معرفي مطالب جالب با لينك منبع
معرفي مطالب جالب با لينك منبع

 

به طور كل امنيت ارتباطي به اين كه از چه پلتفرمي استقاده مي‌كنيد ندارد و چنين چيزي نا ممكن و غير عملي است كه بتوان سيستم رئيس محتواي امني را ساخت و چه بسا امنيت را تنها به جور سيستم مدير محتوا مربوط دانست .

امنيت به معناي زير آوردن ميزان ريسك است خير حذف ريسك ; اين در معناي بهبود حالت وب سايت شما و كاهش احتمال هك شدن است خير جلوگيري از آن چون امنيت هرگز صد در صد نيست و مهم‌ترين تارنما هاي خبري و سازماني تجربه بد هك شدن را دارا هستند .

امنيت وبسايت ها را چه مسائلي به خطر مي اندازد 

سئو در مشهد

اكثر وقت ها بيشتر مساله مرتبط با هك شدن وبسايت ها مرتبط با ميزباني اينترنت يا اين كه هاست مي‌شود . امروزه شما در خريد يك هاست تعيين هاي متعددي داريد و خوب تر است بدانيد كه مساله امنيتي تا چه حد در مسئوليت آنهاست و از كجا بر عهده خودتان ميباشد .

هاست يا اين كه سرور مطلوب مي بايست از اطراف سري شما نگهداري نمايد و رئيس سرور مسئوليت ارائه خدمت را برعهده گيرد . و با دقت به اين كه ما با هرگونه ايمن سازي وبسايت هيچ زمان به امنيت صد در صد نخواهيم دست يافت بك آپ گيري منظم طبق نياز شما يكي‌از مهم‌ترين سرويس ها هاستينگ است .

نرم افزار هاي مورد استفاده در سايت 

بهينه سازي سايت

درصورتي كه كه از امنيت هاست خويش اطمينان حاصل كرديد مي بايست بدين نكته اعتنا داشته باشيد كه امنيت هاست مرتبط با زير ساخت تارنما مي گردد وو آن ها مسئول امنيت برنامه هايي كه شما نصب نموده ايد نيستند . .

مساله امنيتي وبسايت ها ندرتا مرتبط با بخش هاست مي‌شود و در بيشتر مواقع به بخش نرم افزار هاي مورد استفاده رابطه داراست و خويش آن دربرگيرنده زيرمجموعه هاي متنوع و گوناگوني است و مي توان با محدود كردن دسترسي ها – ارتقاء داده ها و علم در موضوع امنيت و اخذ برنامه هاي از منابع معتر اين ريسك را كاهش اعطا كرد .

حفره هاي امنيتي كامپيوتر شما 

مديران سايت ها بايد اطمينان حاصل نمايند كه كامپيوتر آنان عاري از هرگونه ويروس , اپليكيشن جاسوسي , تروجان ها و . . باشد . در مواردي كه حفره هاي امنيتي در كامپيوتر شما وجود داشته باشد به خطر افتادن امنيت سايت ضروري است و تمام عملكرد هاي مديران هاست و بخش پشتيباني بي ثمر ميشود , در صورت وجود حفره هاي امنيتي احتمال دارد از ورقه مانيوتر شما تصوير برداري شود و يا اين كه صفحه كليد شما زير حيث باشد و… ( دقت داشته باشيد كه‌اين يك كدام از همه گيرترين و معمولي ترين روش هاي هك و سرقت داده ها است . )

روشهاي جلوگيري 

براي جلوگيري از بوجود وارد شدن حفره هاي امنيتي از آنتي ويروس هاي داراي اعتبار و مطمئين استفاده فرماييد , برنامه هاي و پوشه هاي خويش را از سايت هاي داراي اعتبار دانلود فرمائيد و هيچ فايلي را از نشاني اينترنتي هاي ناشناس اخذ نكنيد ( يك اپليكيشن جاسوسي قادر است در قالب يك عكس يا اين كه پوشه متني و… . همراه باشد ) , مدام سيستم برهان و اپليكيشن هاي خويش علي الخصوص مرورگر را از سايت قانوني چاپ كننده آن آپ ديت فرمائيد .

هكر ها براي نفوذ به وبسايت ها حفره هاي امنيتي اپليكيشن ها را مي‌يابند و توسعه و گسترش دهندگان قابل انعطاف افزارها با بررسي رفع باگ امنيتي و ارائه ورژن تازه راه و روش نفوذ از روش آن حفره مسدود مي نمايند . و شما با به روز به تازه ترين ورژن مي‌توانيد خويش را در قبال آخري باگ هاي امنيتي كسف شده ايمن نمائيد ; لازم به ذكر است كه‌اين بدان معنا نيست كه در شرايطي كه به صورت نمونه تا به حالا ۱۰ باگ امنيتي براي مرورگر كروم كشف شده‌است اين مرورگر ديگر قابل اطمينان نيست بلكه پشتيباني , پيدايش رساني و رفع حفره هاي امنيتي استدلال اعتماد داشتن و يا اين كه نداشتن به يك اپليكيشن است و در‌اين مواقع هكر ها به گسترش آن اپليكيشن ياري كرده اند .

يكي‌از متداول ترين مباحث در طرح ريزي و پباده سازي سايت استفاده يا اين كه عدم استفاده از CMS هاي پر اسم و رسم كه عمدتا بدون پول و نوشته گشوده مي‌باشند مي‌باشد كه همين مسئله دلالت بر برتري سيستم هاي پر اسم و رسم و شناخته نسبت به سيستم هاي رئيس محتواي شركتي و دست‌ساز مي‌باشد در حقيقت حفره هاي امنيتي سيستم هاي مخصوص به دليل كم اهميت بودن كشف نشده است . به صورت نمونه سايت كاخ سپيد از سيستم نوشته گشوده و بدون‌پول Drupal استفاده مي نمايد .

حفره هاي امنيتي اينترنت سرور 

حفره هايي امنيتي در اينترنت سرور ها و برنامه هاي آن هم وجود دارا‌هستند و مي بايست دقت داشته باشيم كه ورژن مطمئني از اينترنت سرور را نصب كرده باشيم و در‌صورتي‌كه كه از هاست استفاده ميكنيد اطمينان حاصل نمائيد كه مديران آن سرور به‌اين اين مورد دقت داشته باشند .

اگر كه امينت وبسايت شما اهميت ويژه اي داراست و از هاست اشتراكي استفاده مي‌كنيد ( يك سري سايت در هاست موجود است ) احتمالا امنيت تارنما شما در معرض خطر باشد و هر چه شما مورد ها امنيتي را در لحاظ گرفته باشيد فرق نميكند چون در‌اين مواقع هكر از حفره امنيتي وبسايت هاي ضعيف خيس و بي اهميت كه در هاست با شما مشترك ميباشند استفاده كرده و به تارنما شما ( انگيزه ) نفوذ مي نمايد , اطمينان حاصل نمائيد كه مديران هاست به‌اين اين داستان اعتنا دارا هستند و دسترسي ها را محدود كرده اند و يا اين كه سايتتان را به هاست منحصر يا اين كه سرور انتقال دهيد كه ولي هزينه بالايي نسبت به هاست اشتراكي داراست .

حفره هاي امنيتي كانال 

كانال در هر دو سمت ( سيستم مدير محتوا از طرف Server و رئيس وب سايت از سوي Client ) و كل مسير ارتباطي بايستي مورد اعتماد باشد اين در معناي بكارگيري از firewall ها امنيت روتر ها و بقيه يوزرها كانال است براي مثال نبايد از وب كافي شاپ براي ورود به بخش مدير وبسايت استفاده نمائيد , همينطور استفاده از سيستم هاي Wireless ريسك بزرگي است , همينطور در شرايطي كه مدير و امنيت سرور به عهده خودتان هست امنيت كانال متصل به سرور و بقيه سيستم ها هم اهميت ويژه هاي داراست .

پسورد ها 

با عادات امنيتي عالي مي توان از اكثري از خطر هاي امنيتي در امان بود ; استفاده از پسورد توانا يكي‌از اين عادت ها مي‌باشد .

انگيزه از توانمند بودن پسورد جلوگيري از حدس زدن آن بوسيله اشخاص و رويا رويي با حمله ها بروت فورس است . و براي شناخت بيشتر شما يوزرها گرامي با اين مورد مطلبي با تيتر “ راهكارهايي جهت گزينش پسورد مطلوب ” از پيش تنظيم كرده ايم . كه مطالعه آن ميتواند براي هر شخصي كه در وب فعاليت مي كند كارساز باشد .

يكي عادات بد شناخته شده اشخاص استفاده از يك پسورد اثبات يا اين كه پسورد هاي شبيه در حساب هاي كاربري متفاوت است . شايد پيش خودتان تصور كنيد كه خدمت Gmail از امنيت بالايي برخوردار‌است , البته هكر ها با هوش خيس از آنند كه ابتدا براي نفوذ و سرقت داده ها جي ميل شمارا مورد انگيزه قرار دهند و با بدست آوردن پسورد شما در تارنما هاي نامعتبر و كم اهميت حدس مي زنند كه شما در گزينش پسورد از چه عباراتي استفاده ميكنيد لذا از بكاربردن كلمات قابل حدس و شبيه دوري كنيد .

پروتكل 

در حالتي‌كه كه سرور شما از خدمت SFTP پشتيباني مي نمايد بايد از اين خدمت به جاي FTP استفاده نمائيد , خدمت SFTP شبيه FTP مي‌باشد با اين تفاوت كه پسورد و داده ها شما‌را با رمزگذاري ارسال مي نمايد و سر عبور شما هيچوقت صريحا در كانال ارسال نميشود و به وسيله برنامه هاي جاسوسي و Sniff قابل شناسايي نيست .

جواز هاي دسترسي 

جواز دسترسي بازنويسي فولدر ها ميتواند براي سايت شما خطر ساخت نمايد به خصوص هنگامي كه از خدمت هاست اشتراكي استفاده ميكنيد , خوب تر است تا جايي كه شايد جوز هاي دسترسي را براي دستكاري و آپلود فولدر محدود فرماييد براي اين عمل بايستي با ساختار سيستم مدير محتوا خويش آشنا باشيد .

براي شناخت بيشتر جهت تغيير تحول جواز هاي دسترسي مي‌توانيد به‌اين پيوند رجوع‌نماييد .

امنيت مقر داده 

در صورتي‌كه كه يك‌سري وبسايت را در يك سرور مدير مي‌كنيد خوب تر است كه براي هر يك از آنان يك مقر داده جدا از هم ساخت فرمائيد در شرايطي كه كه هكر به يك مقر داده دسترسي پيدا نمايد اين فعاليت منجر ميگردد كه از روش تارنما هك شده بقيه تارنما ها قرباني نشود و هكر دسترسي به آن ها پيدا نكند . امنيت مقر داده دربرگيرنده نكات بخش اعظمي ميباشد كه بيشتر به مدير سرور مربوط ميشود تا مسئوليت مديريت تارنما و در آتي در چكيده جداازهم درباره با آن مطالبي را ارائه خوا هيم كرد .

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۳۷:۵۴ ] [ امين طيراني ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 604
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب