معرفي مطالب جالب با لينك منبع
معرفي مطالب جالب با لينك منبع

در اين مقاله سعي داريم در مورد فود كورت هاي مراكز تجاري صحبت كنيم.با ما تا انتهاي مقاله همراه باشيد.

راه اندازي فست فود در ميان يك فود كورت موفق، همواره گزينه اي عالي و پرسود براي رستوران ها و فست فودها محسوب مي شود. در محيط هايي كه فود كورت شناخته شده اي دارند يا تبليغات خوبي براي جذب مشتريان فود كورت انجام مي شود، داشتن يك غرفه در فود كورت مي تواند بسيار سود آور باشد. هم چنين در محيط هاي اداري، تجاري و صنعتي پر رونق و پر رفت و آمد كه معمولا فود كورت ها به دليل وجود مشتري فراوان هميشه شلوغ هستند نيز داشتن يك غرفه در مجموعه فود كورت مي تواند گزينه پرمنفعتي براي رستوران ها و فست فودها به شمار آيد. براي فست فودها و رستوران ها اجاره يا خريد اين غرفه ها به دليل اندازه كوچك آن ها و داشتن فضاها و امكانات مشترك، بسيار مقرون به صرفه تر و بهتر از خريد يا اجاره يك مكان اختصاصي براي احداث رستوران يا فست فود است. بررسي ها و آمارهاي موجود در زمينه خريد ملك براي رستوران و فست فود نشان مي دهد كه رستوران ها و فست فودها، مخصوصا فست فودهاي زنجيرهاي، تمايل دارند كه غرفه اي را در فود كورت خريداري كنند. در بيش تر موارد همين غرفه هاي كوچك در فود كورت ها بسيار موفق عمل مي كنند و سودآوري بالايي براي فست فود يا رستوران دارند. با اين وجود در زمينه داشتن غرفه در فود كورت مزاياي ديگري نيز وجود دارد كه در ادامه به آن ها اشاره خواهيم كرد.

مزاياي خريد غرفه در يك مركز خريد

همان طور كه قبلا هم گفته شد، بر اساس آمار به دست آمده ازخريد املاك براي رستوران و فست فود، خريد غرفه در مراكز تجاري بزرگ و هم چنين مراكز خريد، بسيار مورد توجه مالكان رستوران ها و فست وفودهاست. در اين گونه مراكز به دليل رفت و آمد زياد مردم، همواره مشترياني براي رستوران و فست وفد وجود دارند و اين به معناي سودآور بودن حضور در اين گونه مكان هاست. معمولا مردمي كه به يك مركز خريد يا يك مركز تجاري مراجعه مي كنند براي خوردن يك وعده غذايي يا يك خوراكي سريع نيز وقت مي گذارند. به همين دليل  و براي پاسخ گويي به اين نياز مشتريان مسئولان مراكز خريد اقدام به راه اندازي فود كورت مي نمايند تا با اين كار بتوانند رضايت مشتريان خود را هر چه بيش تر كسب كنند. فود كورت ها معمولا با امكانات خوب و تجهيزات پيشرفته ساخته مي شوند و همين موضوع رستوران ها و فست فودها را به خريد غرفه در آن فود كورت ها تشويق مي كند.

حضور در فود كورت ها مزاياي بسياري دارد. با حضور در يك فود كورت مي توان از امكانات مشتركي كه توسط مسئولان فود كورت براي تمامي غرفه هاي مجموعه فراهم مي شود استفاده نمود. تجهيزات ايمني، تجهيزات برق و آب و گاز، تجهيزات امنيتي و بسياري موارد مشابه ديگر به صورت مشترك براي تمامي غرفه ها فراهم مي شود. هم چنين استفاده از فضاي مشترك براي نشستن مشتريان، وجود سرويس هاي بهداشتي مشترك، پرداخت هزينه هاي نظافت و غيره به صورت مشترك با ساير غرفه و بسياري موارد مشترك و مشابه  ديگر باعث مي شود كه در هزينه ها صرفه جويي انجام شود. براي يك رستوران يا فست فود، اداره يك غرفه در فود كورت بسيار با صرفه تر از داشتن مكاني جداگانه در خارج از مجموعه فود كورت است. از طرف ديگر فود كورت ها معمولا در مكان هايي راه اندازي مي شوند كه همواره شلوغ است و محل رفت و آمد مردم محسوب مي شود. پس شما با حضور در يك فود كورت در واقع وجود مشتري را تضمين نموده ايد.

يكي ديگر از مزاياي عمده حضور در فود كورت و داشتن غرفه در آن اين است كه مشتريان شما مي توانند در فضاي گسترده فود كورت هر جايي را كه دوست دارند براي نشستن انتخاب كنند. يك فود كورت معمولا فضاي وسيعي دارد و مي تواند گنجايش بيش از صد نفر را داشته باشد. همين فضاي گسترده اين امكان را در اختيار خانواده قرار مي دهد كه به راحتي در كنار هم غذاي خود را ميل كنند. هم چنين فضاي بزرگ فود كورت دورهم نشستن گروه هاي بزرگ را در هنگام صرف غذا امكان پذير مي نمايد. بنابراين با داشتن غرفه در فود كورت شما در واقع به تعداد بيش تري از مشتريان دسترسي داريد. به همين دليل است كه ميزان درآمد و در نتيجه سود شما افزايش خواهد يافت.

مراكز خريد امروزه چند كاربردي هستند. يعني يك مركز خريد شامل بسياري امكانات رفاهي تفريحي ديگر نيز مي شود. امكاناتي مانند استخر، شهربازي، كلوپ هاي مختلف، سينما و غيره. تمامي اين مراكز مشتريان خاص خود را دارند و تمامي اين افراد معمولا به فود كورت هم خواهند آمد. بررسي ها نشان مي دهد كه افراد مختلفي كه به اين گونه مكان ها رفت و آمد مي كنند تمايل بسياري به صرف غذا در فود كورت مجموعه دارند. تمامي اين ها بدان معناست كه داشتن غرفه در فود كورت مي تواند طيف گسترده و متنوعي از مشتريان را براي شما به همراه داشته باشد و شما با استفاده درست از اين فرصت مي توانيد فروش خود را افزايش دهيد.

به طور كلي ازتمامي مطالب گفته شده مي توان اين گونه نتيجه گرفت كه داشتن غرفه در فود كورت يك مجموعه تجاري بسيار سودآور و مفيد است. پس با انتخاب درست مجموعه تجاري داراي فود كورت و بررسي ظرفيت هاي فود كورت و طيف مشتريان مراجعه كننده به آن، مي توانيد سرمايه خود را براي داشتن يك غرفه در آن فود كورت هزينه كنيد. نكته اي كه در پايان مي خواهيم به آن اشاره كنيم آن است كه حتما در اين مسير از مشاوره موسسات فعال در اين زمينه و افراد با تجربه در اين كار بهره بگيريد تا بتوانيد زودتر به نتايج دلخواه و موفقيت مورد نظر خود دست يابيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۶:۱۴ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]


Death
Road to Canada
سرگرمي، خشونت و باز نيز سرگرمي . بهترين توصيفي كه از Death Road to Canada مي توانيم بكنيم همين مي‌باشد . آخرالزماني در كانادا اتفاق افتاده و هم اكنون به همراه مجموعه تان به آنجا مي رويد تا با زامبي ها بجنگيد؛ اينجاست كه خزينه خون عظيمي به رويه مي افتد .

اما در كنار لذت كشتن زامبي ها و نجات بشر ها، ويژگي هايي كه باعث گرديده اند Death Road to Canada يكي از بهترين هاي امسال كنيه بگيرد محدوديت هاي موجود و البته ساخت تصادفي حوزه‌ ها مي‌باشد . تمام اسلحه ها خراب مي شوند، مهمات بي غايت نبوده و ارتقا تيم تان به معناي غذاي بيشتري براي آن ها خواهد بود .

نكته دوم اينجاست كه به ياد خصوصيت توليد تصادفي محفظه ها، قليل پيش مي آيد تا يك مسير تكراري را دوباره برويد . هر بار با قدرت هاي جديد، شخصيت هاي مختلف با ماجرا هايشان و بحران هاي گوناگون مي بايست حمام خوني از زامبي ها به شيوه بياندازيد .

دانلود
از اپ استور - دانلود از گوگل پلي
Monument
Valley 2
«مانيومنت اما 2» حقيقتا نا اميدمان كرد . بازي عمده شبيه به نسخه هاليوودي نصيب اوليه بود، لبريز زرق و برق و زيبا البته با عمق كمتر . پازل ها به مقدار قبلي طاقت فرسا نبودند و برخلاف عنوان گذشته كه Ustwo با روي گشوده دست به ريسك زد ولي انگار براي مانيومنت البته 2 آن ها جرات خود را از دست دادند .

اما مانيومنت ولي چه بسا در بدترين شرايط هم هنوز يك عدد از بهترين ها به شمار مي رود . در واقع اين انتقاداتي كه از نصيب دوم مي شود عمده به ياد وجود مانيومنت ولي 1 و حجم بسيار ايده هاي خلاقانه اش هست و در صورتي‌كه اين عنوان فقدان ضعف هاي گيم پلي ورژن دوم خيلي كمتر به ديده مي آمدند .

آفريننده از همان فرمول اصلي براي مانيومنت اما 2 استفاده كرده . كماكان خطاي روءيت كرد يكي از بخش‌هاي مهم گيم پلي بوده و برخي وقت ها به ياد به كار گيري از استثنايي از اين ويژگي متوجه مي شويد كه بازي تمام اين بازه داشته فريب تان مي داده . البته با وجود گيم پلي ضعيف تر، مانيومنت البته 2 از لحاظ گرافيك و موسيقي يك راز و گردن از نصيب گذشته خوب تر بود .

دانلود
از اپ استور - دانلود از گوگل پلي
Grid
Autosport
حكايت «گريد آتواسپورت» نيز به نوعي شبيه «مورفايت» است . بازي سه سال پيش براي پلتفرم هاي خانگي منتشر شد و با وجود برد هاي نسبي اش نتوانست در حد و مقدار قسمت هاي پيشين ظاهر شود . در حالي كه پورت iOS بازي به جايگاهي دست يافت كه احتمالا اكنون حالاها استوديويي نتواند به آن برسد .

تا پيش از عرضه گريد آتواسپورت كماكان بحث در ميان شايسته ترين بازي ريسينگ كنسولي داغ بود و هر كس نظر گوناگون خودش را مي داد اما ساخته استوديوي Codemasters توانست به اين مشاجره قديمي نقطه نهايي بدهد، بازي نه فقط برترين تيتر اتوموبيل راني گوشي هست بلكه از لحاظ گرافيك هم بنچماركي براي گوشي تلفن هاي هوشمند به اكانت مي آيد .

گريد آتواسپورت يك شبيه ساز ريسينگ مشابه Real Racing 3 بوده و بازي با جزئييات فراوانش در طراحي تك تك ماشين ها، فيزيك فوق العاده آن ها و وجود كلاس هاي گوناگون براي اتوموبيل ها چيره گرديده مرزهاي گرافيك و گيم پلي عنا وين خودرو سواري اين ديوايس هاي دستي را چندين قدمي جلو غالب شود .

دانلود
از اپ استور
Iron
Marines
از نهايي باري كه يك بازي استراتژي روي اسمارت فون ها انجام داديد و به حافظه المان هاي استثنايي آن سورپرايز شديد چه قدر مي گذرد؟ Iron Marines توانست همين حس را در بازيكن ساخت كند . Ironhide Game آن‌گاه از دو سال موفق شد جواب كارايي هاي خودش را بگيرد و پس از Kingdom Rush موفقيتي ديگر را براي خودش به تصويب رساند .

Iron Marines تمام آن المان هاي دوست داشتني كه از بازي هاي استراتژي مي خواهيد را دارد و به واسطه مخلوط آن ها با المان هاي به خصوصشبرنده شده هويتي مستقل به دست بياورد . خصوصيت كه در تراز هاي متنوع بازي به خير و خوبي به ديده مي آيد .

سئو در مشهد

داستان بازي پيرامون يورش فضايي ها به انسان ها چرخيده و هم اكنون وظيفه داريد تا به نيز مدل تان امداد فرمائيد . البته در كنار تمام ويژگي هاي مثبت Iron Marines، عجيب ترين نصيب بازي به پرداخت هاي باطن برنامه آن مربوط مي شود كه براي عنواني پولي نقطه ضعف به حساب مي آيد .

دانلود
از گوگل پلي
Reigns:
Her Majesty
اين سال سبك Text Based صاحبخانه بازي هاي خير و خوبي بود كه در بين آن ها Reigns: Her Majesty و SIMULACRA همت بهتري داشتند و ميان اين دو هر چه قدر SIMULACRA تلاش كرد تجربه گذشته را كامل تر كند، Her Majesty عمده تلاش نمود تا يك معضل متعدد نسبت به تيتر قبل باشد .

به همين خاطر نهايت Reigns: Her Majesty كه نصيب پيشينش هم در بين شايسته ترين بازي هاي تلفن همراه ديجياتو در سال 2016 قرار گرفته بود، به عنوان نماينده عنوان ها سبك «متن محور» به ليست رويكرد يافت . برخلاف قسمت گذشته كه نقش شاه را داشتيد، در Her Majesty ملكه ميباشيد .

سپس از هر اتفاق، بازي كارت هايي (در واقع همان سياستي كه بايد بگيريد) به بازيكن نشان مي دهد و وي با انتخاب آن ها بايد سرانجام مرزو بوم و مردمان را رقم بزند . ولي با دقت به اين كه در اينجا ملكه هستيد، بحران هاي بيشتري را پيش رو خواهيد داشت .

دانلود
از اپ استور - دانلود از گوگل پلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: سئو در مشهد،
موضوع:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۳:۰۳ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

اكوسيستم استارتاپي كشور‌ايران در سال‌هاي اخير و با پيشرفت‌هاي صورت‌گرفته در زمينه‌هاي زيرساخت، علم فني و تجربه‌ي كسب‌وكاري، روند رو به رشدي را از خود نشان داده مي باشد . اگرچه برخي از كارشناسان، نگراني‌هايي در موضوع حباب اميدواري به اين شركت‌ها و همينطور مشكل ها درآمدي و جذب سرمايه‌ي آن ها در دوران تحريم دارند، اين بازيگران برنا (كه برخي از آنان به سن بلوغ نزديك مي‌شوند)، با قدرت به كار خويش ادامه‌ ميدهند . شايد آرزو به آينده و كارايي براي بهبود فضاي كسب‌وكار توسط نيروهاي داخلي، موتور محركه‌اي باشد كه در دوران بحران اقتصادي هم هنوز اين شركت‌هاي نوباوه را به جنبش روبه‌جلو تشويق مي‌كند .

به‌هرحال با تمام چالش‌هاي مو جود بر سر خط مش استارتاپ‌ها، تعدادي از اين شركت‌هاي بچه توانسته‌اند در بازار داخلي رشد مناسبي از خود نشان دهند . آنها در بخش‌هاي جذب سرمايه، جذب مشتري و تربيت نيروي انساني به موفقيت‌هاي متعددي دست يافته‌اند . پيشرفت‌هاي اين كسب‌وكارها در برخي وقت ها به حدي بوده كه سوداي حضور در بازارهاي جهاني و رقابت با غول‌هاي صنعت را در ذهن آن ها انداخته ميباشد . در اين ميان، بررسي توان اين شركت‌ها براي رقابت با شركت‌هاي كوچك و والا خارجي، خالي از لطف نمي باشد . رقابتي كه مي‌تواند در دو جناح چهره بگيرد . يكي از اين جبهه‌ها، ورود به بازارهاي تازه جهاني مي‌باشد و ديگري، مراقبت بازار ايران، در فيس ورود استارتاپ‌هاي خارجي به كشور خواهد بود .

مقاله‌هاي
مرتبط: معافيت
مالياتي براي همه استارتاپ ها غير از ديجي محصول و اسنپ نازلي
عظيمي: از كشور ايران تا تاسيس يك استارتاپ ۱۰۰ ميليون دلاري در امريكاo نكته‌ي قابل اعتنا اين هست كه مسلما استارتاپ‌هاي اهل ايران و هر كمپاني نوپاي فعال در كشورهاي در هم اكنون توسعه، براي رقابت با غول‌هاي فناوري نياز به منابعي يك‌سري برابر منابع كنوني دارند . در نتيجه، مقايسه‌ي اين شركت‌ها براي رقابت با شركت‌هاي به‌بلوغ‌رسيده‌ي جهاني در مقياس جهاني، كاري بيهوده مي باشد . به‌عنوان مثال مطلقا سرويس‌هاي اشتراك ويديوي ايراني، توان رقابت در تراز جهاني با يوتيوب را ندارند . ما در در اين مقاله‌ي زوميت، قصد داريم تحليلي كلي از وضعيت شركت‌هاي بلندمرتبه جهاني و پتانسيل ورود ايراني‌ها به بازار آن شركت‌ها داشته باشيم . در مقاله‌ها بعدي، فرصت‌ها و چالش‌هاي اين رقابت احتمالي را از گويش مديران و سخنگويان استارتاپ‌هاي اهل ايران ارزيابي ميكنيم .

اينترنت
ايران
زمينه‌هاي
رقابت با نگاهي كلي به استارتاپ‌هاي نسبتاً غالب داخلي، ميتوانيم تعدادي زمينه‌ي فعاليت را به‌عنوان زمينه‌هاي با اهميت آن‌ها مشخص كنيم . خرده‌فروشي، حمل‌ونقل و تاكسيراني، تبليغات و اشتراك ويديو، از زمينه‌هايي مي باشند كه نمونه‌هاي چيره داخلي در آن‌ها كار دارا‌هستند . استارتاپ‌هايي همچون ديجيكالا، باميلو، اسنپ، تپسي، الوپيك، اي‌نتورك، عدد،‌ آپارات و فيليمو از نمونه‌هايي ميباشند كه به عقيده‌ي نگارنده، در جذب مشتري داخلي، سرمايه‌گذار و رشد استعداد اضطراري و تامين منابع براي عمل طولاني‌مدت، در زمينه‌هاي فوق، تلاش قابل قبولي داشته‌اند .

با نگاهي به زمينه‌هاي بالا و شركت‌هاي گفته‌شده، به اين نتيجه‌ي كلي مي‌رسيم كه براي برد در بازارهاي كوچك و كشورهاي درحال توسعه مانند ايران، نيازي به ايده‌هاي آن‌چنان ناياب نمي‌باشد و صرفا با كلون كردن (تقريبا هم اندازه كپي كردن) ايد‌‌ه‌هاي غالب خارجي و اجراي صحيح آنها بسته به بازار هدف، مي‌توان سهم مناسبي از مشتريان را جذب كرد . به‌همين دليل، براي هر يك از استارتاپ‌هاي پيروز داخلي، مي‌توان نمونه‌هاي بلندمرتبه بين‌المللي را مثال زد .

براي آغاز مقايسه‌ي اين دو دنياي متفاوت، بهتر ميباشد نگاهي آماري به استارتاپ‌هاي بالغ جهاني داشته باشيم . مطالعه‌ي آماري اين شركت‌ها و اطلاع از شرايط رقابت در تراز جهاني، مسئله را براي كشف منابع مورد نياز براي رقابت احتمالي با اين شركت‌ها آماده ميكند .

growth

اشتراك
ويديو يك عدد از پرطرفدارترين زمينه‌هاي عمل استارتاپ‌ها در بازه كنوني، سرويس‌هاي اشتراك ويدئو مانند يوتيوب هستند . يوتيوب در اكنون حاضر اصلي ترين سرويس اشتراك كليپ در جهان مي‌باشد كه ماهانه بيش از ۱ .۸ ميليارد استفاده كننده آنلاين داراست . اين خدمت آنلاين در هر دقيقه صاحبخانه ۳۰۰ ساعت ويدئو با كيفيت HD مي‌باشد و در حالا حاضر، بيش از يك ميليارد و سيصد ميليون ويدئو در آن آپلود گرديده مي‌باشد . پرطرفدارترين شبكه كليپ در اين شبكه، بيش از ۶۰ ميليون عضو دارااست كه درآمد ۱۲ ميليون دلاري را در سال ۲۰۱۵ براي تهيه‌كننده‌ي آن به همراه داشته ميباشد .

يوتيوب ماهانه بيش از ۱ .۸
ميليارد استفاده كننده آنلاين دارد از لحاظ درآمد، آمار دقيقي از درآمد كسب‌شده از تبليغات در اين شبكه منتشر نشده هست . در واقع، كمپاني مادر يوتيوب يعني آلفابت، آمار درآمدي آن ها را به‌صورت ظريف منتشر نكرده و آمارهاي موجود، تخمين‌هاي شركت‌هاي واسط نظير بيزينس اينسايدر هستند . طبق يكي از همين آمارهاي غير رسمي، درآمد يوتيوب در سال ۲۰۱۵ به ۸ ميليارد دلار رسيده كه نسبت به سال ۲۰۱۰، رشد ۸ برابري داشته ميباشد .

به‌هرحال ِYoutube از هر لحاظ به پيشگام صنعت اشتراك محتواي ويديويي تبديل گرديده مي‌باشد . آن ها دو‌مين موتور جستجوي پرطرفدار در جهان هستند و با وجود مسدود بودن در بعضي كشورهاي جهان، هنوز به رشد خويش ادامه داده و در جذب كاربر جديد موفق مي باشند .

YouTube

آپارات را مي‌توان بزرگترين سرويس اشتراك ويدئو در ايران دانست كه در سال‌هاي اخير هم با توسعه‌ي زيرساخت و تسهيل فرآيندها، پيروز به كسب سهم قابل قبولي از بازار و جذب توليدكنندگان مضاعف شده ميباشد . روندي كه آپارت در پيش گرفته است، باعث شده تا كانال‌هاي فعال داخلي به شدت به توليد و اشتراك محتوا در اين شبكه علاقه‌مند شوند . در اين ميان، فيلترينگ يوتيوب هم در افزايش محبوبيت آپارات بي‌تاثير نبوده ميباشد . استفاده كننده ايراني ترجيح مي‌دهد محتواي زمينه نياز خويش را از وب‌سايتي داخلي و سواي محدوديت مشاهده كند تا اين كه زحمت تغيير تحول آي‌پي و موردها ديگر را به جان بخرد .

بهبود
كيفيت محتوا در آپارات و توسعه‌ي زيرساخت‌ها، اين خدمت را به موفقيت‌هاي نسبي رسانده است در واقع، بهبود كيفيت محتواي منتشرشده در آپارات و افزايش كانال‌هاي منحصر به فرد با محتواي باارزش در آن، كاربر ايراني را مجاب كرده كه مي‌‌توان بدون زحمت، به محتوايي جذاب و اثرگذار در بخش ويدئو دست يافت . علاوه‌ بر آن، بهبود خدمت‌رساني به كسب‌وكارها و ارائه‌ي سرويس‌هايي همچون پخش زنده و تبليغ ويديويي، تخفيف ترافيك مصرفي و پيشنهادهاي هوشمندانه‌ي محتوايي سبب شده تا توليدكنندگان نيز به عمل بخش اعظم در اين شبكه تشويق شوند .

در اينجا به سؤال مهم خويش يعني بضاعت و توان رقابت سرويس‌هايي همچون آپارات با غول‌هاي گران قدر مثل يوتيوب مي‌رسيم . نكته‌ي واضح اين مي باشد كه صد رد صد سرويس‌هاي اهل ايران به‌خاطر محدوديت‌هاي منابع (مالي،‌ انساني، زيرساختي) توانايي رقابت با شركتي را كه زيرمجموعه‌ي آلفابت است، نخواهند داشت .

promotional
video
خرده‌فروشي
ديجيكالا را مدام مي‌توان به‌عنوان مثالي غالب در زمينه‌ي خرده‌فروشي آنلاين، بيان كرد . شركت‌هاي رقيب فعال در اين مسئله نيز در سال‌هاي اخير در كنار ديجيكالا ظهور كرده‌اند كه از مطرح ترين آنان مي‌توان باميلو را نمونه زد . در مسئله شركت‌هاي گران قدر فرنگي در اين حوزه، مطلقا مثالي بهتر از آمازون به ذهن هيچ‌كس نمي رسد . دومين شركت يك تريليون دلاري عالم در جايگاهي مي‌باشد كه نه تنها استارتاپ‌هاي ايراني، بلكه مطرح ترين شركت‌هاي دنيا مانند والمارت هم توانايي دسترسي به آن را ندارند .

از نظر آماري، Amazon درآمد سالانه‌ي بيش از ۱۷۰ ميليارد داراست و پاياني آمارها، تعداد كارمندان اين كمپاني را بيش از ۵۰۰ هزار نفر تيتر مي‌كنند . اين كمپاني آمريكايي كالاهاي خريداري‌شده را نسبتاً به همگي كشورهاي دنيا ارسال مينمايد و به‌نوعي، در درحال حاضر تبديل شدن به مبداء حساس خريد آنلاين براي تمامي كالاها است .

آمازون
بيش از ۵۰۰ هزار كارمند و ۱۷۰ ميليارد دلار درآمد دارد ولي آمارهاي خيره‌كننده‌ي آمازون سبب ساز نمي‌شود كه پتانسيل پرورش و موفقيت در حوزه‌ي خرده‌فروشي آنلاين، ناديده گرفته شود . تيم‌هاي بين‌المللي با كمي خلاقيت، ميتوانند زمينه‌هاي خاصي براي فعاليت خويش تعيين نمايند و با تمركز روي آن ها در خرده‌فروشي، به رقيبي بدون شوخي براي آمازون تبديل شوند . به‌عنوان نمونه يك دكان آنلاين پوشاك كه به‌طور منحصربه‌فرد در خاورميانه عمل مي‌كند، مي تواند رقيبي بدون شوخي براي آمازون در اين حوزه تبديل شود .

amazon

ديجيكالا و باميلو، شركت‌هايي با گونه كسب‌وكاري آمازون هستند كه در بازار ايران، به موفقيت‌هاي قابل توجهي دست پيدا كرده‌اند . اگرچه اين شركت‌ها فعاليتي دورازشوخي در بازارهاي جهاني نداشته‌اند، ولي دسته جذب سرمايه و توسعه‌ي كسب‌وكار آن ها نشان مي دهد كه پتانسيل اين تكان را در خود ميبينند . مديران اين استارتاپ‌ها در بدترين موقعيت مي توانند بازاراهاي منطقه‌اي مانند خاور اواسط را به‌عنوان پتانسيلي مطلوب ببينند . بازاري كه به‌خاطر تقارب فرهنگي و قابليت و امكان خدمت‌رساني سريع‌تر و تحويل مناسب‌تر كالا، مي‌تواند زميني مطلوب براي بازي ايراني‌ها باشد .

ديجيكالا
راهكارهاي زيادي را براي بهبود خرده‌فروشي آنلاين توسعه داده است اميرحسن موسوي رئيس روابط‌عمومي ديجيكالا در مصاحبه‌اي با زوميت در قضيه پتانسيل‌هاي رقابت اين كمپاني با رقباي خارجي، نكات قابل توجهي را ارائه كرد . وي معتقد ميباشد آنها در درحال حاضر حاضر هم رقابتي نسبي با شركت‌هاي فرنگي دارند و فعاليت راكت‌ اينترنت در كشور‌ايران و سرمايه‌گذاري‌هاي بلندمرتبه اين كمپاني آلماني، به‌نوعي رقابت را براي ديجيكالا جهاني كرده مي باشد . موسوي در ادامه به اين نكته اشاره مي نمايد كه شناخت با منطقه‌ي خاورميانه، چالش‌هاي لجستيكي، راهكارهاي پرداختي و موردها ديگر كه ديجيكالا در مسير بسط آنها را بهبود داده، پتانسيل اضطراري براي رقابت‌هاي احتمالي با بازيگران فرنگي را در اين شركت توليد كرده است .

مديريت رابطه ها همگاني ديجيكالا معتقد مي باشد در رخ ورود بازيگران بزرگي همچون آمازون به كشور‌ايران هم اين كمپاني بضاعت و توان رقابت را خواهد داشت؛ چرا كه اعتماد مشتريان، زيرساخت‌هاي لجستيكي،‌ شناخت خوبتر با فرهنگ وتمدن خريد ايراني و راهكارهاي بهينه‌سازي‌شده‌ي پرداخت، آن‌ها را يك سري گام جلوتر از رقباي خارجي قرار خواهد بخشيد . البته در زمينه توصيه احتمالي شركت‌هاي فرنگي مبني بر خريد يا تركيب ديجيكالا، اظهار حيث مشخصي وجود ندارد و براي جواب قطعي، نياز به چك بي نقص هنگامي و موقعيتي آن پيشنهاد احتمالي و همچنين اجماع در هيئت مديره و سهام‌داران ميباشد .

ecommerce

موسوي
در ادامه‌ي صحبت‌هايش گفت:
ديجيكالا براي ورود به بازارهاي منطقه‌ي غرب آسيا و شمال آفريقا برنامه‌‌هايي بدون شوخي دارااست و مرحله‌ي تحقيق براي ورود به بازارهاي فرنگي ابتدا شده مي باشد .

در همين راستا، مصاحبه‌اي نيز با رئيس ماركتينگ باميلو يعني آرمان فرج‌زاده داشتيم و نظرها او را در قضيه پتانسيل‌هاي رقابت جهاني جويا شديم .
فرجزاده در زمينه ورود باميلو به بازارهاي جهاني گفت:
براي ورود به بازارهاي خارجي، اگر مقدمات درگاه پرداخت و انتقال پول حل بشود، باميلو موقعيت را براي فروش كالاي ساخت كشور ايران در كشورهاي

مجاور مساعد مي‌بيند .

طراحي اپليكيشن در مشهد

تاكسيراني
و حمل‌ونقل تاكسي‌هاي آنلاين در يكي دو سال اخير با استقبال نيكي از طرف يوزرها اهل ايران روبرو شده‌اند . انواع اين سرويس‌ها با نام‌هاي متفاوت و مدل‌هاي درآمدي تقريبا مشابه، در كشور ايران عمل مي نمايند . در اين ميان، دو استارتاپ اسنپ و تپسي در حوزه‌ي تاكسيراني و استارتاپ الوپيك در حوزه‌ي خدمات حمل‌ونقل، جايگاه قابل قبولي در بازار پيدا كرده‌اند . در زمينه نمونه‌هاي خارجي اين استارتاپ‌ها، هيچ مثالي بهتر از اوبر نمي توان يافت .

Uber از سال ۲۰۰۹ كار خويش را شروع كرد و در درحال حاضر حاضر، در بيش از ۸۰ سرزمين دنيا فعال است . تعداد راننده‌هاي در درحال حاضر فعاليت در اين سرويس، حدود ۲ ميليون نفر گزارش گرديده و آخرين آمارها، درآمد اين شركت را بيش از ۵ ميليارد دلار بيان مي نمايند . در اين ميان، رقباي اوبر در كشورهاي متفاوت به سرعت در درحال حاضر ظهور مي‌باشند . به بيان ديگر، اوبر بر بر خلاف يوتيوب و آمازون نمي‌تواند خود را پيشگام بلاعزل جهاني بداند؛ البته به‌هرحال از نظر تعداد شركت‌هاي محل فعاليت، به آمار خوبي دست پيدا كرده ميباشد .

Uber

استارتاپ‌هاي اهل ايران فعال در حوزه‌هاي مشابه، پس از گذراندن دوراني دشوار در زمينه‌ي قانون‌گذاري و تثبيت حضور در بازار، روز جاري به ثباتي نسبي رسيده‌اند . آنها در روزهاي اوليه و با معرفي سرويس‌هاي خويش با استقبال بالاي مردم مواجه شدند و به تعريفي، نتايج تحقيقاتشان در قضيه پتانسيل‌هاي اين بازار در ايران، به بار نشست . ولي چالش اصلي از طرف شركت‌هاي سنتي و همينطور سازمان‌هاي قانون‌گذار ساخت شد كه البته براي هر استارتاپ ساختارشكن قابل پيش‌بيني مي‌باشد . اوبر نيز در كشورهاي متعدد با مشكل ها قانون‌گذاري روبرو مي‌باشد و حتي در بسياري از كشورها، كار آن ممنوع قلمداد مي گردد .

امروزه
آژانس و پيك آنلاين به بخشي از جدانشدني زندگي ايراني‌ها تبديل شده‌اند به‌هرحال امروزه تاكسي و پيك آنلاين به جزئي جدانشدني از زندگي ايرانيان تبديل شده‌اند . همين پيروزي پرسرعت سبب گرديده تا زمزمه‌هايي از رغبت مالكان اين استارتاپ‌ها به حضور در بازارهاي بين‌المليي (حداقل خاورميانه) به گوش رسد .

شهرام شاهكار، مدير ارشد اجرايي اسنپ در مصاحبه‌اي با زوميت در قضيه فعاليت‌هاي اين كمپاني و رغبت آنها براي حضور در بازارهاي بين‌المللي سخن كرد . وي آمار شهرهاي محل عمل اسنپ را ۶۰ عدد اعلام كرده و به اين نكته اشاره مي كند كه از ۱ .۵ ميليون مهاجرت روزانه كه در تاكسي‌‌هاي آنلاين انجام مي‌شود، حدود ۸۵ درصد از آن در اختيار اسنپ مي باشد . از نظر تعداد رانندگان فعال در اسنپ نيز آمار ۷۰۰ هزار نفر از طرف اين شركت اعلام شد .

طراحي سايت در مشهد

كرايه
تاكسي
مدير
ارشد اجرايي اسنپ در جواب به سؤالي در موضوع عمل برون‌مرزي اين كمپاني مي‌گويد:
چشم‌اندازي كه براي اسنپ در لحاظ گرفته‌ شده هست و مسير پرورش اين سامانه نشان ميدهد كه دير يا اين كه زود خبر فعاليت آن را بيرون از مرزهاي ايران و در كشورهاي منطقه خوا‌هيم شنيد .

اسنپ
چشم‌اندازي جدي براي ورود به بازارهاي جهاني دارد شاهكار در پايان در مورد چالش‌هاي احتمالي ورود رقباي فرنگي به كشور‌ايران هم به اين نكته اشاره مينمايد كه اعتماد يوزرها به سرويس‌هاي آنها، دلگرمي ضروري براي گزينش شدن اسنپ از در ميان يك سري آژانس اينترنتي را دوچندان كرده است . البته در رخ توصيه خارجي‌ها مبني بر تركيب يا خريد، اسنپ هم نظير هر كمپاني ديگر پيشنهادها را محاسبه كرده و بهترين تصميم را جهت ايجاد ارزش براي سهامداران اتخاذ خواهد كرد .

با يك تحليل كلي از شرايط گفته‌شده، مي‌توان به دشواري رقابت با شركت‌هاي خارجي پي برد . در اين ميان، اميدواري بازيگران تبارك ايراني براي رقابت، ستودني ميباشد . آن ها با تمام چالش‌هاي موجود، پس از موفقيت در بازار داخلي، برنامه‌هايي براي عبور از مرزها در سر دارا‌هستند كه البته چالش‌هاي زيادي در پيش روي آن‌ها قرار ميدهد . در مطلب بعدي كارايي مي‌كنيم با گفتگو با ديگر فعالان اكوسيستم استارتاپي ايران، فرصت‌ها و چالش‌هاي اين رقابت بين‌المللي را بيشتر آناليز كنيم .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۴:۱۶ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

روزانه ممكن است در هنگام عمل با كامپيوتر تهيدست دستكاري فايلهاي مختلفي در قابل انعطاف افزارهايي مثل Word و Excel باشيد . به اين منظور آيا هر توشه به جستجوي فايلهاي قضيه حيث بر روي هارد پرداخته و بعد آن‌ها را گشوده ميكنيد؟ اينكار ممكن مي‌باشد تا حدودي مناسب باشد البته براي فايل هاي پركاربرد كه زياد با آن ها راز و فعاليت داريد منش چندان خير و خوبي نيست . در آفيس 2007 تامل مناسبي براي فايلهاي پركاربرد شما شده مي‌باشد ؛ به طوريكه ميتوانيد فايل هايي كه بسيار با آن ها فعاليت داريد را همواره در نزديكي خويش احساس نمائيد . در اين ترفند به معرفي اين قابليت جالب آفيس 2007 در نرم افزارهاي Excel ، Word و PowerPoint ميپردازيم .

 

 

براي
اينكار:

يكي از قابل انعطاف افزارهاي Excel ، Word و يا اين كه PowerPoint جان دار در Office 2007 را اجرا فرماييد .
اكنون بر روي دكمه Office كليك فرماييد (منظور دكمه با نشان Office در گوشه بالا سمت چپ برنامه است) .


پس از اينكار خواهيد روئت كرد كه چكيده به نام Recent Documents پديدار خواهد شد .
حتمأ با اين نصيب كه در ورژن هاي قبل آفيس هم وجود داشت آشنا مي باشيد .
در اين ليست ، شما ميتوانيد پاياني فولدر هاي باز گرديده بوسيله برنامه را مشاهده كنيد .
طبعأ اين ليست فايلهاي پركاربرد شما را نشان نميدهد و فقط جهت مشاهده آخري فايل هاي گشوده شده به كارگيري ميشود .


درحال حاضر درصورتي كه با اعتنا به اين ليست بنگريم در كنار هر يك نشانه يك سنجاق قابل مشاهده است .
حال فرض نمائيد يك عدد از فايلهاي پركاربرد شما در اين ليست وجود دارد . كافي ميباشد بر روي آرم سنجاق در كنار آن كليك فرماييد تا فعال گرديده و به به رنگ سبز تغيير تحول پيدا نمايد .
با اينكاري كه رخ داديد ديگر پوشه تعيين گرديده شما توسط سنجاق ، براي هميشه در اين ليست حضور دارد و با گشوده نمودن پوشه هاي نو ديگر در برنامه هم از ليست بيرون نمي شود . در سود مي توانيد به سادگي فولدر موضوع نظر خويش را هر بار تنها با كليك بر روي دكمه آفيس پيدا كرده و باز نماييد .
شما مي توانيد فايلهاي پركاربرد خود را يكبار در برنامه باز فرماييد و پس از پديدار شدن در ليست Recent Documents با كليك بر روي سنجاق آن را براي مدام در ليست حفظ نماييد .
طبعأ با كليك دوباره بر روي سنجاق و غيرفعال كردن آن ، قابليت و امكان نگه داشتن فولدر در ليست هم از در بين مي‌رود .

همينطور جهت بهبود كاركرد اين نصيب ميتوانيد تعداد پوشه هاي نمايش داده گرديده در ليست Recent Documents را بيشتر فرمائيد .

طراحي سايت در مشهد 

به اين
منظور:

بر روي دكمه Office كليك كنيد .
آنگاه Word Options (يا Excel Options يا PowerPoint Options) را انتخاب كنيد .
در پنجره جديد از منوي كناري Advanced را بزگزينيد .
حال اسكرول را پايين آورده تا آيتم Show this number of Recent Documents را بيابيد . حالا ميتوانيد هر اندازه دلخواهي كه مسئله نظرتان ميباشد تا در ليست Recent Documents سناريو داده شود را در اين قسمت وارد فرمائيد .
در نقطه پايان دكمه OK را بزنيد تا تغييرات حاصل گردد .

طراحي اپليكيشن در مشهد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۴:۳۶ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

اهميت دكوراسيون داخلي فست فود در جذب مشتريان بيشتر براي شما


 

همان طور كه غذاي خوب و سرويس دهي مناسب براي بازگشت مشتري و سرمايه فست فود اهميت دارد، فضاي فست فود نيز در اين زمينه نقش مهمي در تجهيزات فست فود ايفا مي كند. شما مي خواهيد كه مشتريان احساس راحتي داشته باشند و از غذاي خود لذت ببرند. طراحي محيط و چيدمان فست فود، اين فضا را براي مشتريان در هنگام صرف غذا فراهم ميكند.

موسيقي بلند، ميزهايي با روكشي از جنس فرميكا و ليوانهاي پلاستيكي فضاي كاملا متقاوتي را در مقايسه با موسيقي ملايم، ميزهايي با روميزي پارچه اي و ليوانهاي شيشه اي فراهم مي آورد.

 

 

ظرفيت متعادل صندلي و پذيرايي براي راه اندازي يك فست فود دوست داشتني

ظرفيت متعادل صندلي و پذيرايي براي راه اندازي يك فست فود دوست داشتني


 

در طراحي فست فود بايستي توازن ميان استفاده حداكثر از فضاي پذيرايي و فراهم آوردن محيطي راحت و صميمانه رعايت شود. به عبارت ديگر، شما ميخواهيد تا جايي كه ممكن است پذيرايي مشتريان بيشتري باشيد و سود خود را افزايش دهيد. ولي درعين حال تمايل داريد كه مشتريان شما احساس راحتي و آرامش داشته باشند. برخي از فست فودها بيش از آن كه به طراحي داخلي بپردازند، به ميزان گنجايش مشتري اهميت ميدهند.

 

 

طراحي فست فود در چه قسمتهايي مشكل تر است؟


 

در يك فست فود عالي هم ممكن است چيزي به عنوان ميز بد وجود داشته باشد. تنها تعداد كمي از فست فودها ممكن است با اين مشكل در طراحي مواجه نشوند. از مناطقي كه معمولا مشتريان تمايلي به نشستن در آن قسمتها را ندارند ميتوان ميزهاي نزديك به آشپزخانه، سرويس هاي بهداشتي و ورودي فست فود را نام برد. ميزهايي كه در وسط سالن غذاخوري هستند هم چندان محبوبيتي ميان مشتريان ندارند.

براي رهايي از اين مناطق شما ميتوانيد با استفاده از پارتيشن هاي چوبي، گياهان و يا گلدانهاي بلند، فضا را تقسيم كنيد. همچنين ميتوانيد بجاي استفاده از ميز غذاخوري، اين فضاها را براي قسمت انتظار و يا سفارش درنظر بگيريد.

يكي از راههاي شناسايي اين گونه مناطق اين است كه قبل از روز بازگشايي، روي تك تك صندلي هاي سالن فست فود خود بشينيد چشم انداز آنها را بررسي كنيد. ممكن است به اين نكته پي ببريد كه چشم انداز يكي از صندلي هاي سالن ايستگاه اتوبوس است، در حاليكه چشم انداز يكي ديگر از صندلي ها ورودي فست فود شماست.

 

 

موسيقي چه نقشي را در دلچسب تر شدن تجربه مشتريان يك فست فود به عهده دارد ؟

موسيقي چه نقشي را در دلچسب تر شدن تجربه مشتريان يك فست فود به عهده دارد ؟


 

قطعاً سكوت در اكثر فست فودها قابل قبول نيست. به همان اندازه كه سبك منو و طراحي فضا و ديوارها در محيط يك فست فود تاثير دارد، موسيقي نيز نقش موثري در اين زمينه ايفا ميكند. به خاطر كاركنان خودتان هم كه شده از آهنگهايي كه مدام تكرار ميشوند استفاده نكنيد. زيرا آنها مجبور ميشوند بارها و بارها آن را بشنوند.

براي برخي فست فودهاي معمولي راديو ميتواند گزينه خوبي باشد، ولي از پخش كردن شبكه هاي تبليغاتي اجتناب كنيد. اجراهاي زنده كه البته ممكن است پرهزينه هم باشند، ميتوانند محيط خوبي را فراهم كنند. يك نوازنده خوب يا يك گروه موسيقي عالي ميتواند باعث جذب مشتري بيشتري شود. بسياري از فست فودها در روزهاي آخر هفته و يا شبهاي خاصي در طول هفته از موسيقي زنده استفاده ميكنند.

 

 

 

نقش گرمايش و تهويه مطبوع در حضور بيشتر مشتريان در فست فود

نقش گرمايش و تهويه مطبوع در حضور بيشتر مشتريان در فست فود


 

يكي از موضوعات مهم و البته پر هزينه براي هر فست فود تازه تأسيس يا قديمي، موضوع گرمايش و سرمايش است. آشپزخانه فست فودها ميزان زيادي گرما و بو و دود ايجاد ميكنند. حتما از اين موضوع مطمئن شويد كه تهويه آشپزخانه شما به تجهيزات تهويه مناسب مجهز شده باشد.

تهويه مطبوع مناسب نيز در طراحي فست فود امري ضروري به شمار مي آيد. هيچ چيز سريعتر از نبودن تهويه مناسب در سالن غذاخوري فست فود هنگام گرماي تابستان، مشتريان را ناچار به ترك سالن نميكند. ممكن است براي سود بيشتر، هزينه كمتري براي اين موضوع درنظر بگيريد. ولي درنهايت اين موضوع باعث كاهش چشمگير سود شما خواهد شد.

 

 

 

طراحي فست فود در چه قسمتهايي مشكل تر است؟

سرويسهاي بهداشتي مناسب و تميز


 

طراحي شيك و زيبا و همچنين اختصاص دادن محيطي مناسب براي سرويسهاي بهداشتي يك فست فود يكي از مهم ترين موارديست كه مي بايست توجه ويژه اي به آن صورت گيرد . سرويسها بايد حداقل يك بار در آغاز هر شيفت كاري كنترل شوند. يك كارمند ميتواند مسئوليت تعويض اقلام بهداشتي و بردن زباله ها را به عهده داشته باشد. توجه داشته باشيد كه استاندارد سرويس هاي بهداشتي براي بانوان دو برابر آقايان است و به ازاي هر سرويس مردانه مي بايست دو سرويس زنانه قرار گيرد . در صورت لزوم براي افرادي كه امكان استفاده از سرويس هاي اسلامي و ايراني را ندارند حتما بايد يك سرويس فرنگي در نظر گرفته شود . توجه به تميزي و زيبايي اين بخش از رستوران به گونه اي تبلور بهداشت در كل مجموعه شما خواهد بود .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۰۲:۰۶ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]
هداياي شب يلدا عروس در آتليه عروس و فيلمبرداري عروسي پوپك شرح داده مي شود.

آتليه عروس پوپك: در شب يلدا مرسوم است كه خانواده داماد هداياي شب يلدا عروس را كه از قبل تزيين كرده اند در سيني بزرگ و يا سبدهاي زيبا بگذارند و با تعداي از بزرگان فاميل به منزل عروس ببرند. شب يلدا براي نوعروسان يكي از شب هاي خاطره انگيز مي باشد. آنها تمام سعي خود را مي كنند كه ميهماني شب يلدا به بهترين شكل برگزار شود. بعضي از عروس و داماد ها براي شب يلدا از آتليه عروس مي خواهند كه براي زنده نگه داشتن خاطره اولين شب يلداي مشترك عكس هايي به يادگار بگيرد.

هداياي شب يلدا عروس

براي عروس شب يلدا چه هدايايي مي برند

از زمان هاي بسيار قديم مرسوم بوده است كه خانواده داماد در شب يلدا به منزل تازه عروس خود بروند و هدايايي را به عروس خانم تقديم كنند. اين رسم هم مانند رسم خلعتي جهت هديه دادن است. هداياي شب يلدا عروس در بين اقوام مختلف ايراني به آداب و رسوم آنها بستگي دارد. ولي معمولا هداياي شب يلدا عروس شامل مورد زير مي باشد:

  • انواع ميوه ها (انار، موز، هندوانه، انگور، آناناس و …) كه به بهترين شكل تزيين شده اند .
  • آجيل هاي رنگارنك (گردو، بادام، كشمش، تخمه و …) در ظروف شيك
  • نقل، شيريني و كله قند كه با روبان قرمز تزيين شده است.
  • لباس زمستاني براي عروس (پالتو، شال، شلوار، كفش زمستاني و …)، پارچه لباس مجلسي و چادر
  • طلا ( النگو، انگشتر، گردنبند، سكه و …) كه بستگي به توان مالي خانواده ها دارد.

البته بعضي از خانواده هاي به دليل اين كه سليقه عروس خانم را نمي دانند به جاي هداياي شب يلدا عروس، پول نقد به عروس خانم به عنوان هديه مي دهند.

هداياي شب يلدا براي داماد

عروس خانم ها علاوه بر دغدغه مراسم عروسي مانند انتخاب بهترين آتليه فيلمبرداري عروسي، انتخاب لباس عروس، آرايشگاه و … نيز دغدغه پذيرايي باشكوه از خانواده داماد، در شب يلدا را دارند. آنها با تمام تلاش خود سعي مي كنند كه ميوه ها، آجيل و شيريني شب يلدا را به بهترين شكل تزيين كنند، در شب يلدا خانواده عروس هدايايي را كه از قبل تهيه كرده اند به آقا داماد تقديم مي كنند، اصولا اين هدايا شامل موارد زير مي باشد:

  • ساعت مچي
  • لباس زمستاني (بافت، شال گردن، شلوار، كفش و …)، پارچه پيراهن و شلوار

خيلي از خانواده براي برگزاري مراسم باشكوه شب يلدا، تزيين هداياي شب يلدا عروس و داماد را در بيرون انجام مي دهند،همچنين از آتليه عروس مي خواهند كه به منزل عروس بيايد و از اين شب به ياد ماندني عكس هايي به يادگار بگيرد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۸:۰۸ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

«كوين سيستروم» و «مايك كرايگر» بنيانگذاران شبكه اجتماعي اينستاگرام تصميم دارا هستند كه شركت خويش را ترك و رئيس آن را به طور بدون نقص بهفيس‌بوك، صاحب اين شركت واگذار كنند . اين خبر اولي توشه در گزارشي از نيويورك تايمز منتشر شد و سيستروم در پست بلاگ خويش آن را تاييد كرد .

سيستروم در پست خويش نوشت: «ما در حال برنامه‌ريزي براي اندكي استراحت‌ايم تا كنجكاوي و خلاقيت خود را مجدد جست‌وجو كنيم . براي ساختن چيزهاي نو ما بايد به عقب برگرديم و ببينيم چه چيزي الهام بخش ما بوده و آن را با آنچه جهان نياز دارد تطبيق دهيم .»

سئو در مشهد

اينستاگرام مسلما موفق‌ترين خريد فيس‌بوك محسوب ميگردد .
چهره بوك در سال ۲۰۱۲ اينستاگرام را با بها ۱ ميليارد دلار خريد؛ اين كانال اجتماعي با رشد فوق‌العاده در چند سال اخير در حال حاضر بيش از ۱ ميليارد كاربر در سراسر دنيا دارااست و يك عدد از ارزشمندترين سرمايه‌گذاري‌هاي برند زاكربرگ محسوب ميشود . اين پرورش قابل اعتنا اينستاگرام عمدتا كالا چشم‌انداز سيستروم و كرايگر بوده ميباشد . استعمال استراتژيك از منابع فيس‌بوك و تمايل شديد به رقابت با اسنپ‌چت، از پاراگراف عارضه ها برد اينستاگرام به شمار مي‌رود .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: سئو در مشهد،
موضوع:
[ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۲:۲۹ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

به تازگي باگ مهمي در كد بيت كوين پيدا گرديده كه ظاهرا قابليت و امكان توليد سكه هاي يك ارز رمزپايه كمتر شناخته شده را براي هكرها آماده نموده و اين نگراني را ساخت كرده كه مبادا از آن براي ساخت سكه هاي مربوط به پول هاي ديجيتالي ديگر استفاده شود .

گسترش دهندگان پول ديجيتالي Pigeoncoin تاييد كرده اند كه يك هكر ناشناخته توانسته با موفقيت از باگ جانور در كد بيت كوين امداد بگيرد و ۲۳۵ ميليون

طراحي سايت در مشهد

سكه به بها ۱۵ هزار دلار را ايجاد نمايد .

اما علت پيروزي هكر ياد گرديده در اين كار آن هست كه طي سال ها اخير يكسري از پول هاي مجازي منتخب از كدهاي همگاني بيتكوين را قرض گرفته و به نحوي بر بستر كدهاي آن گسترش يافته اند . ولي باگ تورمي موضوع اشاره در بيتكوين پچ گرديده است .

باگ بيت كوين به هكرها قابليت و امكان مي دهد تا آنجا كه مي توانند سكه ايجاد كنند و حتي محدوديت هاي كدنويسي جانور در تامين ارزهاي رمزپايه را كنار بزنند و ارزش ديگر سكه هايي كه در اختيار سرمايه گذاران قرار دارد را پايين بياورند .

Pigeoncoin
چيست؟ باگ
بيت كوين
Pigeoncoin به حافظه الگوريتم ارزكاوي X16r اش خويش را از ديگر ارزهاي رمز پايه جدا نموده، هر چند كه در فهرست هزارگانه ارزشمندترين پول هاي مجازي CoinMarketCap جايي ندارد . توسعه دهندگان اين سكه همينطور قصد دارا هستند كه با كمك بلاكچين «به جمع آوري غير قانوني اطلاعات» نقطه پايان دهند .

كل اندوخته فعلي Pigeoncoin برابر با ۹۷۰ ميليون هست و شخصي كه پشت حمله ها اخير قرار دارد توانسته برابر با يك چهارم تمامي pigeoncoins داد و ستد گرديده تا امروز را از نحوه باگ بيتكوين بسازد . همين مسائل موجب شد تارنما CryptoBridge (كه در زمينه بخشيد و ستد ارزهاي راز شالوده عمل دارد) به رخ موقت هرگونه داد و ستد اين سكه ها را به وضعيت تعليق در بياورد تا توسعه و گسترش دهندگان روي پچ آن عمل

 طراحي اپليكيشن درمشهد

نمايند .

گسترش دهندگان Pigeoncoin نيز در كمترين دوران ممكن با استفاده از كدي كه به تازگي به وسيله توسعه و گسترش دهندگان بيتكوين عرضه شد پچ نرم افزاري ذي‌ربط را منتشر كردند . ولي حالا داد و ستد Pigeoncoin تماما ايمن هست ولي بازار ارزهاي رمزپايه در احوال مناسبي به رمز نمي برد و معين نميباشد كه آيا ديگر پول هاي مجازي كه با ياري كدهاي بيتكوين توسعه و گسترش يافته اند هم با چنين مشكلي روبرو مي شوند يا اين كه خير و خوبي .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۳:۱۹ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]

هداياي شب يلدا عروس
آتليه عروس پوپك: در شب يلدا مرسوم است كه خانواده داماد هداياي شب يلدا عروس را كه از قبل تزيين كرده اند در سيني بزرگ و يا سبدهاي زيبا بگذارند و با تعداي از بزرگان فاميل به منزل عروس ببرند. شب يلدا براي نوعروسان يكي از شب هاي خاطره انگيز مي باشد. آنها تمام سعي خود را مي كنند كه ميهماني شب يلدا به بهترين شكل برگزار شود. بعضي از عروس و داماد ها براي شب يلدا از آتليه عروس مي خواهند كه براي زنده نگه داشتن خاطره اولين شب يلداي مشترك عكس هايي به يادگار بگيرد.

براي عروس شب يلدا چه هدايايي مي برند
از زمان هاي بسيار قديم مرسوم بوده است كه خانواده داماد در شب يلدا به منزل تازه عروس خود بروند و هدايايي را به عروس خانم تقديم كنند. اين رسم هم مانند رسم خلعتي جهت هديه دادن است. هداياي شب يلدا عروس در بين اقوام مختلف ايراني به آداب و رسوم آنها بستگي دارد. ولي معمولا هداياي شب يلدا عروس شامل مورد زير مي باشد:

انواع ميوه ها (انار، موز، هندوانه، انگور، آناناس و …) كه به بهترين شكل تزيين شده اند .
آجيل هاي رنگارنك (گردو، بادام، كشمش، تخمه و …) در ظروف شيك
نقل، شيريني و كله قند كه با روبان قرمز تزيين شده است.
لباس زمستاني براي عروس (پالتو، شال، شلوار، كفش زمستاني و …)، پارچه لباس مجلسي و چادر
طلا ( النگو، انگشتر، گردنبند، سكه و …) كه بستگي به توان مالي خانواده ها دارد.
البته بعضي از خانواده هاي به دليل اين كه سليقه عروس خانم را نمي دانند به جاي هداياي شب يلدا عروس، پول نقد به عروس خانم به عنوان هديه مي دهند.

هداياي شب يلدا براي داماد
عروس خانم ها علاوه بر دغدغه مراسم عروسي مانند انتخاب بهترين آتليه فيلمبرداري عروسي، انتخاب لباس عروس، آرايشگاه و … نيز دغدغه پذيرايي باشكوه از خانواده داماد، در شب يلدا را دارند. آنها با تمام تلاش خود سعي مي كنند كه ميوه ها، آجيل و شيريني شب يلدا را به بهترين شكل تزيين كنند، در شب يلدا خانواده عروس هدايايي را كه از قبل تهيه كرده اند به آقا داماد تقديم مي كنند، اصولا اين هدايا شامل موارد زير مي باشد:

ساعت مچي
لباس زمستاني (بافت، شال گردن، شلوار، كفش و …)، پارچه پيراهن و شلوار
خيلي از خانواده براي برگزاري مراسم باشكوه شب يلدا، تزيين هداياي شب يلدا عروس و داماد را در بيرون انجام مي دهند،همچنين از آتليه عروس مي خواهند كه به منزل عروس بيايد و از اين شب به ياد ماندني عكس هايي به يادگار بگيرد.
 
 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۷:۴۵ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]


1 .سازماندهي
گونه هاي گروه هاي اجتماعي مجازي
به عبارتي جور كه فلسفه وجودي كانال هاي اجتماعي واقعي، تشكيل و پيوند مجموعه هاي اجتماعي بر محور مشتركات اعتقادي، اقتصادي، سياسي و اجتماعي است، بخش اعظمي از كانال هاي اجتماعي در وب نيز با انگيزه سازماندهي كردن تيم هاي اجتماعي مجازي با تكيه بر اشتراكات گوناگون صورت مي گيرند . پيدا مي‌باشد كه اعضاي اين اجتماعات مجازي با پيوندهايي كه با يكديگر دارند، در مجموع به دنبال علم آموزي يك انگيزه مشترك در دنياي حقيقي وواقعي كه غالباً هدفي سياسي، اجتماعي يا اين كه فرهنگي است، هستند .

2 .بسط
مشاركت هاي اجتماعي
در كانال هاي اجتماعي، همواره اعضاي شبكه به رخ بدون واسطه يا اين كه غير مستقيم به شركت در كار هاي حقيقي و واقعي در معاش اجتماعي تحريك و تشويق مي شوند . تأثيرگذاري قابل دقت شبكه هاي اجتماعي بر ميزان و كيفيت شركت كردن هاي اجتماعي در جوامع مختلف به حدي بوده هست كه اخيراً تعداد قابل توجهي از شبكه هاي اجتماعي، دقيقاً با هدف بسط مشاركت اجتماعي مردم در قضيه هاي خاص ايجاد گرديده اند .

3 .به
اشتراك گذاشتن عشق مندي ها به وسيله اعضا
يك عدد از رويكردهاي مهم كانال هاي اجتماعي، به اشتراك گذاشتن علاقه مندي هاي كاربران كانال با يكديگر مي‌باشد . موضوعِ به اشتراك گذاشتن عشق مندي ها در كانال هاي اجتماعي، از چنان اهميتي برخوردار مي‌باشد كه مي بضاعت و توان اذعان كرد فارغ از آن، كانال اجتماعي مفهوم نخواهد داشت . هدف از اين كار آن است كه هر يك از كاربران بتواند دغدغه هاي خويش را مطرح نموده و در جريان دل مشغولي هاي ساير افراد هم قرار بگيرد . همينطور از طرز اين ويژگيِ شبكه هاي اجتماعي كاربران مي توانند به بخش اعظمي از نرم افزارهايي كه ساير كاربران به اشتراك گذاشته اند، به سادگي دسترسي داشته باشد .

4 .توليد
محتوا توسط اعضا
بر خلاف ساير رسانه ها كه مخاطبان، چندان تعاملي در ساخت محتوا و انتخاب محتواي دلخواه خويش ندارند، در اينترنت تارنما هاي شبكه هاي اجتماعي، كاربران مي توانند ساخت كننده، تأثيرگذار و دارنده اقتدار انتخاب و سود برداري از تنوع بيشتري باشند . با توجه به اين مطلب، مقر هاي شبكه هاي اجتماعي بيش از هر رسانه ديگري مي توانند با پيشرفت فناوري و توسعه جوامع به برتري هاي بقيه رسانه ها همچون تلويزيون كه از قوه شنيداري و ديداري به خوبي سود مي برد، خاتمه دهند .

5 .تبليغات
هدفمند اينترنتي
شبكه هاي اجتماعي در اينترنت، يكي از منابع حياتي براي كسب درآمد از منش تبليغات به شمار مي آيند؛ چرا كه اعضاي شبكه هاي اجتماعي در صفحه هاي مربوط به خويش در رابطه علايق خويش كلام مي نمايند و اين به كمپاني هاي تبليغاتي اجازه مي دهد كه بر پايه همين علايق، براي آنان اطلاع رساني بفرستند . علاوه بر اين، بخش اعظمي از شركت ها با ساخت حساب كاربري و صفحه هاي فردي در شبكه هاي معروف، با بقيه كاربران و مشتريان خويش و هم ساير كمپاني ها رابطه برقرار نموده و امور تجاري خود را پيش مي برند .

مزاياي
شبكه هاي اجتماعي:
1 .تكثير
پرسرعت و آزادانه خبر‌ها و اطلاعات، ارتقا توان نظارت و تقويت روحيه انتقادي
خبر‌ها كانال هاي اجتماعي فارغ از سانسور منتشر مي شوند و اين مي تواند يك مزيت تلقي شود؛ هر چند قابليت نشر اطلاعات مخدوش و اشتباه هم در اين شبكه ها بيش از نسل قبلي رسانه ها ميباشد . اما قابليت و امكان مقايسه و تحليل داده ها براي مخاطبان وجود دارد و نبايد بنا را بر اعتماد به هر آنچه در اين شبكه ها توليد و بازنشر مي شود، گذاشت . بررسي اخبار متناقضي كه در اين جور مقر ها منتشر مي شود، قدرت انتقاد و نگاه عميق خيس به مسائل اجتماعي را مهيا مي كند . اين نوع مقر ها به مخاطبان خود مجال مي دهند تا از تبعيت كوركورانه فاصله گرفته و در درازمدت به خرد نقادانه روي آورند .

2 .قابليت و امكان
عبور از مرزهاي جغرافيايي و آشنايي با افراد، دولت ها و تمدن هاي مختلف
امروزه شبكه هاي اجتماعي، مهد فرهنگ ها و فرهنگ هاي متعدد بشري است . وجود لهجه هاي مختلف در رسانه هاي اجتماعي، امكان حضور تمام اشخاص جامعه را فراهم مي نمايد كه مي توانند فرهنگ حاكم بر جامعه خويش را به معرض روءيت كرد عموم بگذارند . اين‌كه يك برنا بتواند با امثال خود در كشورهاي ديگر دنيا ارتباط برقرار كند، باعث مي شود تا اين رسانه ها به مكاني تبديل شوند كه وي بتواند فرهنگ ها و آداب و رسوم مرز و بوم خود را به بقيه افراد معرفي كند و به اشتراك بگذارد . همينطور در اين شبكه ها ايده هاي تازه جهت توسعه و گسترش جامعه، معرفي شده و قضيه مشاجره قرار مي گيرند . اداره ها هم مي توانند تمدن و نگرش خويش را در معرض ديد تمام جامعه ها قرار دهند .

3 .صورت
گيري و تقويت خرد جمعي
يكي از شاخصه هاي اساسي كانال هاي اجتماعي مجازي، پديدار شدن خرد جمعي مي‌باشد . خرد جمعي به جريان سيال و پوياي قوه تامل و ذهن كاربران حاضر در چنين محيط هايي اطلاق مي شود كه به مثابه يك پردازشگر عظيم، داده ها را پردازش و پايش مي كند . همانند دنياي ابر كامپيوترها كه توان پردازشي آنها، از تركيب چند پردازشگر منفرد حاصل مي شود، نيروي فكر و ذهن يوزرها كانال اجتماعي، به مدد تعاملات اجتماعي اينترنتي و بهره گيري از ابزارهاي اينترنتي با يكديگر مخلوط و همپا مي شوند و نيرويي عظيم با قدرت پردازشي بالا پديد مي آورند . اين مقاله به خوبي ضرب المثل بزرگمهر را كه

سئو در مشهد

گفته است: «همه چيز را همگان دانند» در ذهن تداعي مي نمايد .

4 .قابليت و امكان
ابلاغ ايده ها به رخ آزادانه و آشنايي با ايده ها، اذهان و سليقه هاي ديگران
كانال هاي اجتماعي، ارسال برخورد از سوي مخاطب و همكاري و همگامي كاربران با همديگر را تسهيل كرده و آن ها را به شركت كردن در دعوا ها تشويق مي كنند . اين شبكه ها مرز و خط كشي بين رسانه و مخاطب را از في مابين برده اند . اكثر وقت ها شبكه هاي اجتماعي براي شركت كردن اعضا و اخذ بازخورد، گشوده مي باشند . آنان رأي دادن، كامنت گذاشتن و به اشتراك گذاري اطلاعات را تشويق مي نمايند . به ندرت مانعي براي ساخت و دسترسي به محتوا در اين اينترنت سايت ها وجود داراست . رسانه هاي سنتي فعاليت تكثير را انجام مي دادند و محتوا را براي مخاطب ارسال مي كردند؛ ولي در رسانه هاي اجتماعي فضايي براي گفتمان و محاوره دوطرف وجود دارد و جريان ارتباطي از شرايط يك سويه به دوسويه تغيير و تحول پيدا كرده ميباشد .

5 .كاركرد
تبليغي و محتوايي
حضور اشخاص در كانال هاي اجتماعي، احتمال مشاركت ها و كنش هاي اجتماعي را در آن ها افزايش مي دهد . پس هر چه پيوند اشخاص و اعضا درشبكه ها، بخش اعظم و انبوه خيس باشد، همراهي و تعاملات و قربت ديدگاه ها و جنبش همسو و مشترك، محتمل خيس خواهد شد . از اين رو، به كارگيري از چنين فضايي براي معرفي و تبليغ و همينطور نيز راستايي مخاطبان در جهت هدف ها رسانه اي خود، نقش دوچندان و تأثير بالايي دارااست .

6 .رابطه
مجازي دائمي با دوستان عزيز و آشنايان
كانال هاي اجتماعي در اينترنت، موجب گسترده تر شدن دامنه ارتباطات ما شده ميباشد . ما مي توانيم آشناياني را كه مدت اكثري ميباشد از آنان خبر نداريم يا از آن ها دوچندان به دور هستيم، در فضاي مجازي پيدا كنيم و معاشرتمان را با آن ها از رمز بگيريم . دوستاني را كه برهه زماني درازي مي‌باشد نديده ايم، توشه ديگر مي بينيم و در مجموعه اي گسترده تر، به دوستي مان ادامه مي دهيم . مي توانيم از كتاب ها، فيلم ها، سلايق و عقايد يكديگر به كار گيري كنيم و آنها را با ساير دوستانمان به اشتراك بگذاريم؛ آن نيز با تعدادي كليك . در حالي كه اين كارها، پيش تر فراوان وقت گير بودند و نياز به حوصله فراواني داشتند و همه اينها در نهايت، به پرورش فكري و تكامل نوع جمعي كاربران كمك مي كند .

7 .تبليغ
و بسط قيمت هاي انساني و اخلاقي در عرصه جهاني
گرچه به علت غلبه بعدها ديگر شبكه هاي اجتماعي، بعد ارزشي آن كمتر مورد اعتنا قرار گرفته است، ولي به جرأت مي بضاعت و توان بيان كرد كه يكي از امكان هاي كليدي كانال هاي اجتماعي كه تا به امروز مسئله غفلت واقع شده ، فراهم كردن فضايي ميان المللي جهت تبليغ و رواج بها هاي ديني، اعتقادي، انساني و اخلاقي است . اكثري از يوزرها كانال هاي اجتماعي افرادي ميباشند كه در چهره تبليغ درست ارزش هاي اخلاقي و انساني، از آن استقبال كرده و تحت تأثير قرار خواهند گرفت .

8 .يك دست
سازي بسياري از امكانات اينترنتي و وبي
مزيت حياتي شبكه هاي اجتماعي، يك دست سازي تجهيزات پايگاه هاي مختلف است . امكاناتي از قبيل ساخت صفحه ها و پروفايل هاي شخصي، توليد وبلاگ ها، جستجوي اينترنتي، اطلاع از خبرها و حادثه ها و كمپاني در فضاهاي راي زني (چت روم ها و فروم ها) و اطراف براي آپلود فايل ها كه تا پيش از اين كاربران براي به كارگيري از هر كدام از آنان مي بايست عضو سايتي مي شدند، حال از روش صرفا يك عضويت ساده، قابليت پذير است . وب تارنما هاي شبكه اجتماعي، محل ارائه خدمات تازه در قالب هاي مختلف هستند . اين وب تارنما ها به راحتي با پايگاه هاي اينترنتي گران قدر عالم مانند: گوگل، ياهو و حتي پايگاه هاي تخصصي، پيوند داخلي برقرار مي نمايند و از امكانات آن ها در اينترنت وب سايت خود استعمال مي كند .

9 .توسعه و گسترش
شركت كردن هاي مفيد اجتماعي
ساخت انسجام اجتماعي در بين مردمان و تسريع در سازماندهي كار هاي موءثر سياسي و اجتماعي، از آثار مثبت شبكه هاي اجتماعي مي‌باشد .

10 .ارتقاء
سرعت در پروسه يادگرفتن و ساخت ارتباط شبانه روزي دربين استاد و شاگرد
بي شك، شبكه هاي اجتماعي اينترنتي نقش مضاعف موثري در توسعه يادگرفتن هاي تخصصي و عمومي دارا هستند . گرچه به علت عدم قابليت و امكان نظارت علمي، اكثري از محتواهاي اينترنتي هنوز به درجه قابل قبولي از اعتبار علمي نرسيده اند، اما در عين درحال حاضر كانال هاي اجتماعي يك عدد از عرصه هاي اينترنتي مي‌باشند كه كاربران بي شمار آن‌ها به چهره خودجوش مبادرت به آموزش و انتقال دانسته هاي تخصصي و همگاني خويش به ديگر افراد مي نمايند . علاوه بر اين، كانال هاي اجتماعي علمي و آموزشي هم به صورت تخصصي و با انگيزه فراگيري از رويه بدور يا همان آموزش مجازي، درگير عمل ميباشند .

با به كارگيري از كانال هاي اجتماعي آموزشيِ مجازي، دانش آموزان و دانشجو ها مي توانند دامنه فرايند يادگيري خود را در هر لحظه كه تهيدست سؤال و برقراري رابطه با استاد يا ساير دانشجويان نيز فن اي باشند، به خارج از محدوده هاي كلاس توسعه و گسترش دهند .

11 .ارتقا
اعتماد، صميميت و صداقت در فضاي سايبر
مردم در قبلي استفاده از فضاي تعاملي مانند چت را تجربه كرده اند؛ البته در اين فضا، يوزرها كمتر شخصيت و هويت خود را به صحت اعلام مي كنند و از اسم ها و شخصيت هاي مستعار به كار گيري مي كنند؛ چون به اين دور و بر اعتماد حتمي را براي بازگو كردن راستي ندارند . با شكل گيري وب سايت هاي شبكه اجتماعي مانند: ماي اسپيس، اوركات، صورت بوك، توييتر و . . . مردمان صداقت را جهت پيداكردن دوستان عزيز قديمي، لذت به كار گيري از دانش و . . . به هم پا اعتماد واقعي به دست آوردند . به گفته بيشتر كارشناسان تا پيشين از به وجود آمدن شبكه هاي اجتماعي، مسئله اعتماد و صميميت فضاي سايبر در سراسر جهان لمس نشده بود؛ البته وقتي كه كانال هايي مانند اوركات و رخ بوك پا به عرصه وب گذاشتند، مردم با اعتماد به اين مقر ها سبب توسعه صميميت در دربين يكديگر شدند .

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۰:۵۶ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 604
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب