معرفي مطالب جالب با لينك منبع
معرفي مطالب جالب با لينك منبع


كامپيوتر
چيست؟ كامپيوتر ماشيني مي‌باشد قابل برنامه ريزي كه از مخلوط اجزاي الكترونيكي و الكترومكانيكي تشكيل گرديده هست ومي تواند پس از دريافت ورودي ها بر پايه دنباله اي از راهبرد ها پردازش هاي خاصي را انجام داده وسپس فيض را ذخيره نموده ويا به خروجي بفرستد . كامپيوتر در فراگيري ،صنعت ، سينما و تلويزيون ،پروژه هاي علمي و تحقيقاتي كاربرد داراست .

تاريخچه
كامپيوتر از ابتدا تا كنون
تاريخچه كامپيوتر در كشور ايران و دنيا از ابداع خودرو حساب آغاز مي شود . تاريخچه بروز كامپيوتر را به شش نسل تقسيم بندي مي نمايند كه در ادامه توضيحاتي در مسئله آن ها داده گرديده هست .

 

تاريخچه
اتومبيل حساب به طور همزمان با شناسائي عدد، براي انسان اين نياز پيدا شد تا راهي بيابد كه حساب و كتاب را ساده‌تر انجام دهد . اولين وسيله‌اي كه بشر از آن در دستور شمارش كمك گرفت است، شايد انگشتان دست باشد . در فرايند بعدي «چوب خط» به تيتر يك ماشين بي آلايش كه مي‌توانست در امر شمارش بشر كمك كند، به كار آمد .

 

گاهي نيز دسته‌هاي ني و چوب‌هاي باريك جانشين «چوب خط» مي‌شد و زماني نيز سنگ ريزه‌ها همين نقش را ايفا مي كردند . بعدها، چرتكه به تيتر يك ماشين حساب كار آمد مسئله منفعت برداري قرار گرفت، تا اين كه در قرن هفدهم، اولين ماشين اكانت واقعي تاريخ پا به ميدان هستي ارگان .

 

در سال 1641، فردي فرانسوي به نام بيلز پاسكال اوليم مخترع اتومبيل حساب بود . وي ماشين جالبي توليد كه به «ماشين حساب پاسكال» داراي اسم و رسم شد . در ماشين اكانت پاسكال 6 چرخ دندانه دار نصب شده بود و هر چرخ ده دندانه داشت . هر دندانه نمايشگر يكي از ارقام صفر تا 9 بود . اين چرخ‌ها طوري در جوار يكديگر قرار گرفته بودند كه مقطع كامل يك چرخ، بازه چرخ‌هاي بعدي به‌اندازه يك دندانه را سبب ساز مي‌شد .

 

تاريخچه
كامپيوتر,تاريخچه اتومبيل حساب,ماشين حساب
تاريخچه كامپيوتر در كشور ايران و دنيا از نوآوري خودرو اكانت ابتدا مي شود .

 

علاوه بر اين، چرخها از راست به چپ به ترتيب نماينده مرتبه‌هاي يكان، دهگان، صدگان، . . .عدد بودند . سي سال پس از پاسكال، يك رياضي دان آلماني به نام لايبنيتز در تكميل ابداع پاسكال كوشيد و ماشيني ساخت كه به كمك آن مي‌شد اعمال ضرب و تقسيم را نيز انجام داد و حتي جذر گرفت . ابتكار لايبنيتز بسياري از مشكلات فني ماشين را برطرف كرد و رويكرد را براي تكامل اين ماشينها گشود . با اين حال، قضيه ماشينهاي اكانت سالها به بوته فراموشي سپرده شد و صرفا صاحبان صنايع براي ساخت و رواج اين ماشينها كوششهايي انجام دادند .

 

در قرن نوزدهم يك رياضيدان انگليسي به نام چارلزبابيج به فكر طرح يك ماشين حساب خودكار به‌زمين‌خورد كه با كارتهاي ترك شده، اطلاعات و ارقام را مي‌پذيرفت . در سال 1890دانشمند جواني به اسم هلريت، با توجه به نيازهاي آمارگران، از كارتهاي رخنه‌ گرديده و دستگاههاي شمارشگر اين كارتها به كارگيري كرد . مثلاً براي تفكيك زن و مرد، سمت چپ يا راست كارت ترك مي‌شد و با تكامل دستگاه هلريت، وي ماشينهايش را در نيويورك، پاريس و سن پترزبورگ به نمايش گذاشت . علي رغم استقبال كم از اين دستگاه، جمعي از بازرگانان آمريكايي، ازجمله توماس واتسون، به فكر خريد امتياز توليد ماشينهاي هلريت افتادند . وي بنيانگذار International Business Machines يا IBM مي باشد .

 

تاريخچه
كامپيوتر _ نسل نخستين كامپيوترها اولين كامپيوتر در سال 1937 در آمريكا اختراع شد . پروفسور«ايكن» با استعمال از لامپهاي خلاء(Diode) اين كار را به انجام رسانيد(لامپهاي خلاء Diode و Triodeيا دوقطبي و سه قطبي، اكثر زمان ها در راديوها استعمال مي‌شود . اين لامپها خاصيت يك سو كننده جريان برق را دارا هستند . با ديودها مشكل ايجاد خاطر و دسترسي به آن حل شد .

 

اما، در سال 1937 ديودها، لامپي و حجيم بودند و با واضح شدن حرارت زيادي توليد مي‌كردند . اولين پيشرفت در جهت استعمال خوبتر از كامپيترهاي نسل اوليه جايگزيني مبناي دودويي به جاي مبناي 10 بود . زيرا در طرح پروفسور ايكن، براي معرفي هر كاراكتر وجود قريه ديود ضروري بود كه بايد يكي واضح و بقيه خاموش مي‌ماندند . اين امر، در افزايش خانه‌هاي حافظه در كامپيوترهاي آن زمان، محدوديت مهمي به شمار مي‌رفت .

 

به هر حال، در سال 1947، دانشگاه پنسيلوانيا با به كارگيري از اين روش، كامپيوتري به اسم ENIAC را طراحي كرد . با ابتكار EDSAC1 در سال 1949، انگلستان اولين كامپيوتر به معناي واقعي را عرضه داشت . اين دستگاه برنامه و دستورالعملها را در خويش ذخيره مي‌كرد . در سال 1951، رمينگتون، UNIVAC-1 بزرگترين كامپيوتر آن مدت در طول تاريخچه كامپيوتر را كه براي مقاصد بازرگاني بود، عرضه داشت .

 

تاريخچه
كامپيوتر_ نسل دوم كامپيوترها در سال 1948، باردين، ترانزيستور را نوآوري كرد ولي ده سال ارتفاع كشيد كه از سطح آزمايشگاهي به سطح استفاده صنعتي رسد . ترانزيستور، در پيشرفت صنايع الكترونيك نقش مهمي را برعهده داشت . ترانزيستور از لامپ خلاء به مراتب كوچكتر است . به انرژي كمي نياز دارد، حرارت كمتري توليد مي‌كند و ارزان‌تر نيز مي‌باشد .

 

به اين دلايل ترانزيستور به زودي جاي خويش را در ساختمان كامپيوتر گشود و جايگزين لامپهاي خلاء در حافظه شد . به اين ترتيب، نسل دوم كامپيوترهاي تاريخچه كامپيوتر به دنيا آمد . كامپيوترهايي با تعداد خانه‌هاي خاطر بيشتر و امكانات و كارآيي وسيع‌تر . ترانزيستور، كامپيوترهاي نسل دوم را كوچك‌تر و ارزان‌تر كرد . دگرگون سازي حساس ديگري كه در نسل دوم كامپيوترها پديد آمد، زبانهاي برنامه نويسي كامپيوتري بود . در نسل اول كامپيوترها، از زبانهاي سطح پايين، كه در آنان آشنايي با جزئيات ماشين ضرورت داشت، به كار گيري مي‌شد .

 

يعني، مجموعه‌اي از اعداد و ارقام كه كدهايي قابل فهم و شعور براي كامپيوتر بود . در نسل دوم تاريخچه كامپيوتر، زبانها براي كاربردهاي عمومي‌تر آماده شد . اين امر ترويج استفاده از كامپيوتر در كارها تجاري و اداري را سرعت بخشيد . كامپيوترهاي اين نسل، حصار دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقيقاتي را شكستند و به گونه‌اي گسترده در مؤسسات دولتي و شركهاي صنعتي و بازرگاني به كار گرفته شدند .

 

نسل
سوم تاريخچه كامپيوتر از سال 1964، به جاي لامپها و ترانزيستورها، از خاصيت آهن ربايي حلقه‌ها يا ميله‌ها در اثر عبور جريان برق به كارگيري شد . در حقيقت، به جاي چراغ و ترانزيستور مورد استعمال در نسلهاي پيشين، سمت عبور جريان برق را قطب‌هاي آهنربا تعيين مي‌كرد . در نتيجه دو شرايط صفر يا يك به وجود مي‌آمد . البته انتخاب فرآورده حلقه و آلياژ ضروري براي حلقه مطرح بود . در نسل دوم، اكسيد آن به منجر توانايي خويش پاسخگوي اين نياز بود . معروف‌ترين كامپيوتر اين نسل IBM/360 مي‌باشد .

 

تاريخچه
كامپيوتر,مخترع و تاريخچه كامپيوتر,تاريخچه كامپيوتر در ايران و جهان
تاريخچه
كامپيوتر از مقدمه تا كنون


تاريخچه
كامپيوتر_نسل چهارم كامپيوترهاي نسلهاي اول، دوم و سوم از حيث ويژگي ها به سادگي قابل تفكيك اند . ولي مرز بين نسل سوم و چهارم چندان معلوم نيست . آنچه مسلم مي‌باشد آنكه كامپيوترهاي نسل چهارم از حيث طرح واحد پردازش مركزي و دستگاههاي پيراموني، توانايي بيشتر، عمر طولاني‌تر قطعات و . . . اطمينان بيشتري را عرضه مي‌كنند . مهمترين تغييرات سخت اَفزاري در كامپيوترهاي نسل چهارم عبارتند از: - به كارگيري مدارهاي مجتمع با تراكم زياد؛ - به كار گيري از «ريزپردازنده»؛ - گسترش امكان پردازش مستقيم به جاي پردازش با رسانه‌هاي ورودي(Batch) .

سئو در مشهد 

نسل
پنجم تاريخچه كامپيوتر در نسل پنجم كامپيوترها، به سادگي به كارگيري كاربران از كامپيوتر و برنامه نويسي توجه بسيار زيادي گرديده است . چرا كه با كاهش قيمت مشقت بار افزار، هزينه هاي به كار گيري از كامپيوتر به مراتب از قيمت خود آن بيشتر خواهد بود . به كارگيري كنندگان خواهند توانست فارغ از اطلاع از طريق كار و جزئيات داخلي قسمتهاي مختلف، آنان را به رخ فراهم تهيه كرده و به دلخواه خويش سيستم‌هاي كامپيوتري(نرم‌افزارهاي كاربردي) بسازند . امروزه، به كمك نرم‌افزارهاي موجود، مهندسين تعميرات كامپيوتر، مي‌توانند بسياري از خرابي‌ها را تشخيص دهند . رابطه با كامپيوتر از طريق صوت و تصوير نيز امكان پذير خواهد بود .

 

اطلاعات از به عبارتي برهه زماني پيدايش به چهره مطلوب براي كامپيوتر ذخيره گرديده و در هنگام لزوم، از طريق سيستم‌هاي كامپيوتري مسئله استعمال قرار خواهد گرفت . استفاده از حافظه‌هاي نوري- حافظه‌هايي با حجم كم و گنجايش غير قابل تصور- ويژگي كليدي اين نسل از تاريخچه كامپيوتر ميباشد . استعمال از هوش مصنوعي و توان تفكر و استنتاج كامپيوتري، از ديگر ويژگيهاي كامپيوترهاي اين نسل هست .

 

تاريخچه
كامپيوتر _ نسل ششم كامپيوترهاي مدل پنتيوم را مي‌توان نسل ششم ناميد . از پاراگراف ويژگي‌هاي محسوس اين نسل مي‌توان استفاده غير قابل اجتناب از سيستم چند رسانه‌اي را بر شمرد . امكانات جانبي، جاذبه‌هاي بسياري را براي اين كامپيوترها مهيا مي‌آورد .

 

 

 

امتیاز:
بازدید: 0
برچسب:
:
[ 1397/7/26  ] [ ۰۹ ] [ rayap ] [ ]


Death
Road to Canada
سرگرمي، خشونت و باز نيز سرگرمي . بهترين توصيفي كه از Death Road to Canada مي توانيم بكنيم همين مي‌باشد . آخرالزماني در كانادا اتفاق افتاده و هم اكنون به همراه مجموعه تان به آنجا مي رويد تا با زامبي ها بجنگيد؛ اينجاست كه خزينه خون عظيمي به رويه مي افتد .

اما در كنار لذت كشتن زامبي ها و نجات بشر ها، ويژگي هايي كه باعث گرديده اند Death Road to Canada يكي از بهترين هاي امسال كنيه بگيرد محدوديت هاي موجود و البته ساخت تصادفي حوزه‌ ها مي‌باشد . تمام اسلحه ها خراب مي شوند، مهمات بي غايت نبوده و ارتقا تيم تان به معناي غذاي بيشتري براي آن ها خواهد بود .

نكته دوم اينجاست كه به ياد خصوصيت توليد تصادفي محفظه ها، قليل پيش مي آيد تا يك مسير تكراري را دوباره برويد . هر بار با قدرت هاي جديد، شخصيت هاي مختلف با ماجرا هايشان و بحران هاي گوناگون مي بايست حمام خوني از زامبي ها به شيوه بياندازيد .

دانلود
از اپ استور - دانلود از گوگل پلي
Monument
Valley 2
«مانيومنت اما 2» حقيقتا نا اميدمان كرد . بازي عمده شبيه به نسخه هاليوودي نصيب اوليه بود، لبريز زرق و برق و زيبا البته با عمق كمتر . پازل ها به مقدار قبلي طاقت فرسا نبودند و برخلاف عنوان گذشته كه Ustwo با روي گشوده دست به ريسك زد ولي انگار براي مانيومنت البته 2 آن ها جرات خود را از دست دادند .

اما مانيومنت ولي چه بسا در بدترين شرايط هم هنوز يك عدد از بهترين ها به شمار مي رود . در واقع اين انتقاداتي كه از نصيب دوم مي شود عمده به ياد وجود مانيومنت ولي 1 و حجم بسيار ايده هاي خلاقانه اش هست و در صورتي‌كه اين عنوان فقدان ضعف هاي گيم پلي ورژن دوم خيلي كمتر به ديده مي آمدند .

آفريننده از همان فرمول اصلي براي مانيومنت اما 2 استفاده كرده . كماكان خطاي روءيت كرد يكي از بخش‌هاي مهم گيم پلي بوده و برخي وقت ها به ياد به كار گيري از استثنايي از اين ويژگي متوجه مي شويد كه بازي تمام اين بازه داشته فريب تان مي داده . البته با وجود گيم پلي ضعيف تر، مانيومنت البته 2 از لحاظ گرافيك و موسيقي يك راز و گردن از نصيب گذشته خوب تر بود .

دانلود
از اپ استور - دانلود از گوگل پلي
Grid
Autosport
حكايت «گريد آتواسپورت» نيز به نوعي شبيه «مورفايت» است . بازي سه سال پيش براي پلتفرم هاي خانگي منتشر شد و با وجود برد هاي نسبي اش نتوانست در حد و مقدار قسمت هاي پيشين ظاهر شود . در حالي كه پورت iOS بازي به جايگاهي دست يافت كه احتمالا اكنون حالاها استوديويي نتواند به آن برسد .

تا پيش از عرضه گريد آتواسپورت كماكان بحث در ميان شايسته ترين بازي ريسينگ كنسولي داغ بود و هر كس نظر گوناگون خودش را مي داد اما ساخته استوديوي Codemasters توانست به اين مشاجره قديمي نقطه نهايي بدهد، بازي نه فقط برترين تيتر اتوموبيل راني گوشي هست بلكه از لحاظ گرافيك هم بنچماركي براي گوشي تلفن هاي هوشمند به اكانت مي آيد .

گريد آتواسپورت يك شبيه ساز ريسينگ مشابه Real Racing 3 بوده و بازي با جزئييات فراوانش در طراحي تك تك ماشين ها، فيزيك فوق العاده آن ها و وجود كلاس هاي گوناگون براي اتوموبيل ها چيره گرديده مرزهاي گرافيك و گيم پلي عنا وين خودرو سواري اين ديوايس هاي دستي را چندين قدمي جلو غالب شود .

دانلود
از اپ استور
Iron
Marines
از نهايي باري كه يك بازي استراتژي روي اسمارت فون ها انجام داديد و به حافظه المان هاي استثنايي آن سورپرايز شديد چه قدر مي گذرد؟ Iron Marines توانست همين حس را در بازيكن ساخت كند . Ironhide Game آن‌گاه از دو سال موفق شد جواب كارايي هاي خودش را بگيرد و پس از Kingdom Rush موفقيتي ديگر را براي خودش به تصويب رساند .

Iron Marines تمام آن المان هاي دوست داشتني كه از بازي هاي استراتژي مي خواهيد را دارد و به واسطه مخلوط آن ها با المان هاي به خصوصشبرنده شده هويتي مستقل به دست بياورد . خصوصيت كه در تراز هاي متنوع بازي به خير و خوبي به ديده مي آيد .

سئو در مشهد

داستان بازي پيرامون يورش فضايي ها به انسان ها چرخيده و هم اكنون وظيفه داريد تا به نيز مدل تان امداد فرمائيد . البته در كنار تمام ويژگي هاي مثبت Iron Marines، عجيب ترين نصيب بازي به پرداخت هاي باطن برنامه آن مربوط مي شود كه براي عنواني پولي نقطه ضعف به حساب مي آيد .

دانلود
از گوگل پلي
Reigns:
Her Majesty
اين سال سبك Text Based صاحبخانه بازي هاي خير و خوبي بود كه در بين آن ها Reigns: Her Majesty و SIMULACRA همت بهتري داشتند و ميان اين دو هر چه قدر SIMULACRA تلاش كرد تجربه گذشته را كامل تر كند، Her Majesty عمده تلاش نمود تا يك معضل متعدد نسبت به تيتر قبل باشد .

به همين خاطر نهايت Reigns: Her Majesty كه نصيب پيشينش هم در بين شايسته ترين بازي هاي تلفن همراه ديجياتو در سال 2016 قرار گرفته بود، به عنوان نماينده عنوان ها سبك «متن محور» به ليست رويكرد يافت . برخلاف قسمت گذشته كه نقش شاه را داشتيد، در Her Majesty ملكه ميباشيد .

سپس از هر اتفاق، بازي كارت هايي (در واقع همان سياستي كه بايد بگيريد) به بازيكن نشان مي دهد و وي با انتخاب آن ها بايد سرانجام مرزو بوم و مردمان را رقم بزند . ولي با دقت به اين كه در اينجا ملكه هستيد، بحران هاي بيشتري را پيش رو خواهيد داشت .

دانلود
از اپ استور - دانلود از گوگل پلي

امتیاز:
بازدید: 0
برچسب:
:
[ 1397/7/22  ] [ ۰۷ ] [ rayap ] [ ]

«كوين سيستروم» و «مايك كرايگر» بنيانگذاران شبكه اجتماعي اينستاگرام تصميم دارا هستند كه شركت خويش را ترك و رئيس آن را به طور بدون نقص بهفيس‌بوك، صاحب اين شركت واگذار كنند . اين خبر اولي توشه در گزارشي از نيويورك تايمز منتشر شد و سيستروم در پست بلاگ خويش آن را تاييد كرد .

سيستروم در پست خويش نوشت: «ما در حال برنامه‌ريزي براي اندكي استراحت‌ايم تا كنجكاوي و خلاقيت خود را مجدد جست‌وجو كنيم . براي ساختن چيزهاي نو ما بايد به عقب برگرديم و ببينيم چه چيزي الهام بخش ما بوده و آن را با آنچه جهان نياز دارد تطبيق دهيم .»

سئو در مشهد

اينستاگرام مسلما موفق‌ترين خريد فيس‌بوك محسوب ميگردد .
چهره بوك در سال ۲۰۱۲ اينستاگرام را با بها ۱ ميليارد دلار خريد؛ اين كانال اجتماعي با رشد فوق‌العاده در چند سال اخير در حال حاضر بيش از ۱ ميليارد كاربر در سراسر دنيا دارااست و يك عدد از ارزشمندترين سرمايه‌گذاري‌هاي برند زاكربرگ محسوب ميشود . اين پرورش قابل اعتنا اينستاگرام عمدتا كالا چشم‌انداز سيستروم و كرايگر بوده ميباشد . استعمال استراتژيك از منابع فيس‌بوك و تمايل شديد به رقابت با اسنپ‌چت، از پاراگراف عارضه ها برد اينستاگرام به شمار مي‌رود .

امتیاز:
بازدید: 4
برچسب:
:
[ 1397/7/17  ] [ ۰۵ ] [ rayap ] [ ]

ايمن بودن نرم افزارهاي كدباز يك عدد از مباحثي مي‌باشد كه بعضا برنامه نويسان مطرح مي كنند . به طور كلي هر سيستمي كه افراد بيشتري بر روي آن عمل كنند و به كارگيري كنندگان متعددي داشته باشد به مرور زمان تكميل مي شود . اما كدباز بودن نه تنها استدلال بر ايمن بودن نمي باشد بلكه در بسياري از موردها ممكن است سبب ساز شود كه سيستم فوق زمينه يورش قرار گرفته و هك شود .

به تيتر مثال پلتفرم جوملا كه بر اساس پي اچ پي مي باشد يكي از ضعيف ترين پلتفرم ها از حيث امنيتي هست و هر از چندگاهي شاهد هك شدن نسخه هاي گوناگون آن در اينترنت هستيم .
بعضا
از مشكل ها امنيتي كه ممكن مي‌باشد به حافظه برنامه نويسي سايت پيش بيايد عبارتند از: Remote
code execution SQL
injection (Cross
Site Scripting (XSS Session
Hijacking XSRF
هيچكدام از مورد ها بالا ارتباطي به لهجه برنامه نويسي ندارد و برنامه نويس بايد با موردها فوق آشنا باشد تا مشكل امنيتي براي آن به‌وجود نيايد . ضمن اين‌كه سيستم هاي دوچندان زيادي در دنيا وجود دارا‌هستند كه با پلتفرم دات نت عمل مي نمايند و درصورتي كه اين پلتفرم مشكلي داشت بدون شك هيچ كدام از اينكمپاني ها به سمت آن نمي رفتند .

سئو در مشهد

وبسايت
هاي بزرگي مثل گوگل، فيسبوك و آمازون با php برنامه نويسي گرديده اند؟ پاسخ قطعا منفي است! سايت هاي فوق عمدتا از گويش هاي C++‎‎‎‎ پايتون و جاوا براي برنامه نويسي سمت سرور خويش استفاده مي نمايند و به هيچ وجه از پلتفرم هاي اپن سورس مثل پي اچ پي در پباده سازي بخش هاي مهم آن‌ها استعمال نشده هست . فقط گوگل براي برخي از سرويس هاي جانبي خويش به طور محدود از گويش php به كارگيري مي نمايد . تنها تارنما پر طرفدار دنيا كه از php به كار گيري مي كرده مي‌باشد تارنما ياهو بود كه آن نيز در حالا انتقال برنامه هاي خويش به لهجه نو node .js ميباشد .

مي‌توان اعلام كرد به جز تفاوت لهجه برنامه نويسي php با ASP يك وجه شباهت با هم دارند ، هيچ تارنما قدرتمندي از اين گويش ها به طور بدون واسطه به كارگيري نكرده است .

امتیاز:
بازدید: 3
برچسب:
:
[ 1397/7/14  ] [ ۰۸ ] [ rayap ] [ ]


شهر
> شهر مجازي - همشهري آنلاين: دي‌اس‌ال (Digital Subscriber Line) كه مي‌توان آن را خط اشتراك ديجيتال ناميد، روشي براي اتصال به وب با سرعت بالا و هزينه كمتر مي باشد .
اشكال مختلفي از DSL وجود دارااست كه امكان اتصال به وب را با سرعت‌ها و تجهيزات مختلف آماده مي‌كنند . البته نوعي كه عمده در كشورمان شناخته گرديده مي‌باشد Asymmetric-DSL يا اين كه ADSL يا اين كه DSL نامتقارن است .

DSL
چه گونه عمل مي‌كند؟ كابل‌هاي گوشي تلفن توانمند به انتقال سيگنال‌هائي با ظرفيت يك سري ميليون هرتز ميباشد . ولي در راه Dial-Up صرفا مي‌توان از 4KHz پهناي باند استعمال كرد كه با به كارگيري از پيشرفته‌ترين روش‌هاي فشرده‌سازي، مي توان حداكثر 56 كيلو بايت اطلاعات را در يك ثانيه منتقل كرد .

سئو در مشهد

در حقيقت DSL روشي مي‌باشد كه با استفاده از پهناي باند آزاد داده ها را منتقل مي‌كند .

مقايسه
اشكال DSL‌ها:
Asymmetric
DSL) ADSL): اين خط مش نامتقارن ناميده شده و برهان آن هم تفاوت سرعت اخذ و ارسال مي‌باشد .
عمده مطلوب خانه‌ها و ادارات كوچك است . و اكثر مناسب افرادي كه دانلود بيشتري دارا هستند .
شما مي توانيد تا 6 .1 مگابيت بر ثانيه اخذ و 640 كيلوبيت بر ثانيه ارسال داشته باشيد .

Consumer Digital Subscriber Line) CDSL): يا اين كه DSL مصرف كننده نوعي ديگر از اين تكنولوژي مي باشد . از ADSL سرعت كمتري دارد و بضاعت اخذ تا 1مگابيت بر ثانيه را دارااست و همچينين سرعت ارسال بسيار كمتري به نسبت ADSL دارااست .
High
bit-rate DSL) HDSL): سرعت دريافت و ارسال اطلاعات يكسان هست .در اين شيوه تا 1 .544 مگابيت بر ثانيه بر روي خطوط دوبل اخذ و 2 .048 مگابيت بر ثانيه ارسال قابليت و امكان پذير هست .
ISDN
DSL) ISDL): اين خط مش در اختيار يوزرها استعمال كننده از ISDN ميباشد . ISDL در مقايسه با ساير روش‌هاي DSL دارنده زير ترين سرعت هست . سرعت اين خطوط 144 كيلوبيت در ثانيه است .
Multirate
Symmetric DSL) MSDSL) : در اين روش سرعت ارسال و اخذ داده ها يكسان ميباشد . نرخ سرعت انتقال اطلاعات توسط راس ارائه دهنده خدمت DSL ، تهيه ميشود .
Rate
Adaptive) RADSL): در اين خط مش اين امكان وجود دارااست كه سرعت برقراري ارتباط با دقت به فاصله و كيفيت خط تغيير كند .
Symmetric
DSL) SDLS): DLS با خطوط متقارن ميباشد . سرعت ارسال و اخذ يكسان مي‌باشد و بر مغاير HDSL فقط به يك خط نياز خواهد بود .
UDSL:
در راستي به عبارتي HDSL است البته با خطوطي يكطرفه . اين جور از DSL توسط شركت‌هاي اروپايي سفارش شد .
Very
high bit-rate) VDSL): اين راه و روش نامتقارن است و در مسافت هاي كوتاه بهمراه خطوط مسي گوشي تلفن استعمال ميگردد .
Voice-over
DSL)VoDSL): يك دسته يگانه از IP تلفني مي باشد . در اين رويه چند خط مخلوط و به يك خط گوشي تلفن تبديل تبديل مي شوند .

امتیاز:
بازدید: 3
برچسب:
:
[ 1397/7/10  ] [ ۰۷ ] [ rayap ] [ ]

1-1-
اينترنت[1]
امروزه زمينه اينترنت، موضوع مهمي براي اكثر كشورها، به ويژه كشورهاي در حالا بسط و از جمله كشورهاي اسلامي مي باشد . تدبير از پي آمدهاي اينترنت و در كنار آن، در لحاظ به چنگ آوردن راهبردهاي مطلوب براي استعمال درست و پيش گيري يا اين كه كاهش پي آمدهاي احتمالي منفي آن، اهميتمهم داراست .

سئو در مشهد

1-2-
توصيف اينترنت
دريك تعريف فراوان كلي مي بضاعت و توان وب را بسان مخزني از داده ها عالي و بد، زشت و زيبا، اخلاقي و غير اخلاقي دانست .
يافته ها به طور كلي نشان مي دهند رسانه هاي گروهي و از گزاره اينترنت، چونان تيغ دو دم ميباشند كه هم مي توانند كاركردهاي مثبت داشته باشند و نيز به ايجاد موضوع هاي منفي در موضوع هاي تندرست و بهداشت خل وچل ياري كنند .
بنابراين، گستره روان شناسي اينترنت دو حوزه كلي را دربر مي گيرد: 1)
كاركردها و پي آمدهاي مثبت؛ 2)
كاركردها و پي آمدهاي منفي؛
1-3-
كاركردهاي مثبت اينترنت
در جنبه هاي مثبت، وب بخشي از طلاق ناپذير سازمانهاي اجتماعي، سياسي، آموزشي، اقتصادي و خانوادگي به شمار مي آيد .
كاركردهاي مثبت وب را مي بضاعت و توان در يكسري محور طبقه بندي كرد:
الف) گسترش اقتصادي: اينترنت، هزاران شغل براي كارمندان صنعت هاي رسانه اي آماده ساخته و به چهره غيرمستقيم، براي ميليون ها خانواده ديگر قوانيني مهيا آورده هست كه معاش خود را از طرز كار هاي مربوط به وب تأمين كنند .

ب) رويش فرهنگي: هرچه گردش اطلاعات در جامعه بيشتر باشد، به همان مقدار جامعه فعال خيس مي شود و خلاقيت ها اكثر مي گردد . وب به سبب ساز نقش ويژه اي كه در انتقال و نشر فرهنگ و تمدن ها دارد، مي تواند به رشد و اعتلاي هرچه عمده فرهنگي در جامعه بينجامد .

ج) هم گرايي اجتماعي: اينترنت از منظر اعصاب و روان شناسي اجتماعي، به ايجاد فضاي سلامتي براي بيان كرد وگو، ساخت ارتباط در بين كشورها و در نتيجه، كاهش تنش هاي فرهنگي و نيز گرايي اجتماعي امداد مي نمايد . در اين حالت، به تعبير و تفسير لرنر[2]در جامعه ها انساني، پديده اي به نام «همدلي» شكل مي گيرد .

د) دانش و كسب مهارت هاي جديد: كاربردهاي اينترنت در پژوهش و كسب مهارت هاي معاش هم دوچندان چشم گير مي‌باشد . ما براي دسترسي به اشكال اطلاعات، به وب مراجعه مي كنيم . محيط اينترنت، فضاي گسترده اي از اطلاعات ميباشد كه اشخاص مي توانند از آن براي پژوهش هاي خود در مورد هاي مختلف بهره گيرند . ارتباط اينترنتي، به گسترش و تقويت مهارت هاي اجتماعي هم كمك مي نمايد . بر اساس برخي يافته ها، افراد از شيوه وب با تمدن هاي گوناگون آشنا مي شوند و مهارت هاي اجتماعي را فرا مي گيرند .

1-4-
كاركردهاي منفي اينترنت
با وجود كاركردهاي مثبتي كه براي اينترنت برشمرديم، سوي ديگر آن، بدون نور مي باشد .

الف)
افسردگي و انزواي اجتماعي
امروزه منش هاي ارتباطي با ديگران از شيوه اينترنت ارتقاء يافته ميباشد . پست الكترونيك، پيام هاي كوتاه، چت روم ها، وب مقر ها و بازي ها، رويكرد هايي براي گسترش و مراقبت روابط اجتماعي گرديده اند . روزمره نزديك به چهارصد ميليون نفر در سراسر عالم از اينترنت به كار گيري مي نمايند و يك عدد از كاربردهاي حياتي اينترنت، برقراري ارتباط اجتماعي با بقيه افراد هست . ولي بسياري از گزارش ها نشان مي دهند شيوه هاي متفاوت رابطه از طرز اينترنت، در ذيل ترين سطح قرار مي گيرند . احتمالا عيب حياتي رابطه هاي اينترنتي آن مي باشد كه ارتباط در فضاي مجازي، اساسأ بر نوشته پايدار مي‌باشد و بنابراين، از نماد هاي بصري و شنيداري در تعامل هاي رو در رو بي بهره مي‌باشد .

كيسلر[3] و همكارانش (2001؛ به نقل از عالم بخش،1390) معتقدند اين قضيه كه آيا اينترنت تأثير اجتماعي مثبت و يا منفي دارد، چه بسا به چگونگي سود گيري از وب و آنچه را كه اشخاص از دست مي دهند تا به وب بپردازند، بستگي دارااست . از اين رو، بسياري از اعصاب و روان شناسان اين نگراني را داشته اند كه آساني رابطه هاي اينترنتي، چه بسا افراد را وا دارااست تا مدت بيشتري را به تنهايي بگذرانند؛ به صورت آن لاين با ناآشنا ها كلام كنند و ارتباط سطحي برقرار سازند و اين كارها را به ارزش از دست دادن اظهار‌ وگوهاي رو در رو و ارتباط هاي فاميلي و از صميم قلب انجام دهند . بنابر برخي پژوهش هاي پيمايشي، رابطه هاي اجتماعي از روش اينترنت، ضعيف تر از رابطه هاي حقيقي است و در درازمدت، به انزواي اجتماعي فرد مي انجامد .

ب)
هرزه نگاري و تحريك جنسي
يكي از پي آمدهاي منفي اينترنت، رواج فحشا، بي بندوباري اخلاقي و تحريك جنسي ميباشد

امتیاز:
بازدید: 3
برچسب:
:
[ 1397/7/8  ] [ ۰۸ ] [ rayap ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 604
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب