني و چوب‌هاي باريك جانشين «چوب خط» مي‌شد و زماني نيز سنگ ريزه‌ها همين نقش را ايفا مي كردند . بعدها، چرتكه به تيتر يك ماشين حساب كار آمد مسئله منفعت برداري قرار گرفت، تا اين كه در قرن هفدهم، اولين ماشين اكانت واقعي تاريخ پا به ميدان هستي ارگان .

 

در سال 1641، فردي فرانسوي به نام بيلز پاسكال اوليم مخترع اتومبيل حساب بود . وي ماشين جالبي توليد كه به «ماشين حساب پاسكال» داراي اسم و رسم شد . در ماشين اكانت پاسكال 6 چرخ دندانه دار نصب شده بود و هر چرخ ده دندانه داشت . هر دندانه نمايشگر يكي از ارقام صفر تا 9 بود . اين چرخ‌ها طوري در جوار يكديگر قرار گرفته بودند كه مقطع كامل يك چرخ، بازه چرخ‌هاي بعدي به‌اندازه يك دندانه را سبب ساز مي‌شد .

 

تاريخچه
كامپيوتر,تاريخچه اتومبيل حساب,ماشين حساب
تاريخچه كامپيوتر در كشور ايران و دنيا از نوآوري خودرو اكانت ابتدا مي شود .

 

علاوه بر اين، چرخها از راست به چپ به ترتيب نماينده مرتبه‌هاي يكان، دهگان، صدگان، . . .عدد بودند . سي سال پس از پاسكال، يك رياضي دان آلماني به نام لايبنيتز در تكميل ابداع پاسكال كوشيد و ماشيني ساخت كه به كمك آن مي‌شد اعمال ضرب و تقسيم را نيز انجام داد و حتي جذر گرفت . ابتكار لايبنيتز بسياري از مشكلات فني ماشين را برطرف كرد و رويكرد را براي تكامل اين ماشينها گشود . با اين حال، قضيه ماشينهاي اكانت سالها به بوته فراموشي سپرده شد و صرفا صاحبان صنايع براي ساخت و رواج اين ماشينها كوششهايي انجام دادند .

 

در قرن نوزدهم يك رياضيدان انگليسي به نام چارلزبابيج به فكر طرح يك ماشين حساب خودكار به‌زمين‌خورد كه با كارتهاي ترك شده، اطلاعات و ارقام را مي‌پذيرفت . در سال 1890دانشمند جواني به اسم هلريت، با توجه به نيازهاي آمارگران، از كارتهاي رخنه‌ گرديده و دستگاههاي شمارشگر اين كارتها به كارگيري كرد . مثلاً براي تفكيك زن و مرد، سمت چپ يا راست كارت ترك مي‌شد و با تكامل دستگاه هلريت، وي ماشينهايش را در نيويورك، پاريس و سن پترزبورگ به نمايش گذاشت . علي رغم استقبال كم از اين دستگاه، جمعي از بازرگانان آمريكايي، ازجمله توماس واتسون، به فكر خريد امتياز توليد ماشينهاي هلريت افتادند . وي بنيانگذار International Business Machines يا IBM مي باشد .

 

تاريخچه
كامپيوتر _ نسل نخستين كامپيوترها اولين كامپيوتر در سال 1937 در آمريكا اختراع شد . پروفسور«ايكن» با استعمال از لامپهاي خلاء(Diode) اين كار را به انجام رسانيد(لامپهاي خلاء Diode و Triodeيا دوقطبي و سه قطبي، اكثر زمان ها در راديوها استعمال مي‌شود . اين لامپها خاصيت يك سو كننده جريان برق را دارا هستند . با ديودها مشكل ايجاد خاطر و دسترسي به آن حل شد .

 

اما، در سال 1937 ديودها، لامپي و حجيم بودند و با واضح شدن حرارت زيادي توليد مي‌كردند . اولين پيشرفت در جهت استعمال خوبتر از كامپيترهاي نسل اوليه جايگزيني مبناي دودويي به جاي مبناي 10 بود . زيرا در طرح پروفسور ايكن، براي معرفي هر كاراكتر وجود قريه ديود ضروري بود كه بايد يكي واضح و بقيه خاموش مي‌ماندند . اين امر، در افزايش خانه‌هاي حافظه در كامپيوترهاي آن زمان، محدوديت مهمي به شمار مي‌رفت .

 

به هر حال، در سال 1947، دانشگاه پنسيلوانيا با به كارگيري از اين روش، كامپيوتري به اسم ENIAC را طراحي كرد . با ابتكار EDSAC1 در سال 1949، انگلستان اولين كامپيوتر به معناي واقعي را عرضه داشت . اين دستگاه برنامه و دستورالعملها را در خويش ذخيره مي‌كرد . در سال 1951، رمينگتون، UNIVAC-1 بزرگترين كامپيوتر آن مدت در طول تاريخچه كامپيوتر را كه براي مقاصد بازرگاني بود، عرضه داشت .

 

تاريخچه
كامپيوتر_ نسل دوم كامپيوترها در سال 1948، باردين، ترانزيستور را نوآوري كرد ولي ده سال ارتفاع كشيد كه از سطح آزمايشگاهي به سطح استفاده صنعتي رسد . ترانزيستور، در پيشرفت صنايع الكترونيك نقش مهمي را برعهده داشت . ترانزيستور از لامپ خلاء به مراتب كوچكتر است . به انرژي كمي نياز دارد، حرارت كمتري توليد مي‌كند و ارزان‌تر نيز مي‌باشد .

 

به اين دلايل ترانزيستور به زودي جاي خويش را در ساختمان كامپيوتر گشود و جايگزين لامپهاي خلاء در حافظه شد . به اين ترتيب، نسل دوم كامپيوترهاي تاريخچه كامپيوتر به دنيا آمد . كامپيوترهايي با تعداد خانه‌هاي خاطر بيشتر و امكانات و كارآيي وسيع‌تر . ترانزيستور، كامپيوترهاي نسل دوم را كوچك‌تر و ارزان‌تر كرد . دگرگون سازي حساس ديگري كه در نسل دوم كامپيوترها پديد آمد، زبانهاي برنامه نويسي كامپيوتري بود . در نسل اول كامپيوترها، از زبانهاي سطح پايين، كه در آنان آشنايي با جزئيات ماشين ضرورت داشت، به كار گيري مي‌شد .

 

يعني، مجموعه‌اي از اعداد و ارقام كه كدهايي قابل فهم و شعور براي كامپيوتر بود . در نسل دوم تاريخچه كامپيوتر، زبانها براي كاربردهاي عمومي‌تر آماده شد . اين امر ترويج استفاده از كامپيوتر در كارها تجاري و اداري را سرعت بخشيد . كامپيوترهاي اين نسل، حصار دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقيقاتي را شكستند و به گونه‌اي گسترده در مؤسسات دولتي و شركهاي صنعتي و بازرگاني به كار گرفته شدند .

 

نسل
سوم تاريخچه كامپيوتر از سال 1964، به جاي لامپها و ترانزيستورها، از خاصيت آهن ربايي حلقه‌ها يا ميله‌ها در اثر عبور جريان برق به كارگيري شد . در حقيقت، به جاي چراغ و ترانزيستور مورد استعمال در نسلهاي پيشين، سمت عبور جريان برق را قطب‌هاي آهنربا تعيين مي‌كرد . در نتيجه دو شرايط صفر يا يك به وجود مي‌آمد . البته انتخاب فرآورده حلقه و آلياژ ضروري براي حلقه مطرح بود . در نسل دوم، اكسيد آن به منجر توانايي خويش پاسخگوي اين نياز بود . معروف‌ترين كامپيوتر اين نسل IBM/360 مي‌باشد .

 

تاريخچه
كامپيوتر,مخترع و تاريخچه كامپيوتر,تاريخچه كامپيوتر در ايران و جهان
تاريخچه
كامپيوتر از مقدمه تا كنون


تاريخچه
كامپيوتر_نسل چهارم كامپيوترهاي نسلهاي اول، دوم و سوم از حيث ويژگي ها به سادگي قابل تفكيك اند . ولي مرز بين نسل سوم و چهارم چندان معلوم نيست . آنچه مسلم مي‌باشد آنكه كامپيوترهاي نسل چهارم از حيث طرح واحد پردازش مركزي و دستگاههاي پيراموني، توانايي بيشتر، عمر طولاني‌تر قطعات و . . . اطمينان بيشتري را عرضه مي‌كنند . مهمترين تغييرات سخت اَفزاري در كامپيوترهاي نسل چهارم عبارتند از: - به كارگيري مدارهاي مجتمع با تراكم زياد؛ - به كار گيري از «ريزپردازنده»؛ - گسترش امكان پردازش مستقيم به جاي پردازش با رسانه‌هاي ورودي(Batch) .

سئو در مشهد 

نسل
پنجم تاريخچه كامپيوتر در نسل پنجم كامپيوترها، به سادگي به كارگيري كاربران از كامپيوتر و برنامه نويسي توجه بسيار زيادي گرديده است . چرا كه با كاهش قيمت مشقت بار افزار، هزينه هاي به كار گيري از كامپيوتر به مراتب از قيمت خود آن بيشتر خواهد بود . به كارگيري كنندگان خواهند توانست فارغ از اطلاع از طريق كار و جزئيات داخلي قسمتهاي مختلف، آنان را به رخ فراهم تهيه كرده و به دلخواه خويش سيستم‌هاي كامپيوتري(نرم‌افزارهاي كاربردي) بسازند . امروزه، به كمك نرم‌افزارهاي موجود، مهندسين تعميرات كامپيوتر، مي‌توانند بسياري از خرابي‌ها را تشخيص دهند . رابطه با كامپيوتر از طريق صوت و تصوير نيز امكان پذير خواهد بود .

 

اطلاعات از به عبارتي برهه زماني پيدايش به چهره مطلوب براي كامپيوتر ذخيره گرديده و در هنگام لزوم، از طريق سيستم‌هاي كامپيوتري مسئله استعمال قرار خواهد گرفت . استفاده از حافظه‌هاي نوري- حافظه‌هايي با حجم كم و گنجايش غير قابل تصور- ويژگي كليدي اين نسل از تاريخچه كامپيوتر ميباشد . استعمال از هوش مصنوعي و توان تفكر و استنتاج كامپيوتري، از ديگر ويژگيهاي كامپيوترهاي اين نسل هست .

 

تاريخچه
كامپيوتر _ نسل ششم كامپيوترهاي مدل پنتيوم را مي‌توان نسل ششم ناميد . از پاراگراف ويژگي‌هاي محسوس اين نسل مي‌توان استفاده غير قابل اجتناب از سيستم چند رسانه‌اي را بر شمرد . امكانات جانبي، جاذبه‌هاي بسياري را براي اين كامپيوترها مهيا مي‌آورد .

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: سئو در مشهد،
موضوع:
[ ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۲۸:۳۰ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

پاياني ورژن سيستم استدلال مك به كاربرانش اذن مي دهد تا حين پيشنمايش به چنگ آوردن از فايل‌هاي PDF آنها را با هم هم ادغام نمايند . رويه انجام اين فعاليت هم خيلي راحت مي باشد . براي آغاز به سراغ فايندر برويد و به انتخاب تمام فايل‌هايي كه مي خواهيد با نيز ادغامشان فرماييد بپردازيد .

 

در شراي همگي فايل‌ها را با هم باز كنيد، سيستم ادله مك طبق معمول مدام پيشنمايش تمام آنان را به سناريو خواهد گذاشت .

 طراحي سايت در مشهد

در پنجره هر پيشنمايش به سراغ منوي View برويد و گزينه Thumbnails را انتخاب فرمائيد . با اين عمل سايد باري در كناره تصوير ظواهر مي گردد كه مي‌توان در آن تمام صفحه ها فايل‌هاي PDF را مشاهده كرد . حالا صرفا كافيست صفحه هاي يك PDF را با موشواره بگيريد و آنان را در لابه لا به لاي صفحه هاي PDF ديگر قرار دهيد .

 

كارتان كه تمام شد، يك نام متعدد براي اين PDF جديد گزينش و آن را ذخيره نمائيد .

ادغام 
PDF ها از شيوه فضاي وب براي ادغام دو يا اين كه تعدادي فايل PDF، ابزار زير اينترنت بيشماري نيز وجود دارااست . صرفا كافيست عبارت «How to combine PDF files» را گوگل كنيد تا بيشمار سود متعدد كه هر كدامشان در نوع خويش كاربردي هم مي باشند در اختيارتان قرار بگيرند .

 طراحي اپليكيشن در مشهد

اما شايد PDFMerge شايسته ترين ابزار تحت وبي باشد كه بتوانيد پيدا فرماييد . شيوه فعاليت با PDFMerge نيز به شدت آسان مي‌باشد . تنها كافيست وارد لينكي كه برايتان گذاشتم بشويد و تمام فايل‌هاي PDF خود را به دست PDFMerge بسپاريد . به محض كليك روي كليد Merge Files پردازش‌هاي PDFMerge سريعا آغاز مي گردند و تمام PDFهايتان در كمترين زمان ممكن در فايلي جديد تركيب خواهند شد .

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۷:۲۶ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

در اين مقاله سعي داريم در مورد امروزه مزايا و معايب فود كورت هاي كوچك و بزرگ صحبت نماييم.

تجهيزات فست فود فود كورت ها جايگاه خود را در مراكز خريد و مناطق پر رفت و آمد ديگر پيدا كرده اند. مردم نيز دوست دارند تا براي صرف يك وعده غذايي به فود كورت ها بروند و از تنوع غذاهايي كه در آن جا در اختيار آنان قرار مي گيرد لذت مي برند. مردم به دنبال مكان هايي هستند تا به همراه دوستان و اعضاي خانواده خود در آن جا غذا بخورند و با يكديگر به گفتگو بپردازند. چرا كه در دنياي پرمشغله امروزي غذا خوردن از نظر مردم يك فعاليت اجتماعي محسوب مي شود كه ميخ واهند تا حد امكان از آن لذت ببرند. فود كورت ها نيز با ارائه خدمات خوب و عرضه غذاهاي متنوع به نوبه خود تلاش مي كنند تا در اين حوزه بهتر فعاليت كنند و بتوانند مشتريان بيش تري را جذب نمايند. در ميان تمام خصوصيات يك فود كورت خوب، مكان قرار گيري يك فود كورت، غذاهاي موجود در آن و مكاني كه براي نشستن مشتريان در نظر گرفته مي شود، سه عاملي هستند كه مي توانند تاثيرات عمده اي بر تعداد مشتريان و در نتيجه ميزان درآمد فود كورت داشته باشند. در ادامه به طور اجمالي به بررسي رابطه مكان قرار گيري، اندازه فود كورت و تنوع غذايي آن خواهيم پرداخت.

مزايا و معايب فودكورت

به طور كلي فود كورت ها را مي توان به دو دسته اصلي تقسيم كرد:

 • فود كورت هايي كه محل و مكان نشستن مناسبي براي مشتريان دارند، ولي تنوع غذايي آن ها كم است. (فود كورت هاي بزرگ)
 • فود كورت هايي كه تنوع غذايي خوبي دارند ولي مكان نشستن كافي براي مشتريان در نظر نگرفته اند. (فود كورت هاي كوچك)

موضوع اصلي اين است كه دريابيم اين دو گونه از فود كورت ها چه معايب و مزايايي دارند و چگونه مي توانيم با برطرف كردن اين معايب و استفاده از مزاياي هر كدام، فود كورتي داشته باشيم كه از لحاظ مورد پسند مشتريان باشد و دست اندركاران فود كورت بتوانند به سود دلخواه خود برسند.

در اين مطلب سعي مي كنيم به بيان اين موضوعات بپردازيم.

مزايا و معايب فود كورت هاي كوچك

 • فود كورت هاي كوچك معمولا فضا و مكان كافي براي نشستن مشتريان در اختيار ندارند ولي در مقابل تنوع غذايي آن ها زياد است. اين موضوع بستگي به اين دارد كه فود كورت در چه منطقه اي واقع شده است. اگر فود كورت در منطقه مرفه نشين شهر باشد، مردم آن منطقه اهميتي به تنوع غذايي موجود نمي دهند، چراكه راحتي و آسايش هنگام صرف غذا براي آن ها در اولويت است. در نتيجه آن مردم به فود كورت نخواهند آمد و فود كورت تعداد مشتري مطلوب را نخواهد داشت.

اما اگر فود كورت در منطقه اي از شهر باشد كه مردم آن منطقه جزء قشر متوسط يا حتي پايين تر از متوسط شناخته شوند، مردم به آن فود كورت خواهند آمد. چرا كه آن دسته از مزدم ميخ واهند براي امتحان كردن تنوع غذايي موجود در فود كورت به آن جا بروند وعذاهاي جديد را امتحان كنند و راحتي در هنگام صرف غذا براي آنان اهميت چنداني ندارد.

مزايا و معايب فود كورت هاي بزرگ

 • فود كورت هاي بزرگ از طرف ديگر بسيار بزرگ هستند و فضاي زيادي براي نشستن مشتريان فراهم نموده اند و مشتريان مي توانند به راحتي در هنگام صرف غذا در مكان دلخواه خود بنشينند و از غذاي خود لذت ببرند. اما در اين گونه فود كورت ها معمولا تنوع غذايي محدود است. تعداد غذاهايي كه در اين گونه فود كورت ها در اختيار مشتريان قرار مي گيرد كم و محدود است و در نتيجه تعداد مشتريان اين گونه فود كورت ها نيز بستگي به موقعيت و مكان اين فود كورت ها دارد.

اگر اين فود كورت هاي بزرگ در منطقه اي از شهر واقع شوند كه مردم آن منطقه از اقشار مرفه و پولدار شهر باشند، اين احتمال وجود دارد كه مردم با وجود آن كه مي دانند تنوع غذايي آن فود كورت زياد نيست ولي براي صرف غذا به آن جا بروند. چرا كه همان طور كه قبلا هم گفتيم براي آن دسته از مشتريان راحتي و آسايش و آرامش در هنگام غذا خوردن مهم است و نه چيز ديگر. پس آن ها به فود كورت خواهند رفت و آن فود كورت مي تواند درآمد خوبي داشته باشد.

اما در مقابل اگر يك فود كورت بزرگ با مكاني وسيع براي نشستن مشتريان در مناطق متوسط و پايين شهر قرار داشته باشد، احتمال موفقيت آن پايين است. چرا كه مردم در اين گونه مناطق بيش تر به دنبال تنوع غذاها هستند و اهميت چنداني به مكان نشستن و وسعت آن نمي دهند. در نتيجه آن ها ممكن است به چنين فود كورتي نيايند و اين گونه فود كورت ها نيز در چنين مناطقي به موفقيت مطلوب نخواهند رسيد.

پس اگر قصد داريد سرمايه خود را در فود كورت ها هزينه كنيد، بهتر است تمامي نكات مربوط به موفقيت يك فود كورت خوب را بررسي كنيد. در قسمت هاي ديگر سايت شما مي توانيد مقالات بسياري در رابطه با فود كورت ها بيابيد.

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۴:۱۸ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

در اين مقاله سعي داريم در مورد فود كورت هاي مراكز تجاري صحبت كنيم.با ما تا انتهاي مقاله همراه باشيد.

راه اندازي فست فود در ميان يك فود كورت موفق، همواره گزينه اي عالي و پرسود براي رستوران ها و فست فودها محسوب مي شود. در محيط هايي كه فود كورت شناخته شده اي دارند يا تبليغات خوبي براي جذب مشتريان فود كورت انجام مي شود، داشتن يك غرفه در فود كورت مي تواند بسيار سود آور باشد. هم چنين در محيط هاي اداري، تجاري و صنعتي پر رونق و پر رفت و آمد كه معمولا فود كورت ها به دليل وجود مشتري فراوان هميشه شلوغ هستند نيز داشتن يك غرفه در مجموعه فود كورت مي تواند گزينه پرمنفعتي براي رستوران ها و فست فودها به شمار آيد. براي فست فودها و رستوران ها اجاره يا خريد اين غرفه ها به دليل اندازه كوچك آن ها و داشتن فضاها و امكانات مشترك، بسيار مقرون به صرفه تر و بهتر از خريد يا اجاره يك مكان اختصاصي براي احداث رستوران يا فست فود است. بررسي ها و آمارهاي موجود در زمينه خريد ملك براي رستوران و فست فود نشان مي دهد كه رستوران ها و فست فودها، مخصوصا فست فودهاي زنجيرهاي، تمايل دارند كه غرفه اي را در فود كورت خريداري كنند. در بيش تر موارد همين غرفه هاي كوچك در فود كورت ها بسيار موفق عمل مي كنند و سودآوري بالايي براي فست فود يا رستوران دارند. با اين وجود در زمينه داشتن غرفه در فود كورت مزاياي ديگري نيز وجود دارد كه در ادامه به آن ها اشاره خواهيم كرد.

مزاياي خريد غرفه در يك مركز خريد

همان طور كه قبلا هم گفته شد، بر اساس آمار به دست آمده ازخريد املاك براي رستوران و فست فود، خريد غرفه در مراكز تجاري بزرگ و هم چنين مراكز خريد، بسيار مورد توجه مالكان رستوران ها و فست وفودهاست. در اين گونه مراكز به دليل رفت و آمد زياد مردم، همواره مشترياني براي رستوران و فست وفد وجود دارند و اين به معناي سودآور بودن حضور در اين گونه مكان هاست. معمولا مردمي كه به يك مركز خريد يا يك مركز تجاري مراجعه مي كنند براي خوردن يك وعده غذايي يا يك خوراكي سريع نيز وقت مي گذارند. به همين دليل  و براي پاسخ گويي به اين نياز مشتريان مسئولان مراكز خريد اقدام به راه اندازي فود كورت مي نمايند تا با اين كار بتوانند رضايت مشتريان خود را هر چه بيش تر كسب كنند. فود كورت ها معمولا با امكانات خوب و تجهيزات پيشرفته ساخته مي شوند و همين موضوع رستوران ها و فست فودها را به خريد غرفه در آن فود كورت ها تشويق مي كند.

حضور در فود كورت ها مزاياي بسياري دارد. با حضور در يك فود كورت مي توان از امكانات مشتركي كه توسط مسئولان فود كورت براي تمامي غرفه هاي مجموعه فراهم مي شود استفاده نمود. تجهيزات ايمني، تجهيزات برق و آب و گاز، تجهيزات امنيتي و بسياري موارد مشابه ديگر به صورت مشترك براي تمامي غرفه ها فراهم مي شود. هم چنين استفاده از فضاي مشترك براي نشستن مشتريان، وجود سرويس هاي بهداشتي مشترك، پرداخت هزينه هاي نظافت و غيره به صورت مشترك با ساير غرفه و بسياري موارد مشترك و مشابه  ديگر باعث مي شود كه در هزينه ها صرفه جويي انجام شود. براي يك رستوران يا فست فود، اداره يك غرفه در فود كورت بسيار با صرفه تر از داشتن مكاني جداگانه در خارج از مجموعه فود كورت است. از طرف ديگر فود كورت ها معمولا در مكان هايي راه اندازي مي شوند كه همواره شلوغ است و محل رفت و آمد مردم محسوب مي شود. پس شما با حضور در يك فود كورت در واقع وجود مشتري را تضمين نموده ايد.

يكي ديگر از مزاياي عمده حضور در فود كورت و داشتن غرفه در آن اين است كه مشتريان شما مي توانند در فضاي گسترده فود كورت هر جايي را كه دوست دارند براي نشستن انتخاب كنند. يك فود كورت معمولا فضاي وسيعي دارد و مي تواند گنجايش بيش از صد نفر را داشته باشد. همين فضاي گسترده اين امكان را در اختيار خانواده قرار مي دهد كه به راحتي در كنار هم غذاي خود را ميل كنند. هم چنين فضاي بزرگ فود كورت دورهم نشستن گروه هاي بزرگ را در هنگام صرف غذا امكان پذير مي نمايد. بنابراين با داشتن غرفه در فود كورت شما در واقع به تعداد بيش تري از مشتريان دسترسي داريد. به همين دليل است كه ميزان درآمد و در نتيجه سود شما افزايش خواهد يافت.

مراكز خريد امروزه چند كاربردي هستند. يعني يك مركز خريد شامل بسياري امكانات رفاهي تفريحي ديگر نيز مي شود. امكاناتي مانند استخر، شهربازي، كلوپ هاي مختلف، سينما و غيره. تمامي اين مراكز مشتريان خاص خود را دارند و تمامي اين افراد معمولا به فود كورت هم خواهند آمد. بررسي ها نشان مي دهد كه افراد مختلفي كه به اين گونه مكان ها رفت و آمد مي كنند تمايل بسياري به صرف غذا در فود كورت مجموعه دارند. تمامي اين ها بدان معناست كه داشتن غرفه در فود كورت مي تواند طيف گسترده و متنوعي از مشتريان را براي شما به همراه داشته باشد و شما با استفاده درست از اين فرصت مي توانيد فروش خود را افزايش دهيد.

به طور كلي ازتمامي مطالب گفته شده مي توان اين گونه نتيجه گرفت كه داشتن غرفه در فود كورت يك مجموعه تجاري بسيار سودآور و مفيد است. پس با انتخاب درست مجموعه تجاري داراي فود كورت و بررسي ظرفيت هاي فود كورت و طيف مشتريان مراجعه كننده به آن، مي توانيد سرمايه خود را براي داشتن يك غرفه در آن فود كورت هزينه كنيد. نكته اي كه در پايان مي خواهيم به آن اشاره كنيم آن است كه حتما در اين مسير از مشاوره موسسات فعال در اين زمينه و افراد با تجربه در اين كار بهره بگيريد تا بتوانيد زودتر به نتايج دلخواه و موفقيت مورد نظر خود دست يابيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۶:۱۴ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]


Death
Road to Canada
سرگرمي، خشونت و باز نيز سرگرمي . بهترين توصيفي كه از Death Road to Canada مي توانيم بكنيم همين مي‌باشد . آخرالزماني در كانادا اتفاق افتاده و هم اكنون به همراه مجموعه تان به آنجا مي رويد تا با زامبي ها بجنگيد؛ اينجاست كه خزينه خون عظيمي به رويه مي افتد .

اما در كنار لذت كشتن زامبي ها و نجات بشر ها، ويژگي هايي كه باعث گرديده اند Death Road to Canada يكي از بهترين هاي امسال كنيه بگيرد محدوديت هاي موجود و البته ساخت تصادفي حوزه‌ ها مي‌باشد . تمام اسلحه ها خراب مي شوند، مهمات بي غايت نبوده و ارتقا تيم تان به معناي غذاي بيشتري براي آن ها خواهد بود .

نكته دوم اينجاست كه به ياد خصوصيت توليد تصادفي محفظه ها، قليل پيش مي آيد تا يك مسير تكراري را دوباره برويد . هر بار با قدرت هاي جديد، شخصيت هاي مختلف با ماجرا هايشان و بحران هاي گوناگون مي بايست حمام خوني از زامبي ها به شيوه بياندازيد .

دانلود
از اپ استور - دانلود از گوگل پلي
Monument
Valley 2
«مانيومنت اما 2» حقيقتا نا اميدمان كرد . بازي عمده شبيه به نسخه هاليوودي نصيب اوليه بود، لبريز زرق و برق و زيبا البته با عمق كمتر . پازل ها به مقدار قبلي طاقت فرسا نبودند و برخلاف عنوان گذشته كه Ustwo با روي گشوده دست به ريسك زد ولي انگار براي مانيومنت البته 2 آن ها جرات خود را از دست دادند .

اما مانيومنت ولي چه بسا در بدترين شرايط هم هنوز يك عدد از بهترين ها به شمار مي رود . در واقع اين انتقاداتي كه از نصيب دوم مي شود عمده به ياد وجود مانيومنت ولي 1 و حجم بسيار ايده هاي خلاقانه اش هست و در صورتي‌كه اين عنوان فقدان ضعف هاي گيم پلي ورژن دوم خيلي كمتر به ديده مي آمدند .

آفريننده از همان فرمول اصلي براي مانيومنت اما 2 استفاده كرده . كماكان خطاي روءيت كرد يكي از بخش‌هاي مهم گيم پلي بوده و برخي وقت ها به ياد به كار گيري از استثنايي از اين ويژگي متوجه مي شويد كه بازي تمام اين بازه داشته فريب تان مي داده . البته با وجود گيم پلي ضعيف تر، مانيومنت البته 2 از لحاظ گرافيك و موسيقي يك راز و گردن از نصيب گذشته خوب تر بود .

دانلود
از اپ استور - دانلود از گوگل پلي
Grid
Autosport
حكايت «گريد آتواسپورت» نيز به نوعي شبيه «مورفايت» است . بازي سه سال پيش براي پلتفرم هاي خانگي منتشر شد و با وجود برد هاي نسبي اش نتوانست در حد و مقدار قسمت هاي پيشين ظاهر شود . در حالي كه پورت iOS بازي به جايگاهي دست يافت كه احتمالا اكنون حالاها استوديويي نتواند به آن برسد .

تا پيش از عرضه گريد آتواسپورت كماكان بحث در ميان شايسته ترين بازي ريسينگ كنسولي داغ بود و هر كس نظر گوناگون خودش را مي داد اما ساخته استوديوي Codemasters توانست به اين مشاجره قديمي نقطه نهايي بدهد، بازي نه فقط برترين تيتر اتوموبيل راني گوشي هست بلكه از لحاظ گرافيك هم بنچماركي براي گوشي تلفن هاي هوشمند به اكانت مي آيد .

گريد آتواسپورت يك شبيه ساز ريسينگ مشابه Real Racing 3 بوده و بازي با جزئييات فراوانش در طراحي تك تك ماشين ها، فيزيك فوق العاده آن ها و وجود كلاس هاي گوناگون براي اتوموبيل ها چيره گرديده مرزهاي گرافيك و گيم پلي عنا وين خودرو سواري اين ديوايس هاي دستي را چندين قدمي جلو غالب شود .

دانلود
از اپ استور
Iron
Marines
از نهايي باري كه يك بازي استراتژي روي اسمارت فون ها انجام داديد و به حافظه المان هاي استثنايي آن سورپرايز شديد چه قدر مي گذرد؟ Iron Marines توانست همين حس را در بازيكن ساخت كند . Ironhide Game آن‌گاه از دو سال موفق شد جواب كارايي هاي خودش را بگيرد و پس از Kingdom Rush موفقيتي ديگر را براي خودش به تصويب رساند .

Iron Marines تمام آن المان هاي دوست داشتني كه از بازي هاي استراتژي مي خواهيد را دارد و به واسطه مخلوط آن ها با المان هاي به خصوصشبرنده شده هويتي مستقل به دست بياورد . خصوصيت كه در تراز هاي متنوع بازي به خير و خوبي به ديده مي آيد .

سئو در مشهد

داستان بازي پيرامون يورش فضايي ها به انسان ها چرخيده و هم اكنون وظيفه داريد تا به نيز مدل تان امداد فرمائيد . البته در كنار تمام ويژگي هاي مثبت Iron Marines، عجيب ترين نصيب بازي به پرداخت هاي باطن برنامه آن مربوط مي شود كه براي عنواني پولي نقطه ضعف به حساب مي آيد .

دانلود
از گوگل پلي
Reigns:
Her Majesty
اين سال سبك Text Based صاحبخانه بازي هاي خير و خوبي بود كه در بين آن ها Reigns: Her Majesty و SIMULACRA همت بهتري داشتند و ميان اين دو هر چه قدر SIMULACRA تلاش كرد تجربه گذشته را كامل تر كند، Her Majesty عمده تلاش نمود تا يك معضل متعدد نسبت به تيتر قبل باشد .

به همين خاطر نهايت Reigns: Her Majesty كه نصيب پيشينش هم در بين شايسته ترين بازي هاي تلفن همراه ديجياتو در سال 2016 قرار گرفته بود، به عنوان نماينده عنوان ها سبك «متن محور» به ليست رويكرد يافت . برخلاف قسمت گذشته كه نقش شاه را داشتيد، در Her Majesty ملكه ميباشيد .

سپس از هر اتفاق، بازي كارت هايي (در واقع همان سياستي كه بايد بگيريد) به بازيكن نشان مي دهد و وي با انتخاب آن ها بايد سرانجام مرزو بوم و مردمان را رقم بزند . ولي با دقت به اين كه در اينجا ملكه هستيد، بحران هاي بيشتري را پيش رو خواهيد داشت .

دانلود
از اپ استور - دانلود از گوگل پلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: سئو در مشهد،
موضوع:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۳:۰۳ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

اكوسيستم استارتاپي كشور‌ايران در سال‌هاي اخير و با پيشرفت‌هاي صورت‌گرفته در زمينه‌هاي زيرساخت، علم فني و تجربه‌ي كسب‌وكاري، روند رو به رشدي را از خود نشان داده مي باشد . اگرچه برخي از كارشناسان، نگراني‌هايي در موضوع حباب اميدواري به اين شركت‌ها و همينطور مشكل ها درآمدي و جذب سرمايه‌ي آن ها در دوران تحريم دارند، اين بازيگران برنا (كه برخي از آنان به سن بلوغ نزديك مي‌شوند)، با قدرت به كار خويش ادامه‌ ميدهند . شايد آرزو به آينده و كارايي براي بهبود فضاي كسب‌وكار توسط نيروهاي داخلي، موتور محركه‌اي باشد كه در دوران بحران اقتصادي هم هنوز اين شركت‌هاي نوباوه را به جنبش روبه‌جلو تشويق مي‌كند .

به‌هرحال با تمام چالش‌هاي مو جود بر سر خط مش استارتاپ‌ها، تعدادي از اين شركت‌هاي بچه توانسته‌اند در بازار داخلي رشد مناسبي از خود نشان دهند . آنها در بخش‌هاي جذب سرمايه، جذب مشتري و تربيت نيروي انساني به موفقيت‌هاي متعددي دست يافته‌اند . پيشرفت‌هاي اين كسب‌وكارها در برخي وقت ها به حدي بوده كه سوداي حضور در بازارهاي جهاني و رقابت با غول‌هاي صنعت را در ذهن آن ها انداخته ميباشد . در اين ميان، بررسي توان اين شركت‌ها براي رقابت با شركت‌هاي كوچك و والا خارجي، خالي از لطف نمي باشد . رقابتي كه مي‌تواند در دو جناح چهره بگيرد . يكي از اين جبهه‌ها، ورود به بازارهاي تازه جهاني مي‌باشد و ديگري، مراقبت بازار ايران، در فيس ورود استارتاپ‌هاي خارجي به كشور خواهد بود .

مقاله‌هاي
مرتبط: معافيت
مالياتي براي همه استارتاپ ها غير از ديجي محصول و اسنپ نازلي
عظيمي: از كشور ايران تا تاسيس يك استارتاپ ۱۰۰ ميليون دلاري در امريكاo نكته‌ي قابل اعتنا اين هست كه مسلما استارتاپ‌هاي اهل ايران و هر كمپاني نوپاي فعال در كشورهاي در هم اكنون توسعه، براي رقابت با غول‌هاي فناوري نياز به منابعي يك‌سري برابر منابع كنوني دارند . در نتيجه، مقايسه‌ي اين شركت‌ها براي رقابت با شركت‌هاي به‌بلوغ‌رسيده‌ي جهاني در مقياس جهاني، كاري بيهوده مي باشد . به‌عنوان مثال مطلقا سرويس‌هاي اشتراك ويديوي ايراني، توان رقابت در تراز جهاني با يوتيوب را ندارند . ما در در اين مقاله‌ي زوميت، قصد داريم تحليلي كلي از وضعيت شركت‌هاي بلندمرتبه جهاني و پتانسيل ورود ايراني‌ها به بازار آن شركت‌ها داشته باشيم . در مقاله‌ها بعدي، فرصت‌ها و چالش‌هاي اين رقابت احتمالي را از گويش مديران و سخنگويان استارتاپ‌هاي اهل ايران ارزيابي ميكنيم .

اينترنت
ايران
زمينه‌هاي
رقابت با نگاهي كلي به استارتاپ‌هاي نسبتاً غالب داخلي، ميتوانيم تعدادي زمينه‌ي فعاليت را به‌عنوان زمينه‌هاي با اهميت آن‌ها مشخص كنيم . خرده‌فروشي، حمل‌ونقل و تاكسيراني، تبليغات و اشتراك ويديو، از زمينه‌هايي مي باشند كه نمونه‌هاي چيره داخلي در آن‌ها كار دارا‌هستند . استارتاپ‌هايي همچون ديجيكالا، باميلو، اسنپ، تپسي، الوپيك، اي‌نتورك، عدد،‌ آپارات و فيليمو از نمونه‌هايي ميباشند كه به عقيده‌ي نگارنده، در جذب مشتري داخلي، سرمايه‌گذار و رشد استعداد اضطراري و تامين منابع براي عمل طولاني‌مدت، در زمينه‌هاي فوق، تلاش قابل قبولي داشته‌اند .

با نگاهي به زمينه‌هاي بالا و شركت‌هاي گفته‌شده، به اين نتيجه‌ي كلي مي‌رسيم كه براي برد در بازارهاي كوچك و كشورهاي درحال توسعه مانند ايران، نيازي به ايده‌هاي آن‌چنان ناياب نمي‌باشد و صرفا با كلون كردن (تقريبا هم اندازه كپي كردن) ايد‌‌ه‌هاي غالب خارجي و اجراي صحيح آنها بسته به بازار هدف، مي‌توان سهم مناسبي از مشتريان را جذب كرد . به‌همين دليل، براي هر يك از استارتاپ‌هاي پيروز داخلي، مي‌توان نمونه‌هاي بلندمرتبه بين‌المللي را مثال زد .

براي آغاز مقايسه‌ي اين دو دنياي متفاوت، بهتر ميباشد نگاهي آماري به استارتاپ‌هاي بالغ جهاني داشته باشيم . مطالعه‌ي آماري اين شركت‌ها و اطلاع از شرايط رقابت در تراز جهاني، مسئله را براي كشف منابع مورد نياز براي رقابت احتمالي با اين شركت‌ها آماده ميكند .

growth

اشتراك
ويديو يك عدد از پرطرفدارترين زمينه‌هاي عمل استارتاپ‌ها در بازه كنوني، سرويس‌هاي اشتراك ويدئو مانند يوتيوب هستند . يوتيوب در اكنون حاضر اصلي ترين سرويس اشتراك كليپ در جهان مي‌باشد كه ماهانه بيش از ۱ .۸ ميليارد استفاده كننده آنلاين داراست . اين خدمت آنلاين در هر دقيقه صاحبخانه ۳۰۰ ساعت ويدئو با كيفيت HD مي‌باشد و در حالا حاضر، بيش از يك ميليارد و سيصد ميليون ويدئو در آن آپلود گرديده مي‌باشد . پرطرفدارترين شبكه كليپ در اين شبكه، بيش از ۶۰ ميليون عضو دارااست كه درآمد ۱۲ ميليون دلاري را در سال ۲۰۱۵ براي تهيه‌كننده‌ي آن به همراه داشته ميباشد .

يوتيوب ماهانه بيش از ۱ .۸
ميليارد استفاده كننده آنلاين دارد از لحاظ درآمد، آمار دقيقي از درآمد كسب‌شده از تبليغات در اين شبكه منتشر نشده هست . در واقع، كمپاني مادر يوتيوب يعني آلفابت، آمار درآمدي آن ها را به‌صورت ظريف منتشر نكرده و آمارهاي موجود، تخمين‌هاي شركت‌هاي واسط نظير بيزينس اينسايدر هستند . طبق يكي از همين آمارهاي غير رسمي، درآمد يوتيوب در سال ۲۰۱۵ به ۸ ميليارد دلار رسيده كه نسبت به سال ۲۰۱۰، رشد ۸ برابري داشته ميباشد .

به‌هرحال ِYoutube از هر لحاظ به پيشگام صنعت اشتراك محتواي ويديويي تبديل گرديده مي‌باشد . آن ها دو‌مين موتور جستجوي پرطرفدار در جهان هستند و با وجود مسدود بودن در بعضي كشورهاي جهان، هنوز به رشد خويش ادامه داده و در جذب كاربر جديد موفق مي باشند .

YouTube

آپارات را مي‌توان بزرگترين سرويس اشتراك ويدئو در ايران دانست كه در سال‌هاي اخير هم با توسعه‌ي زيرساخت و تسهيل فرآيندها، پيروز به كسب سهم قابل قبولي از بازار و جذب توليدكنندگان مضاعف شده ميباشد . روندي كه آپارت در پيش گرفته است، باعث شده تا كانال‌هاي فعال داخلي به شدت به توليد و اشتراك محتوا در اين شبكه علاقه‌مند شوند . در اين ميان، فيلترينگ يوتيوب هم در افزايش محبوبيت آپارات بي‌تاثير نبوده ميباشد . استفاده كننده ايراني ترجيح مي‌دهد محتواي زمينه نياز خويش را از وب‌سايتي داخلي و سواي محدوديت مشاهده كند تا اين كه زحمت تغيير تحول آي‌پي و موردها ديگر را به جان بخرد .

بهبود
كيفيت محتوا در آپارات و توسعه‌ي زيرساخت‌ها، اين خدمت را به موفقيت‌هاي نسبي رسانده است در واقع، بهبود كيفيت محتواي منتشرشده در آپارات و افزايش كانال‌هاي منحصر به فرد با محتواي باارزش در آن، كاربر ايراني را مجاب كرده كه مي‌‌توان بدون زحمت، به محتوايي جذاب و اثرگذار در بخش ويدئو دست يافت . علاوه‌ بر آن، بهبود خدمت‌رساني به كسب‌وكارها و ارائه‌ي سرويس‌هايي همچون پخش زنده و تبليغ ويديويي، تخفيف ترافيك مصرفي و پيشنهادهاي هوشمندانه‌ي محتوايي سبب شده تا توليدكنندگان نيز به عمل بخش اعظم در اين شبكه تشويق شوند .

در اينجا به سؤال مهم خويش يعني بضاعت و توان رقابت سرويس‌هايي همچون آپارات با غول‌هاي گران قدر مثل يوتيوب مي‌رسيم . نكته‌ي واضح اين مي باشد كه صد رد صد سرويس‌هاي اهل ايران به‌خاطر محدوديت‌هاي منابع (مالي،‌ انساني، زيرساختي) توانايي رقابت با شركتي را كه زيرمجموعه‌ي آلفابت است، نخواهند داشت .

promotional
video
خرده‌فروشي
ديجيكالا را مدام مي‌توان به‌عنوان مثالي غالب در زمينه‌ي خرده‌فروشي آنلاين، بيان كرد . شركت‌هاي رقيب فعال در اين مسئله نيز در سال‌هاي اخير در كنار ديجيكالا ظهور كرده‌اند كه از مطرح ترين آنان مي‌توان باميلو را نمونه زد . در مسئله شركت‌هاي گران قدر فرنگي در اين حوزه، مطلقا مثالي بهتر از آمازون به ذهن هيچ‌كس نمي رسد . دومين شركت يك تريليون دلاري عالم در جايگاهي مي‌باشد كه نه تنها استارتاپ‌هاي ايراني، بلكه مطرح ترين شركت‌هاي دنيا مانند والمارت هم توانايي دسترسي به آن را ندارند .

از نظر آماري، Amazon درآمد سالانه‌ي بيش از ۱۷۰ ميليارد داراست و پاياني آمارها، تعداد كارمندان اين كمپاني را بيش از ۵۰۰ هزار نفر تيتر مي‌كنند . اين كمپاني آمريكايي كالاهاي خريداري‌شده را نسبتاً به همگي كشورهاي دنيا ارسال مينمايد و به‌نوعي، در درحال حاضر تبديل شدن به مبداء حساس خريد آنلاين براي تمامي كالاها است .

آمازون
بيش از ۵۰۰ هزار كارمند و ۱۷۰ ميليارد دلار درآمد دارد ولي آمارهاي خيره‌كننده‌ي آمازون سبب ساز نمي‌شود كه پتانسيل پرورش و موفقيت در حوزه‌ي خرده‌فروشي آنلاين، ناديده گرفته شود . تيم‌هاي بين‌المللي با كمي خلاقيت، ميتوانند زمينه‌هاي خاصي براي فعاليت خويش تعيين نمايند و با تمركز روي آن ها در خرده‌فروشي، به رقيبي بدون شوخي براي آمازون تبديل شوند . به‌عنوان نمونه يك دكان آنلاين پوشاك كه به‌طور منحصربه‌فرد در خاورميانه عمل مي‌كند، مي تواند رقيبي بدون شوخي براي آمازون در اين حوزه تبديل شود .

amazon

ديجيكالا و باميلو، شركت‌هايي با گونه كسب‌وكاري آمازون هستند كه در بازار ايران، به موفقيت‌هاي قابل توجهي دست پيدا كرده‌اند . اگرچه اين شركت‌ها فعاليتي دورازشوخي در بازارهاي جهاني نداشته‌اند، ولي دسته جذب سرمايه و توسعه‌ي كسب‌وكار آن ها نشان مي دهد كه پتانسيل اين تكان را در خود ميبينند . مديران اين استارتاپ‌ها در بدترين موقعيت مي توانند بازاراهاي منطقه‌اي مانند خاور اواسط را به‌عنوان پتانسيلي مطلوب ببينند . بازاري كه به‌خاطر تقارب فرهنگي و قابليت و امكان خدمت‌رساني سريع‌تر و تحويل مناسب‌تر كالا، مي‌تواند زميني مطلوب براي بازي ايراني‌ها باشد .

ديجيكالا
راهكارهاي زيادي را براي بهبود خرده‌فروشي آنلاين توسعه داده است اميرحسن موسوي رئيس روابط‌عمومي ديجيكالا در مصاحبه‌اي با زوميت در قضيه پتانسيل‌هاي رقابت اين كمپاني با رقباي خارجي، نكات قابل توجهي را ارائه كرد . وي معتقد ميباشد آنها در درحال حاضر حاضر هم رقابتي نسبي با شركت‌هاي فرنگي دارند و فعاليت راكت‌ اينترنت در كشور‌ايران و سرمايه‌گذاري‌هاي بلندمرتبه اين كمپاني آلماني، به‌نوعي رقابت را براي ديجيكالا جهاني كرده مي باشد . موسوي در ادامه به اين نكته اشاره مي نمايد كه شناخت با منطقه‌ي خاورميانه، چالش‌هاي لجستيكي، راهكارهاي پرداختي و موردها ديگر كه ديجيكالا در مسير بسط آنها را بهبود داده، پتانسيل اضطراري براي رقابت‌هاي احتمالي با بازيگران فرنگي را در اين شركت توليد كرده است .

مديريت رابطه ها همگاني ديجيكالا معتقد مي باشد در رخ ورود بازيگران بزرگي همچون آمازون به كشور‌ايران هم اين كمپاني بضاعت و توان رقابت را خواهد داشت؛ چرا كه اعتماد مشتريان، زيرساخت‌هاي لجستيكي،‌ شناخت خوبتر با فرهنگ وتمدن خريد ايراني و راهكارهاي بهينه‌سازي‌شده‌ي پرداخت، آن‌ها را يك سري گام جلوتر از رقباي خارجي قرار خواهد بخشيد . البته در زمينه توصيه احتمالي شركت‌هاي فرنگي مبني بر خريد يا تركيب ديجيكالا، اظهار حيث مشخصي وجود ندارد و براي جواب قطعي، نياز به چك بي نقص هنگامي و موقعيتي آن پيشنهاد احتمالي و همچنين اجماع در هيئت مديره و سهام‌داران ميباشد .

ecommerce

موسوي
در ادامه‌ي صحبت‌هايش گفت:
ديجيكالا براي ورود به بازارهاي منطقه‌ي غرب آسيا و شمال آفريقا برنامه‌‌هايي بدون شوخي دارااست و مرحله‌ي تحقيق براي ورود به بازارهاي فرنگي ابتدا شده مي باشد .

در همين راستا، مصاحبه‌اي نيز با رئيس ماركتينگ باميلو يعني آرمان فرج‌زاده داشتيم و نظرها او را در قضيه پتانسيل‌هاي رقابت جهاني جويا شديم .
فرجزاده در زمينه ورود باميلو به بازارهاي جهاني گفت:
براي ورود به بازارهاي خارجي، اگر مقدمات درگاه پرداخت و انتقال پول حل بشود، باميلو موقعيت را براي فروش كالاي ساخت كشور ايران در كشورهاي

مجاور مساعد مي‌بيند .

طراحي اپليكيشن در مشهد

تاكسيراني
و حمل‌ونقل تاكسي‌هاي آنلاين در يكي دو سال اخير با استقبال نيكي از طرف يوزرها اهل ايران روبرو شده‌اند . انواع اين سرويس‌ها با نام‌هاي متفاوت و مدل‌هاي درآمدي تقريبا مشابه، در كشور ايران عمل مي نمايند . در اين ميان، دو استارتاپ اسنپ و تپسي در حوزه‌ي تاكسيراني و استارتاپ الوپيك در حوزه‌ي خدمات حمل‌ونقل، جايگاه قابل قبولي در بازار پيدا كرده‌اند . در زمينه نمونه‌هاي خارجي اين استارتاپ‌ها، هيچ مثالي بهتر از اوبر نمي توان يافت .

Uber از سال ۲۰۰۹ كار خويش را شروع كرد و در درحال حاضر حاضر، در بيش از ۸۰ سرزمين دنيا فعال است . تعداد راننده‌هاي در درحال حاضر فعاليت در اين سرويس، حدود ۲ ميليون نفر گزارش گرديده و آخرين آمارها، درآمد اين شركت را بيش از ۵ ميليارد دلار بيان مي نمايند . در اين ميان، رقباي اوبر در كشورهاي متفاوت به سرعت در درحال حاضر ظهور مي‌باشند . به بيان ديگر، اوبر بر بر خلاف يوتيوب و آمازون نمي‌تواند خود را پيشگام بلاعزل جهاني بداند؛ البته به‌هرحال از نظر تعداد شركت‌هاي محل فعاليت، به آمار خوبي دست پيدا كرده ميباشد .

Uber

استارتاپ‌هاي اهل ايران فعال در حوزه‌هاي مشابه، پس از گذراندن دوراني دشوار در زمينه‌ي قانون‌گذاري و تثبيت حضور در بازار، روز جاري به ثباتي نسبي رسيده‌اند . آنها در روزهاي اوليه و با معرفي سرويس‌هاي خويش با استقبال بالاي مردم مواجه شدند و به تعريفي، نتايج تحقيقاتشان در قضيه پتانسيل‌هاي اين بازار در ايران، به بار نشست . ولي چالش اصلي از طرف شركت‌هاي سنتي و همينطور سازمان‌هاي قانون‌گذار ساخت شد كه البته براي هر استارتاپ ساختارشكن قابل پيش‌بيني مي‌باشد . اوبر نيز در كشورهاي متعدد با مشكل ها قانون‌گذاري روبرو مي‌باشد و حتي در بسياري از كشورها، كار آن ممنوع قلمداد مي گردد .

امروزه
آژانس و پيك آنلاين به بخشي از جدانشدني زندگي ايراني‌ها تبديل شده‌اند به‌هرحال امروزه تاكسي و پيك آنلاين به جزئي جدانشدني از زندگي ايرانيان تبديل شده‌اند . همين پيروزي پرسرعت سبب گرديده تا زمزمه‌هايي از رغبت مالكان اين استارتاپ‌ها به حضور در بازارهاي بين‌المليي (حداقل خاورميانه) به گوش رسد .

شهرام شاهكار، مدير ارشد اجرايي اسنپ در مصاحبه‌اي با زوميت در قضيه فعاليت‌هاي اين كمپاني و رغبت آنها براي حضور در بازارهاي بين‌المللي سخن كرد . وي آمار شهرهاي محل عمل اسنپ را ۶۰ عدد اعلام كرده و به اين نكته اشاره مي كند كه از ۱ .۵ ميليون مهاجرت روزانه كه در تاكسي‌‌هاي آنلاين انجام مي‌شود، حدود ۸۵ درصد از آن در اختيار اسنپ مي باشد . از نظر تعداد رانندگان فعال در اسنپ نيز آمار ۷۰۰ هزار نفر از طرف اين شركت اعلام شد .

طراحي سايت در مشهد

كرايه
تاكسي
مدير
ارشد اجرايي اسنپ در جواب به سؤالي در موضوع عمل برون‌مرزي اين كمپاني مي‌گويد:
چشم‌اندازي كه براي اسنپ در لحاظ گرفته‌ شده هست و مسير پرورش اين سامانه نشان ميدهد كه دير يا اين كه زود خبر فعاليت آن را بيرون از مرزهاي ايران و در كشورهاي منطقه خوا‌هيم شنيد .

اسنپ
چشم‌اندازي جدي براي ورود به بازارهاي جهاني دارد شاهكار در پايان در مورد چالش‌هاي احتمالي ورود رقباي فرنگي به كشور‌ايران هم به اين نكته اشاره مينمايد كه اعتماد يوزرها به سرويس‌هاي آنها، دلگرمي ضروري براي گزينش شدن اسنپ از در ميان يك سري آژانس اينترنتي را دوچندان كرده است . البته در رخ توصيه خارجي‌ها مبني بر تركيب يا خريد، اسنپ هم نظير هر كمپاني ديگر پيشنهادها را محاسبه كرده و بهترين تصميم را جهت ايجاد ارزش براي سهامداران اتخاذ خواهد كرد .

با يك تحليل كلي از شرايط گفته‌شده، مي‌توان به دشواري رقابت با شركت‌هاي خارجي پي برد . در اين ميان، اميدواري بازيگران تبارك ايراني براي رقابت، ستودني ميباشد . آن ها با تمام چالش‌هاي موجود، پس از موفقيت در بازار داخلي، برنامه‌هايي براي عبور از مرزها در سر دارا‌هستند كه البته چالش‌هاي زيادي در پيش روي آن‌ها قرار ميدهد . در مطلب بعدي كارايي مي‌كنيم با گفتگو با ديگر فعالان اكوسيستم استارتاپي ايران، فرصت‌ها و چالش‌هاي اين رقابت بين‌المللي را بيشتر آناليز كنيم .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۴:۱۶ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

روزانه ممكن است در هنگام عمل با كامپيوتر تهيدست دستكاري فايلهاي مختلفي در قابل انعطاف افزارهايي مثل Word و Excel باشيد . به اين منظور آيا هر توشه به جستجوي فايلهاي قضيه حيث بر روي هارد پرداخته و بعد آن‌ها را گشوده ميكنيد؟ اينكار ممكن مي‌باشد تا حدودي مناسب باشد البته براي فايل هاي پركاربرد كه زياد با آن ها راز و فعاليت داريد منش چندان خير و خوبي نيست . در آفيس 2007 تامل مناسبي براي فايلهاي پركاربرد شما شده مي‌باشد ؛ به طوريكه ميتوانيد فايل هايي كه بسيار با آن ها فعاليت داريد را همواره در نزديكي خويش احساس نمائيد . در اين ترفند به معرفي اين قابليت جالب آفيس 2007 در نرم افزارهاي Excel ، Word و PowerPoint ميپردازيم .

 

 

براي
اينكار:

يكي از قابل انعطاف افزارهاي Excel ، Word و يا اين كه PowerPoint جان دار در Office 2007 را اجرا فرماييد .
اكنون بر روي دكمه Office كليك فرماييد (منظور دكمه با نشان Office در گوشه بالا سمت چپ برنامه است) .


پس از اينكار خواهيد روئت كرد كه چكيده به نام Recent Documents پديدار خواهد شد .
حتمأ با اين نصيب كه در ورژن هاي قبل آفيس هم وجود داشت آشنا مي باشيد .
در اين ليست ، شما ميتوانيد پاياني فولدر هاي باز گرديده بوسيله برنامه را مشاهده كنيد .
طبعأ اين ليست فايلهاي پركاربرد شما را نشان نميدهد و فقط جهت مشاهده آخري فايل هاي گشوده شده به كارگيري ميشود .


درحال حاضر درصورتي كه با اعتنا به اين ليست بنگريم در كنار هر يك نشانه يك سنجاق قابل مشاهده است .
حال فرض نمائيد يك عدد از فايلهاي پركاربرد شما در اين ليست وجود دارد . كافي ميباشد بر روي آرم سنجاق در كنار آن كليك فرماييد تا فعال گرديده و به به رنگ سبز تغيير تحول پيدا نمايد .
با اينكاري كه رخ داديد ديگر پوشه تعيين گرديده شما توسط سنجاق ، براي هميشه در اين ليست حضور دارد و با گشوده نمودن پوشه هاي نو ديگر در برنامه هم از ليست بيرون نمي شود . در سود مي توانيد به سادگي فولدر موضوع نظر خويش را هر بار تنها با كليك بر روي دكمه آفيس پيدا كرده و باز نماييد .
شما مي توانيد فايلهاي پركاربرد خود را يكبار در برنامه باز فرماييد و پس از پديدار شدن در ليست Recent Documents با كليك بر روي سنجاق آن را براي مدام در ليست حفظ نماييد .
طبعأ با كليك دوباره بر روي سنجاق و غيرفعال كردن آن ، قابليت و امكان نگه داشتن فولدر در ليست هم از در بين مي‌رود .

همينطور جهت بهبود كاركرد اين نصيب ميتوانيد تعداد پوشه هاي نمايش داده گرديده در ليست Recent Documents را بيشتر فرمائيد .

طراحي سايت در مشهد 

به اين
منظور:

بر روي دكمه Office كليك كنيد .
آنگاه Word Options (يا Excel Options يا PowerPoint Options) را انتخاب كنيد .
در پنجره جديد از منوي كناري Advanced را بزگزينيد .
حال اسكرول را پايين آورده تا آيتم Show this number of Recent Documents را بيابيد . حالا ميتوانيد هر اندازه دلخواهي كه مسئله نظرتان ميباشد تا در ليست Recent Documents سناريو داده شود را در اين قسمت وارد فرمائيد .
در نقطه پايان دكمه OK را بزنيد تا تغييرات حاصل گردد .

طراحي اپليكيشن در مشهد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۴:۳۶ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 604
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب